Re: DPA 222 "rychlá" verze

kazzatel napsal:

Ad znovuspuštění výroby plošňáků: Nechcete si raději počkat na nový tip, osazený těmi nejlepšími transistory, momentálně dostupnými ? Je ve vývoji...

Já bych teda chtěl smile Mám toho rozdělného víc, takže když to bude příští rok, nebo ten další .....

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Zdravím, rychlá verze je asi definitivně pohřbená. Byl jsem zvědavý na rozdíly mezi původní a "rychlou" verzí tohoto zesilovače a musím říci, že to slyšet je.

Doporučuji ale počkat na nový typ, když to P. Dudek nabízí. smile. Určitě to bude perfektní propracované dílo, jako byla 222-jka a legendární řady před ní.

V současné době se inspiruji tady http://www.smithsofweston.com/LC-KT90.php . Chtěl bych zkusit "flašky" v push-pullu. Materiál je ale nákladnější (výstupáky, lampy..) s tím se ale, musí počítat.

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Parametry ? Výstupní výkon - min. 200 W do čtyř...ultrarychlý konce - pravděpodobně Sanken...cena ale nebude žádná láce, což je snad pochopitelný...

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Tom_L napsal:
kazzatel napsal:

Ad znovuspuštění výroby plošňáků: Nechcete si raději počkat na nový tip, osazený těmi nejlepšími transistory, momentálně dostupnými ? Je ve vývoji...

Já bych teda chtěl smile Mám toho rozdělného víc, takže když to bude příští rok, nebo ten další .....

Tak kdyby byla aspon sablona v PDF, tak se muze nechat udelat par kusu fotocestou jak za starych casu kdy se to prefocovalo z amara. Vysledek nebude dokonaly, ale lepsi nez dratem do oka a kvalitu vysledku to nejak zasadne nezhorsi.

Ja si nedavno nechal delat 2 kusy desulfatoru na oloveny akumulatory v Praze u Kohouta a ty desky vypadaji pouzitelne: http://kratz.irc.cz/dps/desulfator.png

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Tak od kazzatele to tak určitě nebude. Předpokládám dvoj (možná tří) vrstvou desku, pozlacenou s potiskem a v provedení 1A. Slušný návod v .pdf a cenu desky +/- 1.500,- Kč (možná až 2.000,-) Proč by to jinak dělal????

(upravil kratz 4. 10. 2020 14:06)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Tom_L napsal:

Tak od kazzatele to tak určitě nebude. Předpokládám dvoj (možná tří) vrstvou desku, pozlacenou s potiskem a v provedení 1A. Slušný návod v .pdf a cenu desky +/- 1.500,- Kč (možná až 2.000,-) Proč by to jinak dělal????

Oboustranna bez prokovu i se silnejsi medenou vrstvou by se jeste dala, ale tohle ne. V tom pripade se pridam k hlasum za DPA 222. Pokud nas bude malo a nema to smysl, tak muzeme pockat na dalsi verzi. Cenu neresim, pokud bude opevovana deska k DPA za cca 1k5-2k0 Kc, tak do toho urcite jdu.

Edit: Ja kazzatele znam akorat z jeho clanku z amara. Nicmene v te dobe se spousta veci delala nikoliv pro penize. My meli taky na CVUT/CESNETu svoje mazlicky (treba https://cs.wikipedia.org/wiki/Internet_Relay_Chat) a nikdy jsme z toho nevideli jedinou korunu. Jen s tim byla hormada prace.
Ale dokud byl clovek sam a bez deti, tak se to neresilo. smile

Re: DPA 222 "rychlá" verze

zne2001:  měl bych taky zájem. 2xDPA a 2xSoftstart.

Re: DPA 222 "rychlá" verze

maja666 napsal:

zne2001:  měl bych taky zájem. 2xDPA a 2xSoftstart.

Já nic nemám - neprodávám kluci. Jak psal P. Dudek Výše. Bude nová verze - spíše nový zesík se Sankeny a určitě bude stát za to. Takže, pokud Vás bude dost a někdo se ujme seznamu zájemců a počtu kusů, určitě se s P. Dudkem domluvíte.

Re: DPA 222 "rychlá" verze

sorry čéče nevšiml jsem si datumu... V každé případě, pokud bude novej zesík, tak bych měl taky zájem.

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Gratulujem, určite to DPA bude super. Len neviem prečo sa na to prichádza až dnes. Pišem to na forum takmer 10 rokov... Hlavne že som bol vzdy za blbca... big_smile

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Smysl tvého příspěvku mi zůstává skrytý ..... asi jsem za těch 30 let slovenčině odvykol. smile

Re: DPA 222 "rychlá" verze

kazzatel napsal:

Parametry ? Výstupní výkon - min. 200 W do čtyř...ultrarychlý konce - pravděpodobně Sanken...cena ale nebude žádná láce, což je snad pochopitelný...

Jde o cenu za plošňák, případně sadu součástek, nebo byla míněna cena za hotový zesilovač ?
Od současné verze se liší zejména osazení součástkami, nebo je významná změna i v zapojení ?
Už to tu padlo, přesto zopakuju dotaz na přibližný časový horizont, ve kterém by to bylo reálně k dispozici...

(upravil mechanik 4. 10. 2020 19:47)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Tom_L, možno ti aj uniklo že CW moduly už dávno rýchle tranzistory používajú... Nabudúce môžem v čestine, nakoniec je to môj materinský jazyk...

Ale projektu držím palce. Bude pekné konečne vidieť DPA na TO-247 osadené super tranzistormi, nemyslím ironicky. Prajem aby sa našlo dosť ľudí a spokojní bol aj sám autor.

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Proč až teď ? Protože původní obecný návrh počítal s podstatně nižší cenovou a platovou hladinou než jaká je běžná nyní ( a taky s ochotou takovou věc slušně a adekvátně zaplatit ). V dnešní době, kdy je jen v bazarech nabízeno cca sto poršáků a kdy byt stojí průměrně pět melounů, tak mě už cenová hladina doopravdy nezajímá...

(upravil Benazi 9. 10. 2020 15:13)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Cenu si dovedu představit, je za tím spousta práce, sankeny jsou výborné,sám jsem je tam použil.
.

(upravil Hordek 9. 10. 2020 16:06)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

A po čase, to zas bude --- a což takhle dát tam "nějakej" ten J-fet, a nebo udělat támhletu kompenzaci jinak, a což takhle vést tu zem jinudy, a nebo, že by se po čase uklohnila další "ještě rychlejší" verze... smile 
Prostě, budou se v tom vrtat a vymejšlet jako vždy, na místo díků a pokory --- chudák audio-guru kazzatel. smile

P.S:- ..... a nakonec to na Slovanetu vyvrcholí tím, že ten a ten to vzal k tomu a tomu a ukázalo se, že Hypa XXX je ve všem lepší. smile  --- a příběh se zopakuje. Asi, tak. smile

(upravil kazzatel 9. 10. 2020 18:12)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Nu co naplat, nemám jedinej patent na rozum...alepoň uvidím, kdo má z podobnejch jedovatejch keců škodolibou radost...

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Smekám před Kazzatelem, je to člověk co něco dokázal, nebýt něho tak hrajete na bůhví čem.

Re: DPA 222 "rychlá" verze

pořád tu je v záloze Danwatt, tak bacha na to smile

(upravil Benazi 9. 10. 2020 18:05)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

https://i.postimg.cc/RVFFBqhr/IMG-20200819-090525.jpgpost picture
Nechť si ho každý postaví a zhodnotí..