Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Kam byste zvukově zařadili TDA 7293?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Kam byste zvukově zařadili TDA 7293?

Nebo jinak, jak ve srovnání se základními tranzistorovými zesilovači na trhu? Řekl bych, že na poslech Radia Beat či Country vyhovující. (u mne) Nebo má TDA na víc? Dík za názory.

(upravil kal 28. 8. 2020 12:54)

Re: Kam byste zvukově zařadili TDA 7293?

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10664&p=2
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=7934&p=3

Re: Kam byste zvukově zařadili TDA 7293?

No, tak už mám dva zesilovače. Jeden s 2xTDA 7293 a druhý jsem zakoupil ve slevě AQ M4. Ten v sobě má TDA 7294. Tomu prvnímu jsem dopřál dvě cca 100W trafa. Ovšem skutečnost je taková, že mi to hraje příjemně pouze s jedněma většíma dvoupásmama. No a ten AQ má poněkud méně výkonu, při nízké hlasitosti je zvuk tak nějak o ničem. A integráče jsou připevněny-víte jak? Přes takovou plochou pružinu. Někdy zkusím hrát naplno, jestli se to uchladí. Dám vědět.

(upravil kaed 21. 9. 2020 14:24)

Re: Kam byste zvukově zařadili TDA 7293?

Ta přítlačná pružina je kolikrát lepší než šroubky, třeba u TO220 pouzder bezpochyby. Tenhle "multiwatt" na jeden šroubek bude to stejný jako TO220 - snadno se stane, že se to místo, kde je čip, vůbec nedotýká chladiče, protože se ta tenká měď prostě ohne.

Re: Kam byste zvukově zařadili TDA 7293?

Jo, jo, upevnit TO220, TO3P nebo třebas LM3886 k chladiči jedním šroubkem, aby to pořádně naplno chladilo, já prostě NEUMÍM. Dávám tam přítlačné lišty.
Samozřejmě vím, že se má nejprve připevnit polovodič na chladič, pak natvarovat "nohy", aby to hladce zapadlo do plošáku a nakonec pájet. Ale výsledky mám špatné, na exponovaných místech polovodiče při plné zátěži bídně hynou, nebo vypínají... S přítlakem naopak skvělé a bez potíží.
Ale i profici (třebas jsem to viděl v QSC PLX1804) přítlaky používají, nemám mindrák.

(upravil rvx73 21. 9. 2020 18:34)

Re: Kam byste zvukově zařadili TDA 7293?

kaed: ty přítlačný spony k TO-220 používáš jaký?

https://youtu.be/XZNsnCIZceo

Re: Kam byste zvukově zařadili TDA 7293?

většinou takový, který z něčeho recykluju. Někdy to jsou třeba kousky tlustšího plechu tvaru L, který se přišroubováním přitlačují k pouzdru. To se dá udělat i doma v dílně. Ty pružinky musí sedět do chladiče, to je trochu omezující. Samozřejmě u TO3P a TO247/264 stačí ten šroubek, to je lepší řešení než TO220.

(upravil dawsoo 9. 7. 2021 10:20)

Re: Kam byste zvukově zařadili TDA 7293?

malý pouzdra TO126 a 220 (vesměs audio brouci a stábly) spona je určo lepší na velký TO3P a výš šroub M3 s velkou silnější kovovou podložkou mezi hlavu šroubu a pouzdro tr. bylo vždy ok, teplovodivý  pasty dnes jdou sehnat daleko lepší.

A samozřejmě odpovím i na dotaz z názvu vlákna, TDA7293 bych zařadil zvukově mezi ostatní v lepším případě průměrné chipampy, s tím že pokud nehledáš zesilovač pro soustředěnejší poslech či trvale vysoký požadovaný výkon, tak by na běžný nenáročný poslech by asi měl vyhovět bez problémů.

Není co dodávat...

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Kam byste zvukově zařadili TDA 7293?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£