Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Snížení hlasitosti bluetooth repro

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Snížení hlasitosti bluetooth repro

Dobrý den,
používáme levné reproduktory Sencor SSS 5100 DOMUS.
Problém je, že mají systémové zvuky (např. při vypnutí), které hrajou na střední hlasitosti a ruší, protože je používáme před spaním.
Celkově bych je chtěl utišit.

Muže mi někdo poradit, jak by to šlo? Audiotechnika mi tolik neříká, tak nevím jestli dát sériově nějakej výkonovej odpor nebo to lze nějak efektivněji rešit...

Ďíky za rady...

(upravil Otas 28. 10. 2020 12:08)

Re: Snížení hlasitosti bluetooth repro

Několikadenní nulová reakce naznačuje, že to není tak jednoduché.
Přidat odpor do série s reproduktorem (např. 8J2/ 2W) znamená spoustu negativ, např. zhoršený zvuk (především na basech)a snížení dosažitelného výkonu. A musí se to rozebrat (nemám tušení jak, obvykle to pak bývá u podobných věcí téměř nemožné poskládat nazpět). Je to málem tak špatné, jako přehodit přes to repro nějakou tlustou látku na zatlumení.
Kromě "knížecí" rady dát to dále od hlavy mne fakt nic nenapadá sad.

Re: Snížení hlasitosti bluetooth repro

Ono je to celkem jednoduche, pro elektronika, slozite pro neelektronika.
Mam v aute takovou BT sadu, ktera se aktivuje pripojenim 5V z USB adapteru, da se pouzit jako ext. BT reprak.
Puvodne to byla takova placka, miniaturni, ale umrel av tom pytlikova baterie, tak se to prestehovalo do vetsiho repraku od Nokie od nejake jine HF sady.
Tato hracka, mela problem, ze z urcitym opozdenim, po pripojeni napajeni, velmi hlasite pipla a velmi hlasite oznamila "Bluetoth mode, phone connectet" a mne nekolikrat denne malem klepla pepka, ponevac ta sada se po vypnuti klicku a odpojeni ACC u zapalovace nedeaktivovala hned, ale az za chvilku, nebo kdyz sem se vzdalil z telefonem v kapse, zajecela cinskou anglictinou "Bluetoth phone out of range" a pak cekala jeste nejaky cas, ci se telefon nepripoji. Pak kdyz sem se priblizil asi do 15min k autu, tak zase zajecela BT connected phone..
Kdyz sem byl doma a auto pred barakem, tak se mi stavalo, ze v aute zacala jecet ta sada, nebo sem ja jecel na hluchy telefon, ktery se pripojil na BT sadu pred barakem..
ten problem byl zejmena v tom, ze nacpanim te sady do vetsiho repraku, se velmi zvysila hlasitost tech obsluznych sprav, ktere neslo nijak umlcet, vypnout a ani nejak stisit.


Reseni bylo stisit tuto funkci, popisu to snad srozumitelne.
rozebral sme tu sadu, vyndal plosak,  na misto reproduktoru, sem pripojil zarovku, {zvyk z oparv VF} pomoci sledovace signalu, sem hledal a nasel kondik a odporovy delic, kde prolezal z neznameho BT modulu, do zesilovace audiosignal a upravil delic a take vymenil kondik, puvodne 100nF, za 220nF, aby to nebylo tak ujecene a vysledek byl nasledovny.
Puvodne sem mel hlasitost poslechu hovoru, nastavenou asi nekde "uprostred" {naklikanim tlacitky} a hlasitost te ujecene pani, oznamujici nejaky stav, byla vysoka.
Po zmene delice, se hlasitost stisila prenosu na "hodne malo" a pani bylo zretelne slyset, ale nejecela. Pridanim hlasitosti na "skoro dost" se hlasitost prenosu hovoru udelala zase normalni a pani me nenutila spolknout cigaro, kdyz se po cca 20 sekundach, sparoval telefon z tim reprakem.
Chce to ale najit, uplne primitivnim "sledovacem signalu" kudy leze ten audio signal z BT modulu, do koncoveho zesilovace.
Jako sledovac signalu, lze pouzit obycejny reprak PC, jako sondu, obyc. multivibrator, nebo vystup audio, ze sluchatkoveho vystupu PC, mebo telefonu.
Krome toho, je potreba umet aspon trosku pajet a trosku chapat souvislosti.
Mimo jine, kdyz se to nepovede, odevzadat spatne svedomi a to co zbylo z toho boom boxu do sberu elektroniky.  wink

Re: Snížení hlasitosti bluetooth repro

Diky za rady, ocekaval jsem, ze to neni lehky problem.
Vlozeni do zvukove izolace mne napadlo big_smile Je to lehke reseni ale nejak mne nenaplnuje zadostiucinenim big_smile
Dale od hlavy asi nejde, uz ted je to na druhe strane mistnosti.
Zhorsenou kvalitu zvuku by se prezilo, stejne to je jen na podmaz a tudiz o basy tolik nejde (puvodne byli zakoupeny k elektrickemu pianu, ale tam mely vyslovene zly zvuk a teda se nahradili jinymy - bose).

Skusim rozebrat a kouknout, jestli nenajdu ty odporove delice, je to tak na hrane toho, cemu jeste rozumim.
Smysl to dava, ze to bude prepojen BT prijimac a zesilovac.
Mozna pomuze to, ze ty reproduktory maji i linkovy vstup, jestli nepujde vystopovat jak se signal siri z toho smeru.

Jeste jednou diky, ta myslenka s tim sledovanim signalu je fakt dobra.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Snížení hlasitosti bluetooth repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£