Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 8)

Audioweb.cz » Dílna » Mikropájka

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 142]

121

Re: Mikropájka

-SnPb normálně koupit, třeba v TME: https://www.tme.eu/cz/katalog/pajeci-dr … te_113747/ sice to není fluitin, tj netuším, co je v tom za tavidlo, ale je to s olovem.
"cestovní" páječka je tuším tahle: https://www.gme.cz/pajeci-pero-solomon-sh815b   - cca 1.5Mkm v kufru auta, poslední leta někde v brašně, a pořád to nevzdává. Samozřejmě na SMD  a pod se to nehodí, ale v divočině na upadlej drát nebo výměnu jedné součástky dost dobrá. Inflace ji akorát zdražila ze 110Kč na skoro 200Kč. Stačilo 25 let...
Ksger - koupil jsem krabičku a elektroniku, zdroj mám svůj a stojánek na ručku jsem našel po nějakým mrtvým solomonu, pasuje to do něj celkem dobře, takže žádnej z problémů ve videu neřeším, krom rozumnýho skladování náhradních hrotů.
Ručka mi přijde nejlepší ta nejobyčejnější plastová, hliníkovou nechci kvůli případnýmu zkratu, co flek se vrtám v něčem zapnutým, a ta plastová s převlečnou matkou dost často ztrácela kontakt a psalo to error. Za víc než rok umřely dva hroty za jednotlivý USD, takže celkem dobrý. Za ty peníze...

122 ...editoval rvx73 (10. 11. 2020 6:06)

Re: Mikropájka

takovouhle "trafopájku" jsi nezkoušel?
https://www.gme.cz/pajecka-ltq-25-130w

jinak nedávno jsem měl v ruce https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/0f … f5bce2.jpg a ergonomicky děs běs - jak mohlo výrobce napadnout, udělat tomu kulatý záda?

123

Re: Mikropájka

Pájka s olovem jde normálně koupit, ale všude píšou pouze na živnostňák. Jako skoro všechno dávám s tím trafem. Pájím většinou jednoduché věci, a SMT, ale občas se stane že narazím na nekvalitní DPS a tu to trafo přehřeje a loupou se cestičky.

124

Re: Mikropájka

Anti, skús tu
https://www.soselectronic.cz/pajeci-cin … urrent=386

Web

125 ...editoval rvx73 (10. 11. 2020 8:03)

Re: Mikropájka

když jsme u těch pájek - jaké tavidlo máte nejradši? Nejen z hlediska kvality pájení a nutnosti oplachu, ale též z hlediska jak moc fráždí oči/dýchací cesty

jinak recenze na kaedovo pájedlo je zde:
https://youtu.be/U9GgrIK6y8s

126 ...editoval reeb (10. 11. 2020 9:26)

Re: Mikropájka

mechanik napsal:

Vidíte, nebola to náhoda. Tie čínske veci sú proste často sračky čo ani nefungujú :-

Mám ty pájky 2 a koupilo si ji i několik kolegů v práci a maximální spokojenost..za ty prachy není co řešit. A není tam potřeba nic dodělávat. kromě bezvadné funkce je plusem i malý rozměr. Holt při tom množství co produkuji jim nějaký nefunkční kus uteče..

Web

127

Re: Mikropájka

To mu asi moc nepomůže, protože u každého cínu s obsahem olova je napsáno:
"Produkt je určen pouze pro profesionální použití. Podle nařízení REACH je zakázán prodej tohoto produktu soukromým osobám kvůli obsahu olova."
Proces nákupu funguje, ale nakonec po vás budou chtít stejně IČO. Nakupoval jsem i v EZK kde mi po dokončení objednávky volali, že bez živnosťáku mi objednávku ruší.

128

Re: Mikropájka

Je potřeba živnostňák v oboru,nebo stačí jakýkoliv?

129

Re: Mikropájka

Jakýkoliv.

130

Re: Mikropájka

Bratr má,jestli nikdo neřeší na co potřebuje vinař pájku,tak ke to v suchu. Díky.

