Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Sluchátka » Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 61]

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Vy asi soutěžíte v produkování digitálního bordelu. V PC, kde jsou všechny soukromý fotky a videa to zabírá cca 300GB, nedávno jsem to zálohoval na přenosnej disk.
Samozřejmě postahovaný věci jsou cca 6x tolik, ale v poslední době už u nás nikdo nic nestahuje, protože máme dost zdrojů přístupnejch online. Zrovna uvažuju o výměně htpc za novější model, a 2TB disk mi v současné chvíli připadá dostatečnej. Kupovat nějaký synology nebo tak něco, mi nepřijde nutný. Už třeba proto, že to furt žere elektriku.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Nejde o sutaz, skor o este stale velke obmedzenia co sa tyka online streamingu vzhladom na kvalitu a rychlost internetu nasich operatorov. Tazko Ti niekto vystreamuje plnehodnotne uhd s dolby atmos...pri dobrej konfiguracii je spotreba do 50w/h aj pri 6-tich hdd. Samozrejme, je to vec osobnej potreby a ja zatial nevidim dovod platit ine sluzby ako tidal.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Mrzí ma že stále nebeží ten tracker.cztorrent... To je fakt prúser. Prestávam veriť že sa to rozbehne.

Kratz sem písal tip na   tracker.czech-server.com   .Neviete niekto ako je to tam s výberom? Je tam toho tolko ako na   tracker.cztorrent   ?

Pri filmoch mám rád CZ/SK jazyk. Na hudbu sú určite lepšie zdroje ale filmy sú problém.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Na ten by som uz asi zabudol, tracker.czech nie je zly, ale cztorremt mal lepsiu ponuku aj ineho obsahu okrem filmu a hlavne tam clovek dohladal aj starsie veci. Na aktualne filmy staci, hudba a soft slabota.

(upravil mechanik 17. 11. 2020 1:39)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Na hudbu by som doporučil ruské torrenty. Počúvam dosť špeciality ale napriek tomu je tam 99% vecí. Len obsah posledné roky posierajú vinyl "ripy". Nevidím dôvod počúvať chyby analogu v digitálnej nahrávke. Nemá to kus logiky... Vzhladom k tomu že známejšie veci nájdeš kludne 5 rôznych vydaní... Napríklad Led Zeppelin vrátane rôznych japonských...

Tak najskôr nás odnaučia napalovať si CDčká medzi sebou a celkovo nás naučia všetok obsah hladať na internete. Jednoducho nás maximálne naučia na internet ako na drogu. Potom sa z neho stane priestor pre reklamu. Youtube a podobne... Všetko zaserú otravné reklamy všetkého druhu, až po politiku. Potom celú jeho sobodu od slobody prejavu až po obsah zdarma začnú regulovať a ponúknu nám dalšie platené služby ktoré bohužial majú obsah stále mizerný. Až bude poriadny tak to bude asi pekne drahé...

Tu je to vidieť. Pamätáte na RapidShare a Megaupload? sad   https://sk.wikipedia.org/wiki/RapidShare

Sloboda internetu ide do hája sad Sledujem to už roky. Celý internet sa globalizuje do rôznych megakorporácií ako google. Maily, sociálne siete... Ludia už si nezakladajú blogy. Vždy je to zastrešené FB alebo instagramom a podobnými službamy.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

