Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Nekde na audiocomponents.nl maji seznam mereni hodne SS repraku.
Z 2.5p pak budes asi hur delat 3p. Udelat rovnou 3p treba s osmipalcem dole je rozumnejsi.

ruzne DIY repro

Web

(upravil 7tech 8. 11. 2020 19:51)

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

To, bohužel, nepůjde. Musím udělat úzkou čelní stěnu. Takže, jestli 3-pásmo, tak basák zboku a tedy hodně nízká dělička basák-střeďák. Proto jsem to pojal jako 2 nebo 2,5 pásmo, které tím basákem můžu nebo taky nemusím podpořit.
Cestou by samozřejmě bylo nasázet tam malé středobasy pod sebe a nahradit tak plochu většího basáku. Jenže to by bylo neúměrně drahý.

(upravil mechanik 8. 11. 2020 21:31)

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

To 2,5 pásmo mi pripadá ako nie velmi efektívne plytvanie rozpočtom. Teda je to skôr úvaha. Niekto môže nesuhlasiť. Bude tam velká cievka tá bude drahá a bude mať zbytočne vysoké RDC a celkovo sa ten reproduktor nevyužije velmi efektívne. Pri tak velkej cievke asi peak nad ladením BR urobí celkom slušný hrb čo bude vyžadovať velkú LRC kompenzáciu s bipolárnymi kondenzátormi a velkou cievkou, aj keď tu môže byť tenká pretože je tam aj tak odpor... Vo výsledku to bude horšie a ani nie velmi lacnejšie než 3 pásmo.

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Mechanik: Jestli bude 2,5-pásmo, tak ten přidaný basák podělím aktivně. A když to nepůjde, podělím aktivně všechno. Mám tu materiál jen na 4 kvalitní konce, proto jsem chtěl středy-výšky dělit pasivně. Jinak bych musel ještě párek konců sehnat. Prozatím to ale stejně poběží na komerčních zesilovačích. Teď jde jen o co nejlepší výběr dvojice výšky-středobasy, nic víc. Ty Viawave se mi oproti mé první reakci moc líbí, ale nezačnu objednávat, dokud nebudu mít jasno, co k nim.

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

to 7tech: tvůj popis závěsu poměrně vystihuje vzhled toho repráku. Tohle by mi vadilo snad i za černou látkou, když jsi to tak sugestivně popsal smile

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

k tem aerogelum by se hodily audaxí mylarovy vyskace,hrajou super a cena lidova...

(upravil mechanik 9. 11. 2020 21:39)

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Záves je hnusný ale práve ten je na vlastnostiach toho reproduktoru klúčový a je z celého reproduktoru asi najzaujímavejší.

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

kudlibabka : aerogely hrály nejlépe ze všech středů, co jsem kdy zkoušel (a byly jich mraky), teď leží ve skříni, protože planáry Magnepan hrají středy ještě lépe  smile

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Na stránkách diBirama.altervista.org jsem našel měření SB15MFC30, což je jen o chlup rozdílný reprák od favorita SB15NBAC30 spolu s měřením starého SLS-P830881. A světe, div se, to pírko je ve zkreslení o poznání lepší. A to je SLS. HDS, které se snad dá ještě sehnat (https://www.wisdomstores.com), by mělo být teoreticky ještě lepší. Kde je chyba? Slyšel někdo "nomexy"?

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Naskytla se mi velmi výhodná koupě dvou párů Peerless HDS830881, což byli jedni z favoritů. Pro případnou podporu basů dám z boku Peerless 830884. Možná jsou to staré neperspektivní kusy, ale co jsem pátral, ve své době velmi dobré. Na výškách zvítězí asi Viawave.
Pokud nemáte k tomuto volnému tématu nic zásadního, nechám ho za pár dní smazat.
Děkuji všem za připomínky a inspiraci!

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Purifi
https://www.audiosciencereview.com/foru … ype.17806/

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Já bych to nemazal. Kolik je tu aktuálních témat na téma použitelné repráky?

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Kdoví, třeba bude ještě všechno jinak. Zásilka pírek po Reichu putovala bez problémů a svižně, ale po předání České poště jako by se propadla do země. Halt jiný kraj.. big_smile

(upravil Benazi 27. 11. 2020 15:40)

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Česká pošta je ve sračkách,personální změny,karantény ,covid atd.
Mám  zásilku v depu už 10 dnů, prý někde v kontejnéru,čekat až příjde řada, přitom  mám depo 5 km od baráku.

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Tak se to konečně všechno sešlo. Snad z toho ty "dvoupásmovky" postavím. big_smile
Ty osmipalce HDS 830884 nevyužiji, jsou na prodej, viz. inzerce.
http://www.7tech.czweb.org/tmp/IMG_2021 … 0753_8.jpg

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

7tech, nádhera smile Prečo je tých reproduktorov tak vela? big_smile Počítam že aj keby to bolo 4 pásmo tak máš ešte 4 malé navyše big_smile Mám radosť že tu konečne niekto kúpil poriadne pásky a ešte tento nerozšírený viawave. Škoda vedel by som si pradstaviť aj drahšie a lepšie repoduktory k tomu viawave... Wavecore robí perfektné typy. Minimálne na basy... Ten maličký pod pásik by išlo ladiť trochu viac "high efectivity... Nejake pekné typy by sa našli...

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Takovy fotky mam rad.
Rad uvidim pak mereni a dojmy z tech vyskacu.

ruzne DIY repro

Web

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Myslím že dnes dosť ludí dá na frekvenčne konštantne klesajúce smerovky. Ako keby sa uplne prestali riešiť iné veci. Pásky sú zaujímavé, je to konštrukčne uplne iný reproduktor. Mne sa tie vydarenejšie modely vždy páčili. Potom si daj pozor a bez strmej výhybky do toho nepúštaj velký výkon. So 6db alebo 12db je to nepoužitelné. Ja by som doporučoval 24db/okt. Tiež skôr vyššie delenie...

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Mechanik: Vybíral jsem repráky jenom podle dostupných měření na internetu. Nemám na to, abych koupil hafo drahých repráků, proměřil je a zbytek těžce pod cenou prodával. A k HDS830881 jsem našel měření zkreslení společně s dnešními moderními typy, mimo jiné SB15MFC30 a ten Peerless tam vycházel dokonce lépe. A když se mi naskytla možnost koupit je v akci, nebylo co řešit. A jestli se najdou kvalitnější, tak ať. Nemusím být úplně top. To bych asi koupil ty s tou ohrnutou předkožkou..
A proč tolik repráčků? Původní myšlenka byla maličká dvoupásma podpořená někde z boku nízko děleným basáčkem. Budou z toho ale velmi štíhlé sloupky. Takže velmi malé repráčky s malou Xmax a k tomu dost vysoko zasahující bafflestep. Viawave zahraje výšky. 830881 navazující středy a basy. Od bodu bafflestepu ho podpoří dvojice stejných pírek. Když by to bylo moc, nechám to jednotlivé pírko hrát pouze středy. A někde hodně nízko dole, mezi 150-200Hz je podpoří zboku basáček 830883. Na 830884 bohužel, nebude objem. Upustil jsem i od toho, že výhybka středy-výšky bude pasivní. Podělím všechno aktivně, jinak by mi z toho zešedivěla pleš.

Re: Hledám inspiraci - kvalitní dvoupásmové sloupky

Paráda, teším sa na pokračovanie projektu smile