Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Smetiště » Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

Téma: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Ahoj. Poněkud nechápu: Prodám vynikající zesilovač Creek 100A v černé barvě.Koupen na jaře 2018 v CZ distribuci,v létě proběhla modifikace ve firmě Casea v ceně 8tis..Výměna 55 součástek za ty nejlepší kondenzátory,relé apod. (panasonic,nichicon).Zvuk je ještě otevřenější a detailnější,výborné basy,výborný prostor nahrávek.Velmi muzikální přednes,výborné recenze. Stav nového kusu. Cena 32 000 Kč.
JEN TAK NA POKEC, co si myslíte.

(upravil TigiGold 2. 10. 2020 11:45)

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Může to být klasické hifistické kolečko. Po přečtení recenzí (např. na hifi-voice, kde se jenom hemží superlativy, viz https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece … tion-100a) utratil s ohromným očekáváním za tento zázrak přes 50 000 Kč. Poté s překvapením zjišťuje, že zvuk zesilovače jeho velká očekávání zdaleka nenaplňuje. Obrací se tedy na odborníka (Casea), který po zepsutí továrního osazení navrhne spásné řešení: upgrade zesilovače. Hifista, s nově rozhořeným plamínkem naděje v očích, dychtivě souhlasí. Po měsíci mu přijde vylepšený zesilovač. Na první poslech je jasné, že se upgrade povedl. Přístroj hraje přímo neuvěřitelně, všechno je o dva až tři levely lepší. Basy jsou teď pevné jako helvétská víra, ze středů konečně spadne zatuchlá deka a výšky jsou hebké jako sliny bource morušového. Prostor se nesrovnatelně zvětšil - dříve miniaturní Julie London najednou celá vyplní obývák jako Halina Pawlowská v nejlepších letech, její ústa mají proporce Velké brány kyjevské.  Po pár dnech až týdnech však iluze postupně vyprchá a hifista je nucen si zklamaně připustit, že se mu zvuk zesilovače už tolik nezamlouvá, že hraje vlastně docela průměrně, přičemž jej některé nahrávky opět iritují. Je de facto tam, kde byl předtím, jen o 60 000 Kč chudší. Nějakou dobu s tímto bolestným stavem mysli přežívá, z hudby se neraduje, než v něm uzraje rozhodnutí - "musím jít výš". Kolečko se opět roztáčí a nebohý vytuněný Creek obratem skončí v inzerci za poloviční cenu.

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

A stejné kolečko absolvuje spousta motorkářů...Tam je ale jedna odlišnost. Existuje určitá skupina. která má jasno. Jakože BMW, to je konečná, jako GSo,je úplně nejvíc big_smile
Tyhle kolečka v hi0fi, absolvovalo mnoho z nás. Někoho zastaví finanční možnosti, někoho ucho, jiného třeba děti.J8 to mám kombinované snad ze všech kategorií. Hlavně mám jasno v tom, že zvyk je sviňa a pocit uspokojení a přínosu funguje jen určitou dobu...

(upravil reeb 2. 10. 2020 19:31)

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Jak píše TigiGold, klasické měnící kolečko..pro některé buržousty jsou 50-60k drobné a rozhodne se nějakého důvodu "jít výš" ..

Web

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

S každou další 10000-korunou je přínos ve zvuku hifi-sestavy menší a menší, takže po určité částce je to jen o vyhazování peněz oknem, neb nová a nová "vylepšení" již velmi často propadají hrubým sítem rozlišovací schopnosti netopýřího ucha. Psýcha však chce být dál a dál uspokojována, aby oddálila ty nevyhnutelné attaky nemoci---- Audiophila-nervosa.  Já už se vyléčil, neb jsou důležitější věci života, než "dokonalý audio řetězec", např. poslat ty prachy na dětskou onkologii, to člověka naplní zcela jiným pocitem, to mi věřte. Ale to už sem mimo téma, tak se omlouvám. smile

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Také jsem si tohoto jevu už dříve všimnul. Nevím, co si o těch lidech myslet. Vždyť ta modifikace musela přijít na minimálně 10.000,- Kč. To je obvyklá taxa výše zmíněné firmy. Jen tak pro zajímavost by mě zajímalo, co z uvedeného počtu úkonů (https://www.hifionline.cz/hifibazar/fot … 686_3.jpg/) bylo skutečně nutno provést. U prakticky nového přístroje je nutné čistit jeho chassis? Etc..

