(upravil stiglitz 4. 9. 2020 23:33)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Tak jsem se trošku posunul. Totiž, dnes přišly tyto tituly, mj. Queen - Innuendo, a Fleetwood Mac - Tango In The Night. Těch CD přišlo sedm, zbytek je Heavy Metal. Všechno jsou to nahrávky, které jsem měl kdysi na kazetách, vlastně některé ještě mám, a pak jsem to někde cucnul coby MP3. Dlouho mi to stačilo, ale proč jsem zmínil první dvě alba - dneska jsem si to pustil, byť mám v sestavě místo čistokrevného CD playeru DVD přehrávač, a to z toho důvodu, že ty MP3 umí, no, a rozdíl je opravdu slyšet, oproti MP3. Hloubka, ve výškách, a třeba i dozvuky ve skladbách, takže mám radost. No, a teď, asi prozkoumám , co kdo nabízí. Ještě jedno napíši - vybavuju si titulek S&V, v trafice na nádraží, která ale tou dobou byla mimo provoz, neboť neděle, večer, a já se vracel z čundru, ale titulek byl, na obálce, DVD přehrávače hrají lépe než CD přehrávače, nebo něco v tom smyslu. Mám si DVD nechat, nebo ho zavrhnout?
A jinak jsem viděl zajímavé řešení, PIONEER  PD-S505, ohledně vkládání disku, laser je nahoře.
Za pomíjivost odkazu se předem omlouvám, aktuálně zde. Vzít ho?
https://aukro.cz/kvalitni-cd-prehravac- … 6973232757

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

nebránim se formátu MP3, do auta z flešky tak akorát ale výchozí snímek je osekán
o prostorové informace čímž proti originálu na stacionárním plajeru je rozdíl slyšitelný 
a vyzní v neprospěch komprese dat, inu něco za něco

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

stiglitz napsal:

Tak jsem se trošku posunul. Totiž, dnes přišly tyto tituly, mj. Queen - Innuendo, a Fleetwood Mac - Tango In The Night. Těch CD přišlo sedm, zbytek je Heavy Metal. Všechno jsou to nahrávky, které jsem měl kdysi na kazetách, vlastně některé ještě mám, a pak jsem to někde cucnul coby MP3. Dlouho mi to stačilo, ale proč jsem zmínil první dvě alba - dneska jsem si to pustil, byť mám v sestavě místo čistokrevného CD playeru DVD přehrávač, a to z toho důvodu, že ty MP3 umí, no, a rozdíl je opravdu slyšet, oproti MP3. Hloubka, ve výškách, a třeba i dozvuky ve skladbách, takže mám radost. No, a teď, asi prozkoumám , co kdo nabízí. Ještě jedno napíši - vybavuju si titulek S&V, v trafice na nádraží, která ale tou dobou byla mimo provoz, neboť neděle, večer, a já se vracel z čundru, ale titulek byl, na obálce, DVD přehrávače hrají lépe než CD přehrávače, nebo něco v tom smyslu. Mám si DVD nechat, nebo ho zavrhnout?
A jinak jsem viděl zajímavé řešení, PIONEER  PD-S505, ohledně vkládání disku, laser je nahoře.
Za pomíjivost odkazu se předem omlouvám, aktuálně zde. Vzít ho?
https://aukro.cz/kvalitni-cd-prehravac- … 6973232757

Ten "titulek" ohledně lepšího výstupu DVD vs CD player, jsem zachytil kdysi také. Je to zobecněno - já osobně připuštím, že DVD má lépe ošetřené načítání dat do jitteru, přesnější snímaní laseru o jiné vlnové délce i kvalitnejší přepočítavaní oprav, "delší" a větší buffer, ale zvuk je záležitosti převodníku, myslím. V pravdě se v tom moc nevyznám, když jsem o tom četl připadalo mi podivné, že přehrávač si informace "chybné, nebo chybějící  - "dopočítá"? Něco jako datová interpolace při .jpg?
Pioneer v modelu PD-S jistě v době uvedení hrál "jinak," i díky Legato Link. A jestli dnes obstojí tvrzení, že i lépe?
Je to taková CD komerce. Už to tady bylo spomenuto - možná by bylo lepší zaměřit se na pokračovaní řetězce od zdroje. Podle mého to DVD nebude přehrávat disky /zejména je li novějšího data výroby/ o moc hůře.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

DVD-přehrávač bude mít vždy o fous "horší" zvuk, než CD-přehrávač ve stejné "cenové" kategorii, dobře se to pozná např. přes sluchátkový zesilovač 
Beyerdynamic A20 a sluchátka Beyerdynamic DT 1990 PRO.

(upravil TigiGold 10. 9. 2020 12:30)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Stiglitz:

Pioneer se v 90. letech těmito "stable platter" mechanikami s obráceným vkládáním disku proslavil. Tyto patří mezi dodnes oblíbené transporty, podobně jako fixní mechanismy od Sony (např. v XA50 ES). Model S505 je však spíše průměrný a je otázkou, zda se raději nezaměřit na přístroje z vyšších řad. Cena skoro 2000 Kč za tak starou spotřebku pochybného původu od klasického překupníka mi přijde dost na hraně výhodnosti, osobní převzetí s vyzkoušením vidím jako nezbytné.

