Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Smetiště » Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 27 z 27]

(upravil kal 9. 10. 2020 8:50)

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Rixi, k čemu měření?? V těhle kruzích hifistů nějaká čísílka nejsou až tolik potřebná, v tomhle ranku se vlastnosti/projev přístrojů popisují slovy...u pana Vrány v NJ jsem byl se známým high-endovým hifistou a je to velmi příjemný člověk. Měl tam rozdělaných spoustu krásných strojů, už jen jim vidět pajšl stálo za návštěvu  smile  co pamatuji, tak CASEA je na trhu dlouho a jestli se drží, tak z toho business musí být, nebo ho živí to profoukávání šasi, výměna elytů a nastavování kliďáku na strojích, co to nepotřebují...spočítej si sám, když tohle uděláš v klídku (a to musíš langsam u krámu za 300t!) a účtuješ sazbu lepšího servisáka, na kolik bude faktura  smile  ...stačí mít "renomé" a zvládneš to levou zadní!!... Ty i s prstem...víš kde.. smile smile

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

DJ_Rix: Ano, nechal jsem si před deseti lety v Casea upravovat CD přehrávač modulem Sirius II. Výsledek měření před a po modifikaci mi byl zaslán. Slušné a vstřícné jednání, kvalitně provedená práce. Přístroj sloužil 6 let, pak jsem jej prodal.

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Tady bych uvítal ještě něco dalšího, nějaký osobní dojem, porovnání před a po úpravě. Díky.

(upravil TigiGold 10. 10. 2020 1:02)

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Stiglitz: Tehdy byly na výběr dvě varianty Siria 2: Standardní verze "Monitor" a verze "Emotion", která prý evokuje zvuk lamp. Vybral jsem si "Monitor". Modifikoval se Shanling CD-S100 s převodníkem PCM1732U. Nahrazení Siriem 2 (2xAD1955, nový analogový výstup, samostatné napájení digitální a analogové části) mi subjektivně přineslo vyšší transparentnost zvuku (dalo by se to popsat jako více detailů, čistoty, neutrality, přesnější bas apod.). Možná to byla do určité míry sugesce (vždyť přímé srovnání jsem nikdy neměl), ale když v přehrávači předěláš skoro všechno kromě transportu a serva, dá se změna zvuku racionálně očekávat. Měření rovněž ukazovalo nižší THD po modifikaci, někde bych ty grafy snad ještě našel.

Abych to shrnul, modul Casea považuju za velmi dobrý produkt v rámci určité epochy českého hifi. Dnes už je situace jiná, máme zde tuny výborně měřících převodníků z Číny na bázi ESS nebo AKM. Je otázka, zda se ještě vyplatí investovat do takovéto úpravy přehrávače.

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Díky za info! No, já tu mám dva zesilovače, Pioneer a 450, a Philips FA920, vlastně ještě Kenwood KR-V87R, no, a něco z jinýho soudku - Onkyo TX-SV525. Což je ovšem AV receiver. Ten nikdy neprodám, protože je kurva dobrej! Protože měl vadné regulátory napětí, dal jsem nové, dal jim větší chladiče, a teď dobrý, fakt. Další dva: Philips, a Pioneer. U Pioneera je v háji motorové přepínání vstupú, rozpadlé kolo. To už jsem nahradil, přepínač chodí, jak má, ale nejsou v pořádku kontakty, musím to rozebrat, levá reprosoustava chrčí, při přepnutí, nekdy víc... a Philips, subjektivně nej zvuk ze všech, ale zase levá soustava zní zastřeně. Trochu, ale jo. Takže - budu nějak zjišťovat... No, a to je asi tak všechno. Mám tu zajícometr, tak předpokládám, že to najdu, vyměním, co bude třeba... I když filozofie ve stylu - vyměním vše - nebudu pak po půlroce zjišťovat, která jebka je zase vadná má taky něco do sebe.

(upravil stiglitz 3. 3. 2021 21:39)

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Tak už to mám na stole, zítra začíná demontáž! Pioneer A450. Problém je tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=t5H5f6OjTYs
To půjde, doufám, že nic dalšího.
A rozpadlý to bylo na tři díly.
https://www.youtube.com/watch?v=fLKVRmvyfSI
Ale jedu mimo téma! Tak abych to zase navedl zpátky, proměřím všechny elyty, a to, co bude načatý, nebo v loji, vyházím, ale měnit všechno, no, chtěl jsem to udělat, ale nevím, jestli se mi chce.

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

stiglitz napsal:

Tak už to mám na stole, zítra začíná demontáž! Pioneer A450. Problém je tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=t5H5f6OjTYs
To půjde, doufám, že nic dalšího.
A rozpadlý to bylo na tři díly.
https://www.youtube.com/watch?v=fLKVRmvyfSI
Ale jedu mimo téma! Tak abych to zase navedl zpátky, proměřím všechny elyty, a to, co bude načatý, nebo v loji, vyházím, ale měnit všechno, no, chtěl jsem to udělat, ale nevím, jestli se mi chce.

tohle jsem řešil u dvou Pionner A550R rozpadlé kolečka,nechal jsem udělat na 3d tiskárně .

Příspěvky [21 až 27 z 27]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Smetiště » Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£