No s hudbou je to problem, ja vyslovene idem len po SACD resp. DSD ak ide o digitalnu nahravku, v poslednom rade siahnem na FLAC, ale mp3 uz nikdy. Ano, strasne sa rozmohli vinyl ripy, neviem ktoru mudru hlavu to napadlo - gramofon s USB a ripovat analog do digitalu, vacsiu hlupost som nikdy nevidel ako tento vynalez.
Mam rad vinyl a uprednostnim ho pred digitalom stale, lebo mi ten zvuk znie vierohodnejsie, ale urcity druh hudby tiez na vinyl nepatri, tak musi byt aj digital.
Filmy je tazko zohnat a vacsinou tie pofiderne ripy po nasich a cz torrentoch nestoja za vela. Niekedy som ripoval, ale pouzival som overene kodeky a robil to poriadne s orezmi a skusal idelane nastavenia a s niekolkymi pass, aby ten obraz stal za to a zvuk som ponechaval original bez kompresii. Teraz na to nemam cas a radsej si dobry film po vzhliadnuti kupim a neriesim to.
Hudbu tiez zhanam po ruskych serveroch a este je tu jedna zaujimava stranka, ale je to skor pre japoncikov MQS link, ale najdem tam sem tam dobre veci a su to povacsinou kvalitne ripy.
ja som fungoval roky na rapidshare a niesom uplne stotozneny s tymto hunbukom okolo nelegalnosti stahovania a podobnych nezmysloch. Keby studia spristupnili ludom kazdy film za ludovu cenu aj  s moznostou stiahnutia na disk aj v plnej bluray kvalite, tak by sme nemuseli riesit torrent a neverim, ze by skrachovali. Teraz urcite s COVID su duseni az az.
Stream je pekna vec, ale kto mysli z tych zahranicnych sluzieb na SK a CZ ? ponuka smiesna a operator nie je schopny ponuknut poriadny internet mimo mesta...
Korunu na hlavu tym co svoj zivot vesaju na socialne siete...

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Pekne si to zhrnul a vo všetkom súhlasím. Inak je spôsob ako ripovať SACD? Pretože to nahrávanie z analogového výstupu cd playeru je blbosť aj digitálny nie je ktovie čo pretože tam stále bude nemalý jitter tých playerov. Jedine tie dáta brať asynchronne... SACD si pokazilo povesť aj tým že často to bola len prekonvertovaná bežná CD kvalita. Vzhladom k tomu ako masívne zvuk môže kaziť reprodukčný retazec ani velmi nemá cenu riešiť vyššie vzorkovacie frekvencie a dynamický rozsah. Zásadný rozdiel tam rozhodne nie je a preto sa to tiež nepresadilo masovo.

(upravil scoop 17. 11. 2020 15:51)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Ano, da sa ripovat do ISO, ale potrebujes na to kompatibilny bluray dvd prehravac s oficialnym firmverom a pocitac so softom na rip sacd a spolu v jednej sieti. Je ich malo, ale mal som to stastie jeden zohnat a mal som aj model co prehrava palene sacd, ale ked mam streamer nema zmysel to drzat. Takze ked mam moznost prist k nejakemu origo sacd hned to ripujem a prevadzam do bezkompresmeho dsd na pc.
Zoznam zariadeni schopnych ripnut sacd:
https://github.com/sacd-ripper/sacd-rip … e-players.

Zda sami ze sa robia aj nejake moduly, ale su drahe.

Tak to prve je zoznam co prehraju sacd-r, neviem najst teraz zoznam co vedia ripovat, ale tu je vsetko:
https://audiophilestyle.com/forums/topi … -its-true/

Pioneer bdp-160 este ide sem tam kupit, mam ho aj ja.
Zoznam na RIP:
Sony brand compatible Blu-ray players:
BDP-S390 (also sold as BX39 in some markets)
BDP-S490
BDP-S590 (also sold as BX59 in some markets)
BDV-E190
BDP-S4100
BDP-S5100 (also sold as BX510 in some markets)
BDP-S6200 * (also sold as BX620 in some markets, requires Sony ARMv7 AutoScript sacd_extract_6200 version)
BDP-S7200 * (requires Sony ARMv7 AutoScript sacd_extract_6200 version)
BDP-S790 * (requires Sony ARMv7 AutoScript version/S790 variant)
BDP-A6000 * (requires Sony ARMv7 AutoScript sacd_extract_6200 version)
BDV-NF720 (requires Sony ARMv7 AutoScript sacd_extract_6200 version)
BDP-S6500 * (also sold as BX650 in some markets, requires Sony ARMv7 AutoScript version/S6700 variant developed Jun. 2020)
BDP-S6700 (not recommended, only certain early production is compatible)
UHP-H1 (requires Sony ARMv7 AutoScript version/S6700 variant developed Jun. 2020)

