Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Hledám inspiraci - vyřešeno, možno smazat

Stránky: ««« 1 2 3

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [41 až 51 z 51]

41

Re: Hledám inspiraci - vyřešeno, možno smazat

Cena opravdu nic moc. Hlavně kdybych chtěl třeba kompenzovat bafflestep 2,5-pásmem. Je k němu někde nějaké měření?

42

Nekde na audiocomponents.nl maji seznam mereni hodne SS repraku.
Z 2.5p pak budes asi hur delat 3p. Udelat rovnou 3p treba s osmipalcem dole je rozumnejsi.

HTPC + RME ADI-2 DAC + BV A300SE + ruzne DIY repro

Web

43 ...editoval 7tech (8. 11. 2020 20:51)

To, bohužel, nepůjde. Musím udělat úzkou čelní stěnu. Takže, jestli 3-pásmo, tak basák zboku a tedy hodně nízká dělička basák-střeďák. Proto jsem to pojal jako 2 nebo 2,5 pásmo, které tím basákem můžu nebo taky nemusím podpořit.
Cestou by samozřejmě bylo nasázet tam malé středobasy pod sebe a nahradit tak plochu většího basáku. Jenže to by bylo neúměrně drahý.

44 ...editoval mechanik (8. 11. 2020 22:31)

To 2,5 pásmo mi pripadá ako nie velmi efektívne plytvanie rozpočtom. Teda je to skôr úvaha. Niekto môže nesuhlasiť. Bude tam velká cievka tá bude drahá a bude mať zbytočne vysoké RDC a celkovo sa ten reproduktor nevyužije velmi efektívne. Pri tak velkej cievke asi peak nad ladením BR urobí celkom slušný hrb čo bude vyžadovať velkú LRC kompenzáciu s bipolárnymi kondenzátormi a velkou cievkou, aj keď tu môže byť tenká pretože je tam aj tak odpor... Vo výsledku to bude horšie a ani nie velmi lacnejšie než 3 pásmo.

45

Mechanik: Jestli bude 2,5-pásmo, tak ten přidaný basák podělím aktivně. A když to nepůjde, podělím aktivně všechno. Mám tu materiál jen na 4 kvalitní konce, proto jsem chtěl středy-výšky dělit pasivně. Jinak bych musel ještě párek konců sehnat. Prozatím to ale stejně poběží na komerčních zesilovačích. Teď jde jen o co nejlepší výběr dvojice výšky-středobasy, nic víc. Ty Viawave se mi oproti mé první reakci moc líbí, ale nezačnu objednávat, dokud nebudu mít jasno, co k nim.

46

to 7tech: tvůj popis závěsu poměrně vystihuje vzhled toho repráku. Tohle by mi vadilo snad i za černou látkou, když jsi to tak sugestivně popsal smile

47

k tem aerogelum by se hodily audaxí mylarovy vyskace,hrajou super a cena lidova...

48 ...editoval mechanik (9. 11. 2020 22:39)

Záves je hnusný ale práve ten je na vlastnostiach toho reproduktoru klúčový a je z celého reproduktoru asi najzaujímavejší.

49

kudlibabka : aerogely hrály nejlépe ze všech středů, co jsem kdy zkoušel (a byly jich mraky), teď leží ve skříni, protože planáry Magnepan hrají středy ještě lépe  smile

50

Na stránkách diBirama.altervista.org jsem našel měření SB15MFC30, což je jen o chlup rozdílný reprák od favorita SB15NBAC30 spolu s měřením starého SLS-P830881. A světe, div se, to pírko je ve zkreslení o poznání lepší. A to je SLS. HDS, které se snad dá ještě sehnat (https://www.wisdomstores.com), by mělo být teoreticky ještě lepší. Kde je chyba? Slyšel někdo "nomexy"?

51

Naskytla se mi velmi výhodná koupě dvou párů Peerless HDS830881, což byli jedni z favoritů. Pro případnou podporu basů dám z boku Peerless 830884. Možná jsou to staré neperspektivní kusy, ale co jsem pátral, ve své době velmi dobré. Na výškách zvítězí asi Viawave.
Pokud nemáte k tomuto volnému tématu nic zásadního, nechám ho za pár dní smazat.
Děkuji všem za připomínky a inspiraci!

Příspěvky [41 až 51 z 51]

Stránky: ««« 1 2 3

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Hledám inspiraci - vyřešeno, možno smazat

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£