Jak se ti líbí deska Innuendo ze zvukového hlediska v absolutním měřítku? Podle mě má spíše podprůměrný zvuk, působí někdy agresivně, slitě, digitálně ve špatném smyslu slova. Skladba "Show Must Go On" se po dobrém začátku mění v únavnou zvukovou "kouli". Je to škoda, protože po hudební stránce jde vskutku o geniální počin. Mám původní vydání CD z roku 1991. Remaster z roku 2011 se zdá být zvukově ještě horší. Japonskou edici jsem neslyšel.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

V minulosti jsem potunil par desitek ruznych CD prehravacu,vetsinou lampova vystupni cast a pridane lepsi zdroje pro DAC chipy i receivery...vzdycky se to zvukove zvedlo,nekdy az neuveritelne oproti puvodnimu provedeni...
Dneska hraju pred DACy,z 99% ne ze spinning transportu,ale mam nekolik transportu z DVD playeru,SPDIF signal haknuty primo z chipu ktery ho generuje.I levny DVD Pioneer DV-444 za 5 Euro z ebay takto upraveny funguje dokonale.Ten signal v puvodnim provedeni jde vetsinou nesmyslnou cestou a pres velky mnozstvi kurvidel...

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Abych nezakládal nové vlákno, ještě se s vámi podělím, o zvláštní závadu - mám dvd přehrávač palladium, podle některých indicií to vypadá jako marantz, ale proč to píšu. Umí MP3. Tak. Když přehrávám CD, vše funguje, nic, žádná závada. Když vložím cd s mp3, zhruba od dvacáté skladby to v reprodukci občas zaskřípe, ale doslova, v soustavách. Je to skřípavý zvuk, to trvá asi půlvteřinu, pak zase vše v pořádku. Co může být příčinou? Díky za tipy, no, to Palladium mám uložené v depozitu, nepoužívám ho. Ale nemíním se ho zbavovat.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

MP3 formáty jsou někdy znehodnoceny, takto "ošetřeny" a to záměrně důvody si domyslíš
už jsi zkoušel přehrát nosič na jiném stroji nebo na PC ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Ano, mám ještě přehrávač v obýváku, a ještě jeden, který používám aktuálně, nikde se výše uvedený problém nevyskytuje.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

no a to jako včechny ceda takhle blbnou ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

jo, všechny s mp3, tak jak jsem popsal, ale to už je jedno, jde přes palubu.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Tak jsem se díval po různých technických údajích na netu, co se táká DVD přehrávačů, mají zpravidla 24bit převodník.

(upravil orhore 12. 12. 2020 15:45)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

bastl napsal:

Zripovat CD do FLACu, koupit RPI4(Volumio) a Topping E30. Investice 5000.- a zpráská to všechny ty legendární, dnes už vintage cd přehrávače.

Já jsem zaznamenal poněkud odlišný výsledek. Třeba CD přehrávač Technics SL-PS7 zahraje i lépe. Topping má ve zvuku jakousi deku v některých skladbách a chybí mu i detaily, které CD přehrávač bez problému zahraje.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Proti starému CD playeru, ktorý bol súčasťou veže Philips (a dodnes funguje) som, hoci polohluchý vzhľadom k veku - začul okamžite rozdiel, keď som si na nič moc slúchadlá pustil prvé CD na AKAI CD...

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Ano, i já už neslyším, jako kdysi. No, koupil jsem si teď celkem 4 cd Queensrÿche, a to si dovolím tvrdit, že je mám naposlouchané, měl jsem to kdysi na kazetách, i pálenky, a tohle je fakt slyšet. Hraje to prostě subjektivně líp. Vydavatel se chlubí, že jsou remasterované, a všechny skladby jsou 24 Bit. A teď pozor - album "Empire" když jsem jej včera přehrával, zdálo se mi, že je ve zvuku cizí příměs, jako by zlehka, v určitých pasážích chrastily reprosoustavy. Ták. Hned nato jsem zkusil přehrát další cd, a nic podobného jsem nezaznamenal. Tak jsem to problémové cd zkusil znova, a zase. Stražil jsem uši, ale nemohl jsem se toho pocitu zbavit, všelijak jsem se natáčel, přecházel po místnosti, kroutil se, poslouchal jednotlivé měniče, přehrával jisté pasáže znovu, a bylo to tam.  Dneska jsem přehrál jiná čtyři cd, a nic, žádnou cizí, nepatřičnou věc -  jsem neslyšel. Tak jsem sáhnul a do přehrávače znovu vložil "Empire", a nic takového, jako včera už jsem nezaznamenal. Asi mi už jebe.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

V případě že jsi přehrával klasické CD, tak to že ti to hrálo subjektivně líp, nezpůsobilo to že jsou skladby podle vydavatele 24 Bit. Každé CD je podle normy pouze 16 Bitové. To svědčí o serioznosti vydavatele, nebo drzosti a neznalosti marketingového oddělení.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Mám starý technics 277 v garáži, bída a utrpení, doma pak denon DCD 1290 - 20bit a to je jiná liga.

(upravil stiglitz 13. 12. 2020 18:23)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

dolly j: https://hudba.heureka.cz/best-of-the-be … enny-g-cd/
Tak nevím, ale dá se toho na netu najít hodně.
A nebo:  https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=24 … GwQAvD_BwE

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

24 bit remastering je pravděpodobně původní převod analogové nahrávky do 24 bit digitálu, v tomto formátu zremastrováno a převedeno do 16 bit pro záznam na CD. Dnešní mastering mívá DR (dynamic range) kolem 7 (nebo klidně i 3 u Perturbator - Dangerous Days) na rozdíl od nahrávek z 80. až 90. let, kdy bylo v průměru kolem 12 a to už je v nahrávce slyšet.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Vlezu i sem... Před nedávnem jsem otevřel šuplík v obýváku a koukl na nepoužívanou sbírku CD nosičů. A přemýšlel co s nimi. Zeptám se:
Má cenu uvažovat o pořízení nějakého přehrávače jako solidního transportu a pak to hnát přes DAC? Nebo to mám přes PC mechaniku "zflacovat" a pouštět z HDD?