Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky a méně zdatné » Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [21 až 32 z 32]

21 ...editoval stiglitz (4. 9. 2020 23:33)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Tak jsem se trošku posunul. Totiž, dnes přišly tyto tituly, mj. Queen - Innuendo, a Fleetwood Mac - Tango In The Night. Těch CD přišlo sedm, zbytek je Heavy Metal. Všechno jsou to nahrávky, které jsem měl kdysi na kazetách, vlastně některé ještě mám, a pak jsem to někde cucnul coby MP3. Dlouho mi to stačilo, ale proč jsem zmínil první dvě alba - dneska jsem si to pustil, byť mám v sestavě místo čistokrevného CD playeru DVD přehrávač, a to z toho důvodu, že ty MP3 umí, no, a rozdíl je opravdu slyšet, oproti MP3. Hloubka, ve výškách, a třeba i dozvuky ve skladbách, takže mám radost. No, a teď, asi prozkoumám , co kdo nabízí. Ještě jedno napíši - vybavuju si titulek S&V, v trafice na nádraží, která ale tou dobou byla mimo provoz, neboť neděle, večer, a já se vracel z čundru, ale titulek byl, na obálce, DVD přehrávače hrají lépe než CD přehrávače, nebo něco v tom smyslu. Mám si DVD nechat, nebo ho zavrhnout?
A jinak jsem viděl zajímavé řešení, PIONEER  PD-S505, ohledně vkládání disku, laser je nahoře.
Za pomíjivost odkazu se předem omlouvám, aktuálně zde. Vzít ho?
https://aukro.cz/kvalitni-cd-prehravac- … 6973232757

22

nebránim se formátu MP3, do auta z flešky tak akorát ale výchozí snímek je osekán
o prostorové informace čímž proti originálu na stacionárním plajeru je rozdíl slyšitelný 
a vyzní v neprospěch komprese dat, inu něco za něco

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

23

stiglitz napsal:

Tak jsem se trošku posunul. Totiž, dnes přišly tyto tituly, mj. Queen - Innuendo, a Fleetwood Mac - Tango In The Night. Těch CD přišlo sedm, zbytek je Heavy Metal. Všechno jsou to nahrávky, které jsem měl kdysi na kazetách, vlastně některé ještě mám, a pak jsem to někde cucnul coby MP3. Dlouho mi to stačilo, ale proč jsem zmínil první dvě alba - dneska jsem si to pustil, byť mám v sestavě místo čistokrevného CD playeru DVD přehrávač, a to z toho důvodu, že ty MP3 umí, no, a rozdíl je opravdu slyšet, oproti MP3. Hloubka, ve výškách, a třeba i dozvuky ve skladbách, takže mám radost. No, a teď, asi prozkoumám , co kdo nabízí. Ještě jedno napíši - vybavuju si titulek S&V, v trafice na nádraží, která ale tou dobou byla mimo provoz, neboť neděle, večer, a já se vracel z čundru, ale titulek byl, na obálce, DVD přehrávače hrají lépe než CD přehrávače, nebo něco v tom smyslu. Mám si DVD nechat, nebo ho zavrhnout?
A jinak jsem viděl zajímavé řešení, PIONEER  PD-S505, ohledně vkládání disku, laser je nahoře.
Za pomíjivost odkazu se předem omlouvám, aktuálně zde. Vzít ho?
https://aukro.cz/kvalitni-cd-prehravac- … 6973232757

Ten "titulek" ohledně lepšího výstupu DVD vs CD player, jsem zachytil kdysi také. Je to zobecněno - já osobně připuštím, že DVD má lépe ošetřené načítání dat do jitteru, přesnější snímaní laseru o jiné vlnové délce i kvalitnejší přepočítavaní oprav, "delší" a větší buffer, ale zvuk je záležitosti převodníku, myslím. V pravdě se v tom moc nevyznám, když jsem o tom četl připadalo mi podivné, že přehrávač si informace "chybné, nebo chybějící  - "dopočítá"? Něco jako datová interpolace při .jpg?
Pioneer v modelu PD-S jistě v době uvedení hrál "jinak," i díky Legato Link. A jestli dnes obstojí tvrzení, že i lépe?
Je to taková CD komerce. Už to tady bylo spomenuto - možná by bylo lepší zaměřit se na pokračovaní řetězce od zdroje. Podle mého to DVD nebude přehrávat disky /zejména je li novějšího data výroby/ o moc hůře.

