1,061

Re: Koronavirus

rvx73 napsal:

taky do sebe nehodlám nechat píchnout kdejaký svinstvo, jen proto aby měli akcionáři farmafirem radost wink

Tak já si to "kdejaký svinstvo" píchnout dám a akcionářům těch pár stovek rád pošlu. Poté co jsem při chřipce málem vypustil duši a od doby co se nechávám "tím svinstvem" pravidelně očkovat (ta vakcína je totiž také každý rok nově vyvinutá) jsem v pohodě. Tož tak

1,062

pokud ti to funguje, tak ti to nehodlám nikterak rozmlouvat.

můj otec má s očkováním proti chřipce zkušenost přesně opačnou. Je to asi 4 roky se nechal svojí MUDr. přemluvit a naočkoval se.
Chřipku sice nedostal, ale celou zimu chrchlal a smrkal, říkal že už nikdy více.
Každý na to zřejmě reaguje jinak.

1,063

Aj je každý organizmus iný, aj je průser, ak sa očkovanie realizuje v čase, keď je človek už chorý.
Osobne som sa nidy v živote nedal očkovať proti chrípke no ak sa vakcíny na Koronavírus ukážu ako účinné a relatívne bezpečné, zrejme sa dám.

1,064 ...editoval rvx73 (19. 11. 2020 14:45)

staženo z fb, za pravdivost neručím

https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/126160598_1531524783707388_1879237369252030549_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Siq1ffozgXcAX9YjX8a&_nc_ht=scontent.fprg1-1.fna&oh=c241c38341271d22cf6f474acee5a673&oe=5FDAC3AE

1,065

Tam dodržiavajú odporúčania - u nás ani zákazy...

1,066 ...editoval PB (19. 11. 2020 17:07)

Ve Švédsku se to vymyká kontrole.

zkuste si vygooglovat sweden coronavirus

1,067 ...editoval BV (19. 11. 2020 17:08)

Obávajú sa aj Švédi
Obavy zo zmutovanej formy koronavírusu majú aj vo Švédsku. Tamojšie zdravotnícka agentúra vo štvrtok uviedla, že niekoľko ľudí pracujúcich v oblasti chovu noriek malo pozitívny test na prítomnosť nového koronavírusu. Úrady preto preverujú, či sa mohli nakaziť od týchto zvierat, píše agentúra Reuters....
...zmutovaný kmeň nového koronavírusu oslabuje schopnosť tvorby protilátok a môže spôsobiť, že budúce vakcíny budú neúčinné.

https://www.aktuality.sk/clanok/841576/ … z-mutacie/

Web

1,068

Dneska dánský ministr nabídl rezignaci kvůli norkům. Jednak na to neměl zákonné možnosti a druhak ta mutace zase zmizela.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

1,069

Zmizla vďaka tomu rozhodnutiu, aj keď bolo právne " na hrane".

"Od 15. septembra sme nezaznamenali žiadne nové prípady zmutovanej verzie koronavírusu označovanej "Cluster 5", na základe čoho dánske centrum pre prevenciu a liečbu infekčných chorôb (SSI) vyhlásilo, že vírus sa s veľkou pravdepodobnosťou podarilo vykynožiť," uviedlo ministerstvo zdravotníctva po tom, čo vláda nariadila vyhubiť 15-17 miliónov noriek chovaných v Dánsku, aby tak predišla šíreniu novej verzie vírusu.
V súvislosti s týmto kontroverzným nariadením sa v stredu rozhodol z funkcie odstúpiť dánsky minister pre potraviny a rybolov Mogens Jensen, keďže kabinet neskôr pripustil, že toto nariadenie nemalo právny základ.

Web

1,070

No a takhle vymizí i ten náš virus big_smile big_smile big_smile

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

1,071

K očkování proti chřipce - letos jsem si nechal tu vakcínu píchnout prvně, asi třetí den trochu bolest svalů, kloubů, a potom v pohodě, bez jakýchkoli nežádoucích příznaků, takže příští rok zase, on nám to navíc hradí zaměstnavatel.

1,072

Ja som chel - prvý krát v živote očkovanie proti chrípke - zamestnávateľ údajne nezohnal vakcínu. Či to má ešte teraz zmysel, netuším.