Pioneer brand compatible Blu-ray players:
BDP-80FD
BDP-160
BDP-170
MCS-FS232 * (requires Sony ARMv7 AutoScript version S6200/7200 variant)

Oppo brand compatible Blu-ray players:
BDP-103 and 103D
BDP-105 and 105D

Cambridge brand compatible Blu-ray players:
Azur 752BD
CXU

Arcam brand compatible Blu-ray & CD/SACD players:
FMJ UDP411
FMJ CDS27

Primare brand compatible Blu-ray player:
BD32 MkII

Electrocompaniet brand compatible Blu-ray player:
EMP3

Denon brand compatible Blu-ray player:
DBT-3313UD and 3313UDCI * (requires Sony ARMv7 AutoScript version/S790 variant)

MSB Technology brand compatible Blu-ray players:
Universal Media Transport V
Signature UMT V

Yamaha brand compatible Blu-ray Player:
BD-S677

Marantz brand compatible Blu-ray player:
UD7007 * (requires Sony ARMv7 AutoScript version/S790 variant)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

scoop napsal:

Pri dnesnych filmoch a plnom Bluray FHD a 4K a zbierke DSD hudby sa kapacita disku mina jedna radost... u mna 32TB v HW RAID5

Jen na HW RAID5 pozor. Ono to bude rychlejsi nez SW reseni, ale ma to 2 zasadni nevyhody:

  • Data lze precist jen na konkretneim radici. Pokud zastara a odejde, prijdes o data, nebo budes slozite shanet stejny kus.

  • Data nemusi byt citelna i po pouhe aktualizaci firmware na desce radice. Sam jsem to pred lety zazil u Adaptecu a jen diky tomu, ze jsem tehdy nezacal panikarit a vratil tam puvodni verzi, jsme o data neprisli.

  • Pokud nemas na radici baterku, neni to odolne proti vypadku napajeni.

Proto doma zasadne pouzivam SW RAID na transakcnim filesystemu (ZFS) ktery tehdy vyvinuli v Sun Microsystems pro Solaris. Ten zajisti konzistenci dat i kdyz to vytrhnu ze zasuvky uprostred zapisu. On ani Linux SW RAID 5 neni odolny proti vypadkum napajeni a uz jsem mnohokrat zazil se se to rozpadlo a clovek pak musel laborovat nad tim jak to zase poskladat.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

mechanik napsal:

Pekne si to zhrnul a vo všetkom súhlasím. Inak je spôsob ako ripovať SACD? Pretože to nahrávanie z analogového výstupu cd playeru je blbosť aj digitálny nie je ktovie čo pretože tam stále bude nemalý jitter tých playerov. Jedine tie dáta brať asynchronne... SACD si pokazilo povesť aj tým že často to bola len prekonvertovaná bežná CD kvalita. Vzhladom k tomu ako masívne zvuk môže kaziť reprodukčný retazec ani velmi nemá cenu riešiť vyššie vzorkovacie frekvencie a dynamický rozsah. Zásadný rozdiel tam rozhodne nie je a preto sa to tiež nepresadilo masovo.

Souhlas. Ja bych digitalizaci analogu udelal v jedinem pripade - pokud bych konkretni hudbu nemel sanci sehnat z digitalniho ripu a chtel ji poslouchat v aute, kde to z gramofonu nebo kazety nedam. big_smile A hlavne bych to nikdy nenabizel dal jako digitalni zaznam. smile Pozitivni je, ze vetsina ripu aspon do nejakych popisku nebo jmen souboru pripise i z ceho to vzniklo a clovek tyhle neresti muze odfiltrovat.

