Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 50 z 50]

(upravil danhard 19. 10. 2020 18:30)

Re: Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

A já si těch 20 CD nahraju na jednu 8GB mini SD za 100Kč ve FLACu a jsem taky spokojenej.
Ani Ti největší HiFi-sti nepoznali rozíl smile
Na filmy je eknomičtější 32GB SD za 150Kč, vejdou se tam minimálně 4, přehravač je set top box za 600Kč.

Re: Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

CD mam uz nekolik let v krabicich na pude a posloucham z 95% pres TIDAL,naprosto mi to vyhovuje,prednosti jsou pro mne funkce jako related artists,related albums,influencers...
Na pude mam rovnez cca 500ks pasku,Revox A77,Jansen 101,LP,Lenco L70-stejnej rocnik jako ja,Lenco L75,bednu LP i nejaky singly a hlavne gramec na kliku a bednu desek...to kdyby krome serveru vypnuly i eletriku jak rikala moje babicka...

Re: Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

jj, hlavní je bejt spokojenej a svůj koníček si užívat! - ať tak, nebo tak
bo co by to byl kua za život, kdyby tě sr... i tvoje záliba??
ony stačí už jen ty tu a tam drobné potíže s hifineurózou...  smile

kudlibabka : mechanický záznam/reprodukce zvuku je sázka na jistotu! v dostatečné vzdálenosti od epicentra to přežije i atomovou bombu!  smile  smile

Re: Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

Bejt spokojenej a svůj koníček si užívat! --- Tato slova bych nechal vytesat do kamene.

Re: Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

No, ty pásky na půdě, aby jsi neměl protáhlý obličej. Dostal jsem kazety z půdy. Byly tam asi sedm let, a všechny měly plíseň, bylo to vidět přes tu průhlednou kluznou folii. Nic se nedalo přehrát, nic jsem ani přes veškerou snahu už nenahrál. Tak jsem to musel všechno vyhodit, a to tam byly dneska už raritní kousky i chromky. Prostě to střídání teplot, v létě plus čtyřicet, a v zimě minus deset, nedaly to.

Re: Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

Občas něco otestuju... zatím v pohodě..jsou to z 90% tlustý pásy na plackách...

(upravil Benazi 22. 10. 2020 12:02)

Re: Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

Jsem přihlášen ve dvou CD knihovnách takže zas taková nouze o CD není.

Re: Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

stiglitz napsal:

No, ty pásky na půdě, aby jsi neměl protáhlý obličej. Dostal jsem kazety z půdy. Byly tam asi sedm let, a všechny měly plíseň, bylo to vidět přes tu průhlednou kluznou folii. Nic se nedalo přehrát, nic jsem ani přes veškerou snahu už nenahrál. .

To se nedalo po rozebrání ty cívečky umýt v nějakým saponátu s dezinfekcí? Polyester a ty vrstvy na něm přece nejsou žádný živný materiál pro plíseň, hloubkově to nemohlo být napadeno?

(upravil stiglitz 27. 10. 2020 16:26)

Re: Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

Ne cívečky. Pásek samotný byl plesnivý. Při přehrávání se nahrávka ztrácela, a zase získávala na intenzitě, pořád dokola. Nedalo se to. Zkusil jsem to nahrát, bezvýsledně, nedaly se poslouchat. Bylo to tak třicet kazet, povětšinou normálky. Kazet ve velmi dobrém, až výborném stavu tu mám asi jedenáct set. Nebylo co řešit. Mimochodem - viděl jsem plesnivé objektivy, na fotoaparátech, byly napadené ty antireflexní vrstvy. Nevratné.

Re: Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

https://i.postimg.cc/d0z1dMbC/IMG-20201026-134420.jpg
Jo o kazety se musí pečovat, něco mám v bejvaku dobře ošetřeno.

Příspěvky [41 až 50 z 50]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Tak nám to "CD" pomálu končí, aneb, co bude dál...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£