(upravil divnypocit 19. 10. 2020 7:53)

Téma: Jak na omyvatelnou zeď

Ahoj, zeptám se mimo téma ale možná budete vědět.

Problém: Pokoj vymalován omyvatelnou barvou (lesklá, 10 let stará barva, která nejde klasicky oškrábat) Nedokážu si moc představit, že bych to nějak mechanicky sundával?

Četl jsem, že se na to dá nahodit penetrace a pak 2-3 vrstvy klasické barvy a Ok. Máte někdo zkušenost? Nové omítky se mi dělat moc nechce (neumím to) a šmirglem / mřížkou to prý brousit nejde.  Tak přemýšlím co s tím, naštěstí je to jen 1/2 a není to až do stropu.

(upravil Benazi 19. 10. 2020 8:36)

Re: Jak na omyvatelnou zeď

Pokud to je latex tak dolů s ním,pokud omyvatelný  nebo otěru odolný remal tak očistit stěnu od různých prasklin nebo puchýřů,napenetrovat  penetrace remal modrá tekutina,posádrovat stěrkou a malovat ,já používám  kvalitní míchanou remal,nebo  primalex řada essence.

Re: Jak na omyvatelnou zeď

Kdysi jsem z blbosti vymaloval jednu místnost akrylítovou fasádní barvou. Oškrábat to fakt nejde. Takže penetrace, vysprávka a malba. Pro sjednocení povrchu používám jednu vrstvu HET-Q s obsahem písku, nanáším to štětkou a hned to přejedu ještě obyč. válečkem, vypadá to potom v celé místnosti jako novej štuk, není poznat kde se to opravovalo, včetně stropu. Na tenhle podklad pak normální interiérovou barvu, ten het-q je trochu šedej...
Jestli se penetrace případně ten het-q udrží i na latexu netuším.

Re: Jak na omyvatelnou zeď

Super! díky pánové vyzkouším.