(upravil DC 18. 10. 2020 10:50)

Téma: identifikace mixáku

ahoj,
vyhrabal jsem po mnoha letech ze skříně mixáček na dva kanály.. ani si nepamatuju, jak jsem k němu přišel, ale vím, že jsem to nikdy nezkoušel.. Dneska zapojeno, běží to.. Podle vstupní citlivosti bych to odhadl na mixáček ke gramcům, protože "gain" musí být tak na 10% aby to nezkreslovalo normální výstup např. z PC.. Zajímalo by mě, jestli to někdy někdo viděl, nebo je to 100% samodomo.. každopádně, nad precizním zpracováním mohu pouze smeknout klobouk.. bohužel jsou potenciometry KO, nevím jak kondíky, to ještě pořeším.. dost mi připadá, že to "chytá ruchy".. stačí se přiblížit ke krabici a už to brumí apod.
1. obr
2. obr
3. obr

Re: identifikace mixáku

DC napsal:

... nebo je to 100% samodomo ...

je to 120% samodomo ... jinak nic ve zlém, ale na takové provedení bych klobouk nesmekl ...
drátovačka jak v rádiích meziválečné éry a proto se nedivím, že to brumí, když se k tomu přiblížíš ... big_smile

Re: identifikace mixáku

Jo, jo, tak jak to napsal Mir.ku.
Pouze snaživá amatérská práce. Nedotažené správné zemnění krabice možná vyvolává ten brum. Použití IO Tesla řady MDA2054 (určené pro signál z magnetofonových hlav - skutečně to pak bude velmi citlivé) ve mně vyvolává řadu otázek - především nač to bylo.
Jen ten indikátor vypadá fakt hezky mechanicky zvládnutý - dát ploché LED do krásné roviny se mi nikdy moc nedařilo sad, proto mám tvůrce za šikovného.
Asi bych to neřešil (a že jinak fakt rád rekonstruuji staré věci) a směřoval bych to na sběrný dvůr.

Re: identifikace mixáku

Děkuji za odpovědi.
Říkal jsem si že bych si to dal jako předzesík k AUJ637, které jsem schrastil a zkusím si je předělat na klasickej výstup. Měl bych takovej TESLA komplet na vyhrávání v garáži když se v něčem vrtám smile
Ale asi to tedy vyhodím no..