1,073

https://neovlivni.cz/tisic-mrtvych-za-s … -se-me-to/

1,074

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r … aHMOMz3az0

1,075

https://lbry.tv/Varov%C3%A1n%C3%AD-pro- … Covid-19:7

1,076

https://i.postimg.cc/Zqfk6nC5/FB-IMG-1606214506076.jpg

1,077

V stredu som bol 15 minut s kolegom, ktoremu nahle prislo zle. Sice sme obaja mali ruska a davali si pozor bolo to prd platne a od vcera som pozitivne testovany. Kolega doslova z hodiny na hodinu stratil cuch, chut, ma vysoke teploty a bolesti hlavy. Nie je v ohrozeni zivota, ale ma 22 rokov a skolilo ho to paradne. Ja som prve priznaky jemne pocitil az dnes ked mi pri dychani zacalo piskat z pluc, dycha sa mi trosku tazsie, ale ine priznaky zatial nastastie nemam. Myslim, ze som dost odolny a dlhe roky zalozeny na sporte a hlavne cyklistike a 20 rokov bez vazneho ochorenia a navstevy u lekara a aj tak mam obavy.  Jedine coho sa vsak bojim najviac je, aby som nenakazil priatelku , ktora je stredne tazkou astmatickou. Celu noc som nespal, aj ked mala negativny test. Je teda korona vymysel ? Nie je ... je to chripocka ? Nemyslim si a viac poviem o tyzden ked sa z toho dufam uspesne dostanem. Je to nejake cipovanie a ovladanie ludi cez 5G? Prosim, dajte sa liecit s tymto nazorom. Covid je prva vaznejsia hrozba si myslim a uz tak dost vazna a pride aj horsia do par rokov. Celoslovenske testovanie vyznam malo, aj ked ten nas strasiak miesto toho, aby konal ako premier a drzal narod pokope, tak jedine strasi a je ako 10 rocne dieta s denne inym nazorom a planom na bubakovanie ludi. Je mi luto ludi, ktori miesto respektovania jeden druheho zastarsuju a siria bachorky o neexistencii virusu, a aby im nedopadla papula kvoli rusku. Denne moja mama bojuje v nemocnici s pacietmi, denne sa testuje a so strachom caka na vysledok, ma 62 rokov. Zdravotnictvo kolabuje , lebo system nedokaze fungovat zdravo a davat tam kde to patri, ale chrani zlodejov a sukromne institucie a dovoluje poistovniam miliardove zisky na ukor ludskeho zivota. Kto sa bude o nas starat o 5 rokov nemocniciach ?
Celosvetova situacia je tam kde je pre ludsku hlupost, lahostajnost a fantasmagoriu poniektorych jedincov na ktorych tie vakciny mali testovat, mozno by im navratili zdravy usudok.
Kazdemu prajem hodne zdaru a pevne zdravie.

1,078

Benazi, to si môžeš prečítať vedlajšie účinky pri liekoch na alergiu a o tolko lepšie to znieť nebude. Ibaže tam aspoň píšu priznaky pre 1 z 10, 1 zo 100, 1 z 1000. Takže si človek uvedomí súvislosti... Ono sa to tam píše hlavne asi pre prípad že by sa niečo vážnejšie stalo, aby si ich nežaloval. No reálne ich bude žalovať možno 1 z 1 000 000.

1,079

scoop: pro některé lidi koronavir není chřipečka, protože se s ním jejich imunitní systém ještě nesetkal. Příští rok už to chřipečka bude, vakcína nevakcína. Příroda takhle funguje. Proti španělské chřipce se neočkovalo a kde dneska je?

1,080 ...editoval Anti (včera 7:43)

Osobně by mě zajímalo, jak je možné že někdo o něm ani neví a druhé posílá na plicní ventilátor... Ona i ta chřipečka může být smrtící, viz první setkání domorodců s Evropskými dobyvateli...
Co se týče Španělské chřipky,ta byla fatální pro odhadem 10-30% a zbytek měl asi těžký průběh, tudíž se dala dobře "stopovat". Covid je v tomhle zákeřný,po světě může běhat spousty bezpříznakových přenašečů.
A ještě jedna věc- Dnešní doba je pro infekce zlatá éra. Díky dostupné a hojně využívané letecké dopravě je nemoc za pár dní na všech kontinentech. O tom se "Španělákovi“ ani nesnilo.