Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 29 z 34)

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

  Stránky: ««« 1 ... 27 28 29 30 31 ... 34 »»»

RSS

Příspěvky [561 až 580 z 679]

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

A proč by ne? Nebude to zas tak hrozná práce ne? Koukám, že už to má pěkně nacvičený. Akorát on dostane dva dolary za kus big_smile Jeho boss to prodá jako novej zesilovač. 
Tady je aspoň vidět, co možná kupujeme. Ale taky je na tom vidět, že to není zas taková věda, jakou z toho leckdo dělá

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Vtipná je ta kontrola elytů ohmetrem smile

Web

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Ja tam tehdy hledal hlavne DPAcka a ty jsou nedostupny. Koncaky od Sinclaira skladem jsou.

DJ_Rix napsal:
kratz napsal:

Jak to ted vubec vypada s Aldaxem? Vetsina modulu tam je oznacena jako nedostupna. A po tom co se tu o Leosovi psalo se toho trochu zacinam bat.

Asi koukáš na jiný stránky, já vidím většinu modulů skladem, nebo na objednání do 14 dnů.
Aldax nemá s Malaníkem nic společného.

(upravil kratz 18. 11. 2020 15:35)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

reeb napsal:

Vtipná je ta kontrola elytů ohmetrem smile

Podle me to fungovat muze, pokud ma odzkouseny, kolik elytem proleze podle toho jak moc je starej a vysusenej nebo prorazenej.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

ESR a kapacitu tím, nezkontroluje. Vyřadí jen totálně odepsaný kondy.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

a o to zřejmě šlo.

v dobách kdy jsem neměl chytrou čínskou krabičku jsem to nedělal jinak ...

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Možná to je schválně, je to jen video.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

No a next step šup s tím na Aukro (v tomto případě asi čínský) a titulek bude: Plně funkční zachovalý zesilovač po kompletním odborném servisu big_smile Jo, takovejch šmelinářů s vytopenou elektronikou bylo tehdá po záplavách i u nás.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

No v každém případě je to fofr co? Tedy v uvozovkách.  Přeměřování součástek a asi celkové oživení je mi záhadou, ale třeba to jede na první dobrou. A když ten kond bude špatnej, tak se to projeví třeba časem.
Nikdo asi nic nezaručí. Asi ani nejlepší firmy zesilovačů.
Ovšem mě trápí jiná věc... co když to s sebou vezme i repra za pár dalších tisíc?  ... v prdeli zesilovač, v prdeli repráky...
Jak se proti tomu bránit, i když nejsem prase a pouštím muziku v mezích normy? Zabrání tomu ochrany, DSP nebo něco jiného?

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Thomasi, tomu zabrání jedině to, když si postavíš svůj stroj vlastnoručně, z kvalitních součástek - třeba Danwatt wink

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Jéje chlape. Tak to já neumím smile Já jsem ten člověk co tyhle věci musí kupovat.

(upravil kratz 20. 11. 2020 1:26)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Tohle je docela problem smile Kazdy polovodic nebo kondenzator se da prorazit a vzdy hrozi, ze to s sebou veme neco dalsiho po ceste. smile Ja mam ve svych elektro pokusech a omylech kde to hrozi rychly tavny pojistky a doufam, ze kdyz uz k tomu dojde, tak shori driv, nez ten zbytek. big_smile

Edit: Taky si pamatuju, ze jeden znamy, co se zivil vyrobou ruznych ridicich obvodu pro prumysl zastaval nazor, ze pri maximalnich hodnotach uvazovanych v projektu (I/U/P/...) by soucastky mely byt na max. 60-70 % toho co snesou. V Cine mam pocit, ze to posunuli na 110-120% a pak to podle toho vypada. big_smile

(upravil rvx73 20. 11. 2020 19:29)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

https://youtu.be/UB9I9Qrw5JI

ale tipuju, že ta renovace je fake

(upravil Thomas 21. 11. 2020 3:08)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Jaká náhoda, že šel bambus s pytlem rejže vokolo řeky a ejhle, on poloutopený zesilovač. 
To je skoro námět na film smile

AKORÁT - Bychom s tím měli trolit asi jinde. Požádat admina aby to přesunul třeba do sekce nezařaditelné nebo nějakej ten odpad?

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

jj, klidně ať to admin promaže

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

...navrhuju presunout do vlakna ruda propaganda...

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Fakt hodně, tomu se nedá uvěřit, ani kdybych chtěl.

(upravil divnypocit 1. 3. 2021 12:00)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

To jsou vše fake videa smile

Nejvíc EPIC je toto! Borec opravuje pc a rozebere HDD ve kterem je tuna písku big_smile tak to umyje vodou, očistí štětcem a pozor! vysuší fénem a disk je zas jak nový! Dávejte si pozor ať se vám do disku nedostane písek big_smile

https://youtu.be/bo38SGQKvXg?t=315

(upravil tatko Tom 1. 3. 2021 19:19)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Jasné - síce aj odtlačok prsta zničí moderné harddisky, no ak to bol nejaký 5-10 gigový - možno, no aj to ťažko big_smile
Pravda - pred mnohými rokmi som tie 20-160 GB otváral, ak mali zaseknutý "support" a jeden mi dodnes slúži, no "dnes" radšej zodvihnem dekel na smetnom koši (obrazne, lebo nehádžem do smetí to, čo tam nepatrí)
Iste, sú aj väčšie sprostosti typu "večná energia" a plus-mínus im uverí podobné percento (...debilov), ako káblom, pomazaným hadím olejom. No a v H.A.A.R.P., CHEMTRAILS a podobné píkoviny - ešte viac big_smile

(upravil kratz 5. 4. 2021 0:28)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Moderni disky musis uz brat jako spotrebni matros. Dulezity data mit na redundantnich ulozistich (pouzivam ZFS raidZ na FreeBSD, lze i na FreeNAS) a kdyz disk vykaze nejakou chybu, tak do popelnice a dat novy.

A pri tech hustotach zaznamu na diskach s kapacitou radove jednotky TB tomu ke zniceni staci i trochu prachu. Ono i otvirat to doma v obyvaku v prasnym prostredi neni dobry napad. Nejaky pisek a podobny veci ...jako vtip dobry, ale realita je nekde jinde.

Příspěvky [561 až 580 z 679]

  Stránky: ««« 1 ... 27 28 29 30 31 ... 34 »»»

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£