24

DVD-přehrávač bude mít vždy o fous "horší" zvuk, než CD-přehrávač ve stejné "cenové" kategorii, dobře se to pozná např. přes sluchátkový zesilovač 
Beyerdynamic A20 a sluchátka Beyerdynamic DT 1990 PRO.

25 ...editoval TigiGold (10. 9. 2020 12:30)

Stiglitz:

Pioneer se v 90. letech těmito "stable platter" mechanikami s obráceným vkládáním disku proslavil. Tyto patří mezi dodnes oblíbené transporty, podobně jako fixní mechanismy od Sony (např. v XA50 ES). Model S505 je však spíše průměrný a je otázkou, zda se raději nezaměřit na přístroje z vyšších řad. Cena skoro 2000 Kč za tak starou spotřebku pochybného původu od klasického překupníka mi přijde dost na hraně výhodnosti, osobní převzetí s vyzkoušením vidím jako nezbytné.

Jak se ti líbí deska Innuendo ze zvukového hlediska v absolutním měřítku? Podle mě má spíše podprůměrný zvuk, působí někdy agresivně, slitě, digitálně ve špatném smyslu slova. Skladba "Show Must Go On" se po dobrém začátku mění v únavnou zvukovou "kouli". Je to škoda, protože po hudební stránce jde vskutku o geniální počin. Mám původní vydání CD z roku 1991. Remaster z roku 2011 se zdá být zvukově ještě horší. Japonskou edici jsem neslyšel.

26

V minulosti jsem potunil par desitek ruznych CD prehravacu,vetsinou lampova vystupni cast a pridane lepsi zdroje pro DAC chipy i receivery...vzdycky se to zvukove zvedlo,nekdy az neuveritelne oproti puvodnimu provedeni...
Dneska hraju pred DACy,z 99% ne ze spinning transportu,ale mam nekolik transportu z DVD playeru,SPDIF signal haknuty primo z chipu ktery ho generuje.I levny DVD Pioneer DV-444 za 5 Euro z ebay takto upraveny funguje dokonale.Ten signal v puvodnim provedeni jde vetsinou nesmyslnou cestou a pres velky mnozstvi kurvidel...

27

Abych nezakládal nové vlákno, ještě se s vámi podělím, o zvláštní závadu - mám dvd přehrávač palladium, podle některých indicií to vypadá jako marantz, ale proč to píšu. Umí MP3. Tak. Když přehrávám CD, vše funguje, nic, žádná závada. Když vložím cd s mp3, zhruba od dvacáté skladby to v reprodukci občas zaskřípe, ale doslova, v soustavách. Je to skřípavý zvuk, to trvá asi půlvteřinu, pak zase vše v pořádku. Co může být příčinou? Díky za tipy, no, to Palladium mám uložené v depozitu, nepoužívám ho. Ale nemíním se ho zbavovat.

28

MP3 formáty jsou někdy znehodnoceny, takto "ošetřeny" a to záměrně důvody si domyslíš
už jsi zkoušel přehrát nosič na jiném stroji nebo na PC ?

29

Ano, mám ještě přehrávač v obýváku, a ještě jeden, který používám aktuálně, nikde se výše uvedený problém nevyskytuje.

30

no a to jako včechny ceda takhle blbnou ?

31

jo, všechny s mp3, tak jak jsem popsal, ale to už je jedno, jde přes palubu.

32

Tak jsem se díval po různých technických údajích na netu, co se táká DVD přehrávačů, mají zpravidla 24bit převodník.

Příspěvky [21 až 32 z 32]

Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky a méně zdatné » Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£