Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátka na domácí poslech

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 49]

Téma: Sluchátka na domácí poslech

Prosím o radu či tipy na domácí sluchátka s drátovým připojením cca do 15000Kč,.
Poslech přes zesilovač, mobilní telefon, Mp3 a jiná přenosná zařízení.
Zatím se přikláním k HIFIMAN Sundara.
Předem dík .....

Re: Sluchátka na domácí poslech

Pokud chces plne vytezit potencial  sluchatek teto kategorie je treba uvazovat o sluchatkovem zesilovaci. Jakou hudbu na tom budes poslouchat?

Web

Re: Sluchátka na domácí poslech

Nebo si koupit LG G7 smile
Zvaz i beyerdynamic dt 1990

Re: Sluchátka na domácí poslech

Budu poslouchat, převážně rock Funk, ten sluchátkový zesilovač je v plánu. Díky na další tipy.

Re: Sluchátka na domácí poslech

Mám sluchátka Beyerdynamic DT 770 Pro v 250Ohm verzi a spokojenost.

Re: Sluchátka na domácí poslech

IMO bych si zajel nekam kde umoznuji poslech napr. http://www.headphones.cz/inshop/ Modelu je mraky a volba tezka. Mozna nakonec koupis levnejsi model a penize radej das do kvalitniho DACu..

Web

Re: Sluchátka na domácí poslech

Souhlasím s Reebem, vlastní poslech je, zvlášť v týhle cenový kategorii, skoro nutnost.

Re: Sluchátka na domácí poslech

Připojím sem svůj dotaz. Vybírám sluchátka na doma. Zesilovač se mi zatím jako nejlepší poměr cena/výkon/složitost jeví postavit s TPA6120. Sluchátka se mi zamlouvají například Beyerdynamic DT 770 pro, což předpokládám špatná volba nebude, ale jak bylo již zmíněno dobrých řešení je více. Na co bych se ale chtěl zeptat je jakou obecně zvolit na domácí poslech impedanci?
Jako doplňující dotaz bych se zeptal na vhodný DAC, který si chci též pořídit/postavit. Koukal jsem na pěkné konstrukce od Pavouka. Je rozumné vybrat něco od něj? Nebo nyní existuje nějaký novější obvod, který má lepší parametry, respektive se dá běžně koupit?

Re: Sluchátka na domácí poslech

Jak už bylo několikrát řečeno, také doporučuji si sluchátka předem poslechnout. Rozdíl mezi nimi byl docela velký, každé hrály trochu jinak. Já jsem navštívil pražskou prodejnu Audigo https://www.audigo.cz/Sluchatka/Kolem-usi/ , prodavač byl velmi ochotný. Bylo to sice už v roce 2014, tak snad se to nezhoršilo. 
Nakonec jsem si vybral Beyerdynamic DT 990 PRO/250 Ohm, koho by zajímaly moje tehdejší zkušenosti a testování, tak podrobnosti jsou na  https://premsvo.wordpress.com/beyerdynamic-dt-990-pro/ .

Web

Re: Sluchátka na domácí poslech

Co se týče sluchátek, mohu doporučit Philips SHP 9500. Hrají fantasticky!

Web

(upravil Benazi 30. 10. 2020 8:08)

Re: Sluchátka na domácí poslech

Já používám  Beyerdynamic DT 880/2*250 ohm také skvěle hrající.

Re: Sluchátka na domácí poslech

Kritik - tyhle sluchátka asi nebudou pro každého.

https://diyaudioheaven.files.wordpress.com/2014/06/shp9500.png

Zdroj: https://diyaudioheaven.wordpress.com/he … s/shp9500/

(upravil kal 29. 10. 2020 18:56)

Re: Sluchátka na domácí poslech

2dans: napiš Betaronovi - má doma hnedle několik dobrých hluchátek a hafo zkušeností,
já mám jen Shure SR-840

Re: Sluchátka na domácí poslech

orhore - výběr sluchátek je individuální záležitost. Ty Philips SHP 9500 nejsou zvukově daleko od Beyerdynamic DT 990 PRO

(upravil danhard 19. 10. 2020 15:09)

Re: Sluchátka na domácí poslech

Sluchátka do 15k ? Jaký máš sluchátka teď ?

Kup si k mp3 za 500Kč Superlux HD-681 a pak to srovnávej big_smile

Měřil už někdo Sony MDR-ZX310 ? Dá se to použít aspoň jako sluchátka na jedno použití ?

Re: Sluchátka na domácí poslech

Ja si na domaci poslech uzivam sluchatka AKG,mam troje,K-501,K-601 a K701...hraji skvele,kazdy z tech typu ma svoje plusy a minusy...je jen trochu problem jakym je krmit zesilovacem...OTL se neosvedcily...takze mam lampace s vystupaky...jeden s vystupaky,ktery navrhl boborod a druhy s vystupaky,ktery navrhl a vyrobil pzwak...obema vam diky kluci...

Re: Sluchátka na domácí poslech

kudlibabka, jakou máš impedanci těch sluchátek ?

Re: Sluchátka na domácí poslech

Impedance je 120 u 501 a 601,u 701 pak 60 ohmů.Od více lidí mám potvrzeno, že tyto AKG
a ještěě AKG K1000 potřebují výstupní trafo,jinak tam chybí hutný spodek. OTL který mám hraje suprově se Sennheiser HD 600...

(upravil danhard 20. 10. 2020 12:50)

Re: Sluchátka na domácí poslech

Ty OTL potřebují aspoň 200R.
K nějakýmu mp3, nebo telefonu, potřebuje pod 50R.

Re: Sluchátka na domácí poslech

včera jsem měl možnost porovnat superextra studiová drahá Beyerdynamic 1990 s mými starými Shure 840 a z těch dvou bych si šurky nechal...1990 asi potřebují spešl krmení ze separé sluchátkáče s optimalizovaným výstupem, bo z obyč sluch. výstupu na kazeťáku to brilantní středy nehrálo ani náhodou a za ty prachy už vůbec ne...takže viz příspěvek č.2
pokud bych chtěl špičku, tak se budu pídit po bazarových Staxech s elektronkovým napáječem + samozřejmě srovnávací poslech...

Příspěvky [1 až 20 z 49]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátka na domácí poslech

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£