Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » prosba o radu brum subwoofer

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

(upravil dejl 3. 10. 2020 4:43)

Téma: prosba o radu brum subwoofer

Prosba o radu
Postavil jsem zes. pro sub, konec od  Aldaxu SPV250P/P+ před ním SubSenior a Audioswitch.
Problém je v tom že když to připojím k AVR tak to brumí v závislosti na vytočení potenciometru regulace výstupní úrovně. Zkoušel snad již vše. Zkontroloval propojení zemí a zkoušel různé možnosti. Odpojil jsem postupně od ARV anténu FM, BD i TV i LAN připojení a pořád je to tam. Znova jsem propájel podezřelé spoje pod lupou, znovu nastavil klidový proud konců na 36mA, měnil pozici trafa. SubSenior i konec na osciloskop a to jak samostatně tak i celek, nevidím nic nebo spíš to neumím vidět.
Zkušebně jsem  připojil bez signálu místo ARV preamp a brumí to i v standby režimu a i když preamp odpojím od napájení 230V, když v tomto stavu přiložím prst na živý konec vstupu brum se hodně zmírní. To už jsou ale zoufalé pokusy.
Audioswitch je použit jen jako zdroj pro Subsenior a pro zpožděné připojení trafa, když ho propojím se Subseniorem abych využil jeho funkci ovládání příchozím nf signálem je vše ještě horší
Neuměl by někdo poradit kde hledat
foto
https://etnaexposro-my.sharepoint.com/: … Q?e=h6scUr

Re: prosba o radu brum subwoofer

poznámka k výše uvedenému: nepomáhá ani oddělovací trafo

(upravil Otas 3. 10. 2020 4:55)

Re: prosba o radu brum subwoofer

Takto odhadem by to mohlo být vadné zemnící propojení jednotlivých součástí (zemnící smyčka) a otázka je i uzemnění kostry přístroje.
Nakresli, jak máš zapojené zemnící kabely (silové i signálové) vedoucí od zdrojů a mezi bloky. Bude to samozřejmě dost rozsáhlé schéma, ale bez něj půjde těžko něco poradit.
Když se zařízení skládá více samostatných funkčních bloků, schéma zapojení zemí je to první, čím se člověk musí zabývat. Dělám elektroniku desítky let a přesto se při návrhu vedení země občas škrábu za uchem smile, dokonce i pozměňuji zapojení napájení bloků; fakt to není snadné.

Re: prosba o radu brum subwoofer

Já bych prosil alespoň heslovitě označit vlákno, témata typu "prosba o radu...". Těch tu je. Děkujůůů.

Re: prosba o radu brum subwoofer

https://etnaexposro-my.sharepoint.com/: … Q?e=F58Cbw

Přidal jsem schéma zapojení
Přívod dvoužilový přes vypínač a pojistku. Domovní rozvod je ale dvoužilový, v zásuvce je pravá zdířka spojena s kolíkem. Z toho důvodu jsem zkoušel i oddělovací trafo, bez výsledku
PCB Audioswitch uchycena na krycí AL desku nevodivě. PCB Subsenior přichycen ke krycí desce přes hřídele potenciometrů, vstupní cinch neví spojen s krycí al deskou.
Audioswitch napájí Subsenior třížilovým kablíken (Zkoušel jsem i nepřipojovat GDN a vést ho pouze po stínění ale nepomáhá to). Výstup Subsenior vstup SP250 stíněný Tasker
Pokud jste někdo již tuto kombinaci použil, zkuste prosím poradit, kde by mohla být chybka

(upravil Otas 6. 10. 2020 15:53)

Re: prosba o radu brum subwoofer

Zajdeme na zkratky, nevyznám se v nich. AVR je audiovideo rekordér?
Propojovací kabel je v pořádku? Zkusil jsi jiný?
Bez připojení AVR to nebrumí ani při vytočení potenciometru? Pokud ano, zemní smyčka na zesu to není...
Zkusil jsi otočit vidlici napájení toho zesilovače, co to udělá?
Samotná kostra je nevodivě propojena s okolím (např. nestojí na americké - tedy kovové lednici smile)?
AVR je připojen k napájení dvojžílově?
S něčím jiným - např. mobilním telefonem, CD přehrávačem apod. jsi to zkoušel?

Re: prosba o radu brum subwoofer

Děkuji Otas za snahu pomoct
ARV - audio video receiver, taky nemám rád zkratky , ale lenost zvítězila. Vše z toho co píšeš jsem nějak zkoušel.
Nechci chválit dne před večerem, ale snad se mi brum podařilo odstranit. Potřebuji dnes ještě něco potvrdit a pak dám vědět.

Re: prosba o radu brum subwoofer

Fajn, tak pak dej vědět, odkud vítr foukal smile. Poučení není nikdy dost.

Re: prosba o radu brum subwoofer

Střední vodič trafa sekundáru připojen nejprve na Al krycí desku, poté přiveden na napájecí zem SPV 250. Střední vodič trafa jsem neměl spojený s krycí deskou. SPV 250 spojen se Sub seniorem stíněným kabelem Tasker stínění připojeno na obou stranách. Sub senior napájen z audio switche třížilovým kabelem. Ovládací nf signál z audio switche do sub senioru stíněný kabel Tasker, stínění připojeno pouze na straně audio switche. Po zapnutí konečně ticho, po připojení například CD, ticho. Vliv má otočení vidlice v přívodu 230V.  Bohužel když připojím receiver domácího kina brum se znovu objeví, (ale v podstatně menší míře než dříve)ale jen při vytočení potenciometru sub senioru pro řízení výstupní úrovně na max. Odpojování FM antény a postupně všech přístrojů jako je Blu ray přehrávač a TV nepomáhá. Asi pomůže kladivo

(upravil Otas 9. 10. 2020 7:56)

Re: prosba o radu brum subwoofer

Kladivo nech být, má-li to stav, kdy je vše OK smile. Pak bude chyba (teď už malá) jinde.
Problémem dneška jsou spínané zdroje, zlatá trafa (mám to čerstvě zažité, včera jsem vyplázl skoro 3 litry za opravu takového zdroje v zesiku - bohužel nemám přístup k součástkám ani schématu, abych si to opravil sám sad ).
A když je více věcí s trojžílovým napájením, pak to udělá brum i bez spínaných zdrojů (více zásuvek a ochrana nulováním).

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » prosba o radu brum subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£