Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Sluchátka » Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 61]

Téma: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Ahoj. Nevíte, mají dnešní zvukové stopy filmů "velmi vysokou kvalitu " zvuku? Zatím se neumím líp zeptat.

(upravil mechanik 1. 11. 2020 22:57)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Môže byť výborná ale záleží na viac veciach. Chce to dobrý formát a to že je film nejake mkv a podobne a to že je to FHD alebo 4K ešte nezaručuje že tam niekto nedal nejaku mizerne nahrávanú stopu SK/CZ audia alebo velmi skomprimovanú kvalitu - mp3 128kbps a podobne... Ono záleží či myslíš nejake stiahnuté veci z internetu alebo blu-ray disk.

Ja prehrávam na PC a primárne FHD a 4K z HDD. Niektoré 4K veci majú až do 70GB, záleží na kodeku... S kvalitou audia je to rôzne.

Pri porovnávaní audia napríklad originál anglicky a potom dabing býva poznať tiež rozdiel. Zo štúdia to znie vždy inak... Potom už záleží ako sa pohrajú s efektami (určite digitálnymi) ako reverb a podobne...

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Potvrzuju, a co je ještě důležitý, mít možnost si přepnout stereo zvuk, protože pokud necháš 5.1 a do sluchátek si pustíš signál pro přední repro, bežně se stane, že "chybí" dialogy a vůbec mluvená část zvuku... Mám tady nějaký BD s koncertama, a je tam zvuk 512kb DSD, tak to je snad dostatečný, pro moje nahluchlý uši jistě...
Na uložto se sem tam najde i něco s dobrým zvukem, ale není to pravidlo...

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

uloz.to je docela spatny zdroj dat. Kdyz uz, tak torrenty z thepiratebay.org, pripadne https://tracker.czech-server.com/
CZtorrent uz neni a nebude.
Co se tyce kvality, vse podstatne tu jiz bylo receno. Format .mkv je jen container pro skladani vice streamu na jednu hromadku a nikdo nezarucuje, ze kdyz je super video, musi takove byt i audio. To co byva oznacovano jako blue ray rip byva vetsinou v pohode, ale trochu bych si pohlidal, jak moc je to (ztratove) zkomprimovane.
Ja tu mam 2 fullHD projektory jako domaci kino (4K je porad jeste dost draha sranda) a pokud pustim .mkv bezneho 2-3 hodinoveho filmu o velikosti 10G, tak je tam ztrata vznikla kompresi uz dost znat.

(upravil mechanik 2. 11. 2020 16:17)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

tracker.cztorrent.net   možno zase rozbehnú tie výpadky sú pomerne časté. Už mnoho krát som počul že nepobeží a vždy to zase rozbehli.

kratz, ja nad projektorom uvažujem už dlhé roky. Monitor mám QHD a časom pôjdem do 4K tak proste kupovať FHD nemá zmysel... Neustále ceny kontrolujem a tiež dúfam že trochu klesnú. Ale koncom roka ho možno aj tak kúpim...

Do komercie 4K preniklo už dávno a ceny sú nízke. Myslím TV. Bohužial projektory a monitory k PC, tam je to horšie sad Pritom v telefone je už tiež  2960x1440 na cca 6" štanard. Keď si potom sadnem k PC s 32" 2560x1440 je to celkom humus a o FHD ani nehovorím big_smile

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Dobrý zdroj je yts.mx dobrá kvalita a malá velikost. Najdeš tam jak full HD tak i 4K.

(upravil mechanik 2. 11. 2020 23:19)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Blízka budúcnosť audia aj videa je v streamovacích službách a rýchlom internetovom pripojení smile Sám asi najbližšie roky zvážim spotify (mimo domu, v aute a na prieskum hudby) a netflix. Ale s datami to bude šialenosť až bude každý pozerať 4K... Nejaky web rip 4K netflixu mám a kvalita je napriek mierne nižšej velkosti výborná...

(upravil kaed 4. 11. 2020 23:18)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

yts.mx ... jenom namátkou Top gun 1986 ve 4K??? nechápu, kde by se vzal zdroj v takové kvalitě, to snad bylo natočený na klasickej 60mm film?
to Mechanik: počkej pár let, oční vada ti ty pixely rozmaže smile Mě stačí monitor 27" 1080 a jednotlivý pixely už a toho tři čtvrtě metru nevidím, jako kdysi...

(upravil mechanik 5. 11. 2020 12:32)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

kaed, nejaky marketingový tah, predávať to v 4K smile Zámienka k tomu predávať film znovu.

Robil som prieskum a mám dojem že 4K je na mieste tak pri filmoch od roku 2015 vyššie. Pri 2010 som mal dojem že tam príliš rozdiel nie je a rozhodne pri filmoch pred rokom 2005 je to zbytočné. Je to akurát zbytočne velké. To myslím velké filmy z USA a podobne s vysokým rozpočtom.

Pozrite si napríklad serial Mindhunter z 2017. Mám iba FHD a je to nádherne ostré. Nechcelo sa mi veriť že to nie je 4K. Ono to množstvo pixelov má zmysel len keď je snímok dokonale ostrý... Asi ako tie telefony čo vedia točiť v 4K... Počet pixelov sám o sebe je nezaujímavé číslo.

Inak analogový film už je minulosť. Posledným hollywoodskym filmom točeným na analog je Vtedy v Hollywoode z minulého roka od Quentina Tarantina. Digitál už je asi dalej. Mám ten film v 4K ale vyzerá to ako FHD, nie je to 4K vôbec poznať. Ak to nie je nejaky umelecký zámer...