Co se tyce CD - 16bit samply na 44kHz - tam taky neni moc co resit. 99,9% lidi nepozna rozdil mezi tim a vyssi vzorkovaci frekvenci pripade roztazenim samplu na vic bitu. FLAC z CDripu jsem vzdy povazoval za idealni format. Cokoliv vic jen zbytecne zere diskovou kapacitu a ja stejne nemam ani DA prevodniky, ani NF zarizeni, ktery mi umozni ty data navic slyset.

Jako dalsi zdroj dat se da vyuzivat i Pirate Bay: https://thepiratebay.org/index.html
Jen jim dost jdou po krku a obcas ten tracker taky nejede. A sleduje to i BSA (Business Software Alliance) a jim podobni.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

scoop napsal:

Takze ked mam moznost prist k nejakemu origo sacd hned to ripujem a prevadzam do bezkompresmeho dsd na pc.

Nedalo by se to s nejakou rozumnou ztratou konvertit do PCM, ktery je uz prehratelny vsude mozne? Co jsem videl nejake diskuze na netu, tak z DSD64 lze udelat PCM 24/88.2k, pricemz kvalita zaznamu se zhorsi minimalne. Teoreticky stejny bitrate jako DSD64 by mel mit PCM 16/176.4k, ale je to takova podivna kombinace velikosti samplu a vzorkovaci frekvence. smile

(upravil scoop 18. 11. 2020 21:46)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

S RAIDom viem ako to myslis, 8 rokov som fungoval na SW a hnevali ma prave rychlosti a tri krat mi padol aj SW RAID, dvakrat som stihol data povytahovat naposlednu chvilu...na HW som siel hlavne kvoli rychlosti a chcel som RAID5 + mam 2x8TB HDD na zalohu toho RIADu. Dolezite data raz do tyzdna zalohuje soft na druhe zariadenie. chodi mi tyzdenne vypis z raid karty, tak kontrolujem stav diskov. Jedno co ma roky praxe naucili, pokial ma disk nabehanych 35000 hodin je cas pomaly riesit vymenu, aj ked vyrobca udava ovela viac, ale nedozil sa mi ani jeden disk nad 40 000 hodin...teda radsej som ich uz predal kym isli ked uz jeden v RAID vykazal chybu smile
Aktualne bezim na Seagate Ironwolf, tak uvidime co daju...maju cca dva roky.

DSD sa konvertovat da, problemom su len multichannel nahravky, ktore ziadnym rozumnym sposobom neprekonvertujes na stereo, teda apson sa mi to nikdy nepodarilo, aby to bolo v poriadku po konverzii.
Nejak PCM neriesim, lebo osobny prehravac mi prehra dsf aj streamer mi prehrava + MQA, takze ma to nekefuje...jedine ma kefuje DLNA stream suborov pri spickovych streameroch...ako keby nevedeli vytvorit vlastny program ako to mal Logitech niekedy pri svojich squeezebox rieseniach a fungovalo to bez chyby.

K tym beznym CD, ked mas kvalitny zdroj podla mna, tak aj ked to prekvertujes na FLAC nespozna vela ludi rozdiel ci hraje FLAC alebo DSD...mam rad hudbu Armin van Buurena a zasnem nad tymi nahravkami...je to spickovy zvuk aj na obycajnom CD.
SACD vie urobit dojem ak ma na to clovek zostavu a miestnost. Skoda, ze je tak maly vyber aj inej ako jazzovej hudby a tomu podobnym zanrom + klasika, ktore velmi nepocuvam.
Dojal ma zvukovy prednes klasickej hudby od Vivaldiho ak sa nemylim, pusteni  v jaskyni...to bol zvuk,ktory podla mna v beznej miestnosti v zivote nevytvoris...zazitok na nezaplatenie.
Zostavu na vierohodne pocuvanie klasickej hudby bezny smrtelnym nezaplati a zatial si ju uzivam na zivo, par krat v Prahe na koncertoch v katedralach kde to vyniklo a odchadzal som s dojmami, ktore doma nevytvorim...

