Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » DPA223 prasklá pojistka v kladné větvi

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: DPA223 prasklá pojistka v kladné větvi

Zdravím,

můj zesilovač s DPA223 začal pěkně chrčet do jedné bedny, tak jsem začal pátrat co se děje. Hned jsem si všiml, že na desce DPA nesvítí LEDky a že je odpálená pojistka v kladné napájecí větvi. Pojistku jsem vyměnil a vše zase funguje. Moje otázka zní co mam prokontrolovat, protože ta pojistka neodešla jen tak. Díky moc.

BTW: jedná se o rychlou verzi

(upravil kaed 3. 10. 2020 16:29)

Re: DPA223 prasklá pojistka v kladné větvi

Je mi divný, že když prdla ta pojistka, tak že to neodpojila ochrana reproduktorů.
Rychlá verze... A nemá to snahu kmitat, třeba za tepla a podobně?

Re: DPA223 prasklá pojistka v kladné větvi

Občas se stane, že se pojistka přepálí při nedestruktivním zákmitu, impulzu a nebo jen únavou. Pokud nyní všechno funguje, nemáš co prověřovat. Když se spálí v krátkém čase podruhé, bude to důvod k obezřetnosti. Pokud jsi tam dal předepsanou pojistku a to nemyslím jen jmenovitý proud ale charakteristiku vypínání a jede to, nehřeje se jeden chladič více jak druhý, byl bych v klidu.

(upravil mechanik 3. 10. 2020 19:46)

Re: DPA223 prasklá pojistka v kladné větvi

Ešte som nepočul aby pojistka zhorela "únavou". Tá charakteristika bude dosť ostrá a pojistka dimenzovaná s rezervou, mimo bežný stav.

Re: DPA223 prasklá pojistka v kladné větvi

Zalezi na puvodu pojistky- provedeni, dimenzovani trafa, bednach a kdo co dělal s tím zesilovačem.. Klidně se může stát že pojistka nahodile odejde.

Web

Re: DPA223 prasklá pojistka v kladné větvi

Díky za reakce. Udělal jsem základní oživení a vše vypadá v pořádku. Teploty chladičů jsou také podobné. Také mě překvapilo, že ochrana nevypnula...

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » DPA223 prasklá pojistka v kladné větvi

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£