(upravil reeb 5. 11. 2020 14:23)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Skenuji (a cisti) stare filmy na filmovych pasech a muze z toho pak byt 4K
..

https://plus.rozhlas.cz/digitalni-resta … ie-6522120

Web

(upravil mechanik 5. 11. 2020 14:24)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Tak hádam to dopadne lepšie než audio remastery big_smile Ono reducia šumu je pri videu podobne zlá ako pri audiu a keď niečo dorendruješ už to môže strácať autentickosť... Ono to že to dajú do 4K ešte nutne neznamená že to bude z polovice tak ostré ako FHD.

Asi to chce dosť umeleckého cítenia a ako sa hovorí z hovna... big_smile

(upravil reeb 5. 11. 2020 14:45)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Z hovna bic neupletes u mizerneho digitalu. Oskenovanim filmu jde ziskat ohromne mnozstvi informaci. Jediny problem je pracnost a cena.

Nejake filmy jdou stahnout, treba Deditstvi aneb... Adela jeste nevecerela..atd.

Web

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Ak sa mozem zapojit do diskusie...osobne mam s aktualnymi filmami v 4K obrovsky problem. Vobec sa mi nepaci HDR obraz pri filme a to zrno stareho zaznamu je pre mna prijemnejsie ako plne ostry obraz.
Taky Bad Boys uvodna scena, zapadajuce slnko, tie farby a ten obraz... dnes akosi v tom tone farieb nevidim nic pri aktualnych filmoch. Osobne sa mi paci remaster do FHD a 4K Predatora prvotneho. Zrno tam je, ale ten obraz posobi pre mna dokonale a vidiet aj detialy.
Zaroven ma mrzi ukoncenie 3D formatu, ktory som mal celkom rad. Zadovazil som si aj preto projektor, kedze TV mam tiez s 3D ale prvotnu radu UHD 4K s androidom od Philipsu co je des...android v TV.

https://i.postimg.cc/5YT9Pv4f/IMG-1028.jpg

Ja som kupil:
https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/m … .JQW11.001

velky obraz + dolby atmos...neuveritelny zazitok aj doma...fotka je neostra, ale obraz dava slusny...
Na 4K filmove projektory si pockame este niekolko rokov kym budu vobec prepracovane a cenovo dostupne.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

z bujnosti jsem si ten topgun stáhl. I na fhd monitoru je to soubor rozmazanejch fleků, prostě osmdesátky z videa.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

4K/HDR zas tak drahe nejsou, lidi davaji za televize docela bezne i vic nez trebas tenhle https://www.alza.cz/benq-w2700-d5547034.htm#popis a pritom ten zazitek je zcela jinde, alespon co muzu srovnat mezi timhle a 4K UHD LG co mame v jine mistnosti. Ale je s tim vic trapeni, ma to kratsi zivotnost, musis to krmit z neceho - napr z HTPC apod apod, obcas nejake firmware problems. Jako vzdycky, neco za neco.

Jinak vetsina filmu co sledujeme ma 5.1/7.1, 48kHz/96kHz sampling, 24bit a casto je to neco jako DTS-MA, tedy lossless. Myslim, ze na vetsinu pripadu je to rozliseni az az. Horsi je to casto s obsahem, nez urovni A/V signalu dneska. Jen to chce nestahovat z uloz.to apod.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Tak asi moc takovejch lidí neznám. Obyklej rozpočet na bednu je 10kKč, maximálně z rozmaru 20kKč. Ostaně před 10-ti lety jsem kupoval fhd za 13kKč, a krom toho, že se dnes nedá použít jako tvp, ale už jenom jako monitor, se nic nezměnilo. Pokud teď pořídím 4k, tak je zase bída o zdroj signálu v odpovídající kvalitě, nějaký stahování přes torent do toho nepočítám, a netflix se mi nechce platit...

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

s velkostou TV a rozlisenia hlavne prichadza neprijemne odrytie pocitacovych efektov, ktore aspon mne prekazaju. Pozriet si dnes taky Matrix v UHD HDR na 4K TV 65" uhlopriecke ? nerealne...posobi to komicky, nie je to film, ale pocitacova hra na TV v priamom prenose. 
nehovoriach o tom, ze vsetko je to krehke a nachylne na prasknutie obrazovky od 65" vyssie.
Ja som kupil pred 5 rokmi Philips, prvu UHD seriu...smart, android, ambilight...parada obraz a vsetko...prvy update firmware a do dnes nefunguju sluzby prepojenia PC a android zariadeni, lebo stary android na TV a novy proste nevydaju kvoli HW. Hlavne, ze do toho tlacili uz vtedy 4 jadrove CPU. v zime aspon vykuruje.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Tady máte seznam vydaných filmů https://4kmedia.org/real-or-fake-4k/

Osobně nechápu kde berete odvahu hodnotit kvalitu obrazu na zobrazovadle do 40000.- peněz

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Nejde o hodnotenie , skor o osobny pohlad na uskalia remasteringu a velkych uhlopriecok z mojho pohladu

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

bastl, no a "zobrazovadlá" nad 40 000kč majú nejaku inú technologiu než OLED alebo IPS? Čo sa týka projektoru tak by som to skutočne skúsil pozrieť aj na niečom drahšom alebo obrazovke pre porovnanie. Ale nejake umelé vylepšovanie kontrastu, tiež som k tomu skôr skeptický. To máte ako s audio remastermi...

Příspěvky [1 až 20 z 61]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£