131

Re: Mikropájka

stačí jakékoliv IČO - a někdy ani to nemusí být, když se domluvíš aby ti to fakturovali jako něco jiného smile

132

Re: Mikropájka

Jakekoliv ICO z netu smile

Web

133 ...editoval mechanik (10. 11. 2020 16:42)

Re: Mikropájka

kaed, ja som so zdesením zistil že v tme už nemajú Sn62Pb36Ag2 pastu na SMD od Amtech. Kupoval som ju v 2016 a aj keď stále ešte trochu mám mám dojem že má nejaku horšiu konzistenciu, tie guličky plávu akosi viac než by mali... big_smile Stála s DPH šialených asi 21,5e... Mne dosť trvá než využijem 35g... Akosi sa časom oddelilo tavidlo od cínu tak som to rôzne miešal a neskôr pridal dalšie tavidlo ale už to nie je ono big_smile Asi by som mal zvyšok vyhodiť a kúpiť niečo nové sad

Tu som k nej našiel aspoň popis   https://www.vpcentrum.eu/pajeci-pasta-b … leni-35g-1   

Zaujímavé "skladovat při teplotě od 3 do 8 °C".

Asi budem musieť kúpiť nejake nové a urobiť v chladničke zásobu, neviem ako inak to vyriešiť big_smile Ak by si mal tip na nejaku overenú tak budem rád.

134

Re: Mikropájka

Ještě poprosím: Co koupit? Vzal bych alespoň kilovku,ať je klid...

135 ...editoval DJ_Rix (10. 11. 2020 21:37)

Re: Mikropájka

mechanik napsal:

kKupoval som ju v 2016 a aj keď stále ešte trochu mám mám dojem že má nejaku horšiu konzistenciu, tie guličky plávu akosi viac než by mali...Akosi sa časom oddelilo tavidlo od cínu

To je naprosto normální efekt. V domácích domínkách to nemáš v podstatě šanci zase promíchat. My na to měli (vlastně máme big_smile) mašinu, ve které se to s celou tubou kvedlalo několik minut (nebo snad dokonce desítek minut) aby se to zamíchalo zpětně. tím mícháním se to totiž taky ohřeje a promíchá. Když to někdo skladuje v obýváku (všichni, včetně mě big_smile) , to tavidlo je tak viskozní, že ho kuličky pájky vytlačí.

136

Re: Mikropájka

Já zpracovávám zbytky z tub, co už se vyhodily z výroby do sběru, a zatím mám celkem zásobu. Z tuby ořežu přebytečnej plast a tubu ořežu a dám dolů do ledničky, jestli je tam 3-8°C nevím, ale dokud to nemá 35°C, tak to neprotlačím stříkačkou skrz dávkovač. Zkoušel jsem i planžetu (stencil) vytištěnou z 3d tiskárny, vydrží pár kousků, dávkování není tak přesný jak z nerezové, ale dá se to použít a je to rychlý... Číňan to bude asi prodávat furt, nejhůř se to bude kupovat z USA, tam žádný takový blbiny neschválili, jestli se nepletu.

137

Re: Mikropájka

Dneska přišla kilovka Stannol Kristall 505 tak proběhl test. A luxusní pájení. Konečně podle mých představ. Na pero K je nastaveno 320,nechal jsem to tak.

138 ...editoval rvx73 (18. 11. 2020 22:17)

Re: Mikropájka

Anti: můžu se zeptat, kde jsi to koupil? (klidně do SZ)

---

test pájek

https://youtu.be/zZ9wxs6xuYU

test tavidel / fluxů

https://youtu.be/iKDAmY9Rdag

139

Re: Mikropájka

Procházel jsem pár shopů ale bylo to na hlavu, protože ty na které jsem narazil chtěli především DIČ. Jako kdyby byli všichni plátci. No a u AME ho nechtěli... A i cena vcelku gut.

140

Re: Mikropájka

a ještě něco o mytí desek od fluxu

https://youtu.be/g0sGGiHSmjE

Příspěvky [121 až 140 z 142]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Dílna » Mikropájka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£