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

BFU43 napsal:

Jen tak pro zajímavost by mě zajímalo, co z uvedeného počtu úkonů (https://www.hifionline.cz/hifibazar/fot … 686_3.jpg/) bylo skutečně nutno provést. U prakticky nového přístroje je nutné čistit jeho chassis? Etc..

trh si to žádá, trh to má wink
to je stejné jako s kabely z bezkyslíkaté mědi nabízejícími "vyrovnaný, sytý a rychlý zvukový projev"
a jinými, pro hifistu nepostradatelnými věcmi smile

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Jenom detail: v některejch případech použití "lepšího" kondenzátoru způsobí třeba rozkmitání stabilizátoru a jiný problémy. Taky tenhle "tunning" nechápu. Výměnu mrtvech kondíků ve 20 let starým zesilovači chápu, ale tohle fakt ne. Ale když to někdo je ochoten zaplatit, tak proč mu to nedopřát. Já bych ale k***u nedělal. Každej holt má morální hranice jinde.

(upravil danhard 2. 10. 2020 20:52)

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Proč to prodává, když je to tak výborný ?

"Vlastní výkonové stupně jsou osazeny vždy dvěma páry bipolárních tranzistorů Darlington se schopností dodat maximální výstupní proud 26 A"

Tipoval bych TIP142/TIP147 jako v QQF-55 smile

https://www.hifi-voice.com/images//test … A-in-8.JPG

(upravil reeb 2. 10. 2020 22:07)

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Zlate DPA ... big_smile

Web

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Tak jsou tam STD03N, kam se to hrabe na ...

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Prodává to, neb nemohl využít plný potenciál onoho "tunningu"----- opomenuli totiž použít speciální sofistikované antivibrační nožičky a to je zásadní.
http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe … za-chvenim smile

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

a pozlacenou síťovou šňůru to asi taky nemá, co? smile

(upravil reeb 7. 10. 2020 17:31)

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

To jsou hrozne kecy u tech nozek big_smile

Web

(upravil BV 7. 10. 2020 17:53)

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

A čo potom toto,
https://www.hifiroom.cz/post220692.html#p220692

CaptainHook » dnes, 16:39
Zkoušel jsem SR Orange zapojit obráceně, jestli uslyším změnu a bylo to slyšet okamžitě.Jasná změna k horšímu.Připadalo mi to,jako by ta kapela hrála v koupelně.Mělo to takové divné podání prostoru.

Aby bolo jasné, reč je o sieťovej poistke. A najprv sa musela 2 týždne zahorovať.. smile

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

hm... za 160$ bych pojistku zahořoval raději 4 týdny big_smile A co teprve v kombinaci s těmi nožkami, to musí být nirvána... big_smile

Web

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

"Postupná slyšitelná zlepšování vás mohou dovést k naprosto famóznímu vybroušenému audiofilnímu zvuku, který ale má se skutečnou muzikou pramálo společného."

To je snad jediná pravdivá věta.

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Z blbostí lidí zbohatnout se daří smile

Web

(upravil BFU43 8. 10. 2020 11:20)

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Maně si vzpomínám, jak tady před časem několik lidí hořekovalo nad tím, jak je těžké si servisováním audio techniky vydělat přijatelné peníze. V tomto vlákně máte celkem jasný příklad, že to tak nemusí vždy být.

Re: Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

BFU43 napsal:

Jen tak pro zajímavost by mě zajímalo, co z uvedeného počtu úkonů (https://www.hifionline.cz/hifibazar/fot … 686_3.jpg/) bylo skutečně nutno provést.

Je zde někdo, kdo si tam nechal dělat přístroj a dostal k tomu papíru v odkazu i nějaké výsledky onoho měření, které je zmiňováno v předposledním bodu ?

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Koupě dobrého zesiku, vytunění, prodej...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£