Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Ako kritická je tá hodnota? Sú tam v sérii dva 50 mikrofaradové
takže ten bipolár by mal mať cca 25?

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Dal bych 47u ,tme vede nichicon tusim

Web

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

V TME len na objednávku a od 500 kusov

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Prověř i mezizemní 10R odpor - R12

Web

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

iguardo,hodnotu kondů(bipol. kondu) nezvětšovat.Mohlo by dojít ke kmitání na nízkých frekvencích.Poznáš tak,že se Ti začnou hřát diody ve zdroji:-)

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Kondenzátory som premeral skúšačkou ESR, vyzerajú OK.
Tiež ten medzizemný odpor 10R. Asi to budem musieť pomerať detailnejšie.
Máte ešte nejaké tipy?

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Proveř izolaci tranzistorů na hranolky. Dej fotku..

Web

(upravil iguardo 20. 11. 2020 12:19)

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Zaujímavé je, že pri tom polovičnom napájaní to hrá (asi trochu horšie ako ten zdravý kanál). Budem sa tomu musieť podrobnejšie povenovať
keď bude viac času. Najskôr pomeriam všetky elyty, potom skúsim nejaké porovnanie úbytkov na odporoch medzi kanálmi, možno sa mi podarí požičať aj regulačné trafo a osciloskop.

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Muze to byt cokoli,studak, nakopnuty nektery trand. Vepis si do schematu napeti v ruznych bodech a porovnej se zdravym kanalem..

Web

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

OK, ďakujem za podporu a rady

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Já nevím, proč ten kondík prostě nevyměníš. To že to ujede DC, nebude dělat ztráta kapacity, ani zvětšení ESR, ale SVOD.

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Tie kondíky sa chystám meniť, včera som objednal v TME (elektrolyty, bipoláry sú ťažšie dostupné), zatiaľ
ich nemám.

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Zvod kondenzátora v nfb neurobí ofset 20V pri napájaní +- 40V.... Maximálne môže byť skratovaný a DC zisk potom bude rovnaký ako AC. To by muselo byť DC na vstupe tak 1V. Bude to nejaký nakopnutý aktívny prvok, napr. tie KSY sú dosť "chúlostivé". A poškodiť sa to mohlo prevádzkou pri napájaní +-20V, vtedy boli pracovné body úplne mimo a prechody B-E na vstupe a VAS mohli byť namáhané v závernom smere. Jedine merať napätia na zrkadlových pozíciách, musí to byť "symetrické".

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

On to zeditoval, měl tam původně 0,45V.

(upravil iguardo 20. 11. 2020 17:39)

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Nezeditoval - tých 0.45V tam je pri polovičnom napájaní +- 23V.
Pri plnom napájaní +-46V to vyskočí na tých 20V.
Dlhšie som to prevádzkoval na tom polovičnom napätí, mal som problém s jedným vinutím na trafe a P. Dudek
uvádzal aj v návode možnosť prevádzkovať to z polovičným napätím. V dielni mi to stačilo.

(Vlastne zeditoval - najskôr tam bolo len tých 0.45V pri polovičnom a potom som pridal meranie pri plnom napätí)

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Jo ty KSY odejdou jak nic..

Web

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Však daj schému s nameranými napätiami okolo vstupu a rozkmitu, takto je to veštenie..

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Však som už písal, že sa chystám pomerať to, aktuálne na to nemám veľa času.
Chcel som len poprosiť o nejaké tipy kde začať, dlhšie som sa v zosilovačoch nevŕtal.
Som všetkým naozaj vďačný za rady, základné smerovanie som už od vás dostal.
Ešte by som sa chcel opýtať, čím prípadne nahradiť tie KSY tranzistory.

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

KSY normálně nahraď BCčkama.

Re: Zopár otázok ohľadom DPA

Cez týždeň som pomeral ten chybný kanál na DPA220 a vyzerá to naozaj
na ten tranzistor T8 (prípadne T10), ja tam mám KSX81. Vo vstupnej časti je symetria ale na
kolektore T9 je +23.9V a na kolektore T10 +20V.
Objednal som tie BC-čka a dnes som sa chystal na výmenu. Spravil som ešte kontrolné meranie
a stala sa zaujímavá vec. Pri meraní na kolektore tranzistora T10 mi skĺzol hrot sondy a spravil som krátky
skrat medzi kolektorom a emitorom (možno bázou) a kanál naskočil. DC ofset je fuč a odvtedy to ide.
Zaujímal by ma názor skúsenejších, čo sa tam mohlo stať. Nejaká "regenerácia" P-N prechodu v tranzistore?
Budem to ešte chvíľu testovať, som zvedavý či to vydrží, potom tie KSX vymením.