(upravil kaed 19. 11. 2020 1:55)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Životnost hdd je kapitola sama pro sebe. Kdysi dávno jsem do malé organizace instaloval synology a do něj 4ks hdd wd, tuším 1TB v raid5, už si nevzpomenu model, byly tehdy hodně drahý, ale nebyly to žádný serverový speciály, pak mi to nějak sešlo z očí, a onehdy jsem potkal chlapíka, kterej se o to stará teď, tak hlásil, že to bude v nejbližší době měnit za novější HW, že už jim nestačí kapacita a má strach, že to zhebne každým dnem, ale disky že jsou všechny původní, odhadem 18 let... Já už víc než 10 let nemám v PC nic jinýho než ssd, jenom v pc u tv je hdd na filmy, ale ten toho moc nenaběhá, pár hodin týdně, jinak je ve stavu spánku.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Krasna vydrz smile ja uz tiez na pc a podobne bezim len na SSD.. SSD by som este neriskoval na zalohu, tie serverove SSD su trosku v inych cenach.

(upravil kratz 19. 11. 2020 14:54)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

scoop napsal:

S RAIDom viem ako to myslis, 8 rokov som fungoval na SW a hnevali ma prave rychlosti a tri krat mi padol aj SW RAID, dvakrat som stihol data povytahovat naposlednu chvilu...na HW som siel hlavne kvoli rychlosti a chcel som RAID5 + mam 2x8TB HDD na zalohu toho RIADu. Dolezite data raz do tyzdna zalohuje soft na druhe zariadenie. chodi mi tyzdenne vypis z raid karty, tak kontrolujem stav diskov. Jedno co ma roky praxe naucili, pokial ma disk nabehanych 35000 hodin je cas pomaly riesit vymenu, aj ked vyrobca udava ovela viac, ale nedozil sa mi ani jeden disk nad 40 000 hodin...teda radsej som ich uz predal kym isli ked uz jeden v RAID vykazal chybu smile

Tech cca 40k hodin je pro mechanicky disky docela dost. Ja tu nejake starsi poklady mam:

[root@fs /home/kratz]# for i in 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15; do echo -n $i && smartctl -A /dev/da$i | grep Power_On_Hours; done
0  9 Power_On_Hours          0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       19472
1  9 Power_On_Hours          0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       19472
2  9 Power_On_Hours          0x0032   083   083   000    Old_age   Always       -       12733
3  9 Power_On_Hours          0x0032   048   048   000    Old_age   Always       -       38228
4  9 Power_On_Hours          0x0032   075   075   000    Old_age   Always       -       18792
5  9 Power_On_Hours          0x0032   075   075   000    Old_age   Always       -       18792
6  9 Power_On_Hours          0x0032   075   075   000    Old_age   Always       -       18817
7  9 Power_On_Hours          0x0032   075   075   000    Old_age   Always       -       18803
8  9 Power_On_Hours          0x0032   075   075   000    Old_age   Always       -       18806
9  9 Power_On_Hours          0x0032   075   075   000    Old_age   Always       -       18814
10  9 Power_On_Hours          0x0032   033   033   000    Old_age   Always       -       49507
11  9 Power_On_Hours          0x0032   043   043   000    Old_age   Always       -       42059
12  9 Power_On_Hours          0x0032   035   035   000    Old_age   Always       -       47713
13  9 Power_On_Hours          0x0032   033   033   000    Old_age   Always       -       49486

A ten nejstarsi uz ma problem se SMART testama, ale porad jeste funguje:

10  9 Power_On_Hours          0x0032   033   033   000    Old_age   Always       -       49507
# 1  Extended offline    Completed: read failure       90%     46044         705755832
# 2  Extended offline    Completed: read failure       90%     42993         705755832
# 3  Extended offline    Completed without error       00%     39065         -
# 4  Extended offline    Completed without error       00%     36163         -

Nicmene na diskach #10-#13, ktere jedou v kuse skoro 50k hodin mam pole na odkladani neduleziteho bordelu, takze kdyz to umre, nic se nestane. smile
Co se tyce disku, kupuju uz leta 3.5" WD Red pro NAS systemy. Vetsinou tech 40-50k hodin provozu 24/7 davaji. Ale clovek k tomu musi pristupovat jako ke spotrebnimu materialu a jakmile nektery zahlasi chybu nebo neprojde testama, tak ho vymenit.

(upravil kratz 19. 11. 2020 15:30)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

scoop napsal:

Krasna vydrz smile ja uz tiez na pc a podobne bezim len na SSD.. SSD by som este neriskoval na zalohu, tie serverove SSD su trosku v inych cenach.

U starych SSD byl problem v omezenem poctu zapisu do pametovych bunek. Typicky kdyz si clovek dal do PC SSD, za cas ho narval po okraj a do toho zbytku OS neustale dokola zapisoval nejake logy, baliky s OS update a podobne. Pak ta neustale prepisovana oblast brzy odesla. Pozdeji se to zacalo resit tim, ze SSD disk dokazal na pozadi stehovat data a optimalizoval prepisovani bloku tak, aby se postupne vyuzival cely jeho prostor.

U dnesnich disku se vyresil i problem s trvanlivosti pametovych bunek, takze bych se toho nebal. Pokud to pouzivas na zalohu a 1 za tyden tam neco nahrnes, bude to uplne v pohode.
Proti klasickymu disku ma dnesni SSD asi jedinou nevyhodu, kdyz odejde, tak to dost casto byva bez predchoziho varovani. Mechanicky disky vetsinou nejakou dobu vykazuji ruzne chyby (pomaly rozjezd, vadne bloky, ...), nez umrou uplne.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Ano, dnesne SSD su uz na tom inak, ale aj tak. SSD ked uz raz vykaze pokles konzistencie uz to moze padnut kedykolvek bez sance nieco z toho dostat. Mal som Intel SSD RAID serverovy a evidoval som uz pokles zivotnosti na 89% a jedneho dna som vypol PC a rano uz disk nebol...ale tak SSD mam fakt ako systemak a neriesim to ked aj padne. Obnova do par minut a ides ako keby sa nic neudialo smile

kratz napsal:

U starych SSD byl problem v omezenem poctu zapisu do pametovych bunek. Typicky kdyz si clovek dal do PC SSD, za cas ho narval po okraj a do toho zbytku OS neustale dokola zapisoval nejake logy, baliky s OS update a podobne. Pak ta neustale prepisovana oblast brzy odesla. Pozdeji se to zacalo resit tim, ze SSD disk dokazal na pozadi stehovat data a optimalizoval prepisovani bloku tak, aby se postupne vyuzival cely jeho prostor.

U dnesnich disku se vyresil i problem s trvanlivosti pametovych bunek, takze bych se toho nebal.

(upravil kratz 20. 11. 2020 13:09)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Ja uz pres rok jedu na mirroru z 1TB SSD od WD minecraft servery pro deti a drzi to paradne. Doma mam nekolik kusu v 3 PC s Hackintoshem a Windowsama rovnez radove 1-2 roky aniz by neco odeslo. Ale to jsou opet WD/Intel/Samsung SSD. Driv jsem kupoval i nejake low znacky a minimalne 1 z nich uz je vadny.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Podobný problém též řeším. Signál z rekordéru přes AV receiver s dekodérem prostorového zvuku a z něj do TV - vše přes HDMI. Z TV připojeny sluchátka a v nich jen signál předních repro bez dialogů. C s tím, když nechci rušit prostorový zvuk z repro a chci současně pro druhou osobu použít sluchátka. Díky za odpověď.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

V TV by malo ist nastavit prevod do PCM stereo na cinch vystupy, pokial teda ma cinch este. Neviem aku mas TV.

Příspěvky [41 až 60 z 61]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£