Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Dílna » pájecí - odpájecí stanice

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 54 z 54]

Re: pájecí - odpájecí stanice

Odsávací lanka mám jenom neznačkový, tak nemůžu srovnat, lanka mají perfekní účinek na smd ploškách, dírku mě nekdy neodsají, a to ani když už v ní není součástka, naopak "kačer" je na tohle lepší, ale nikdy jsem ho nepoužíval na smd plošky, ale třeba na výkonový tranzisotry, DIL a podobně je podle mě lepší než to lanko

Re: pájecí - odpájecí stanice

Čo je to ten "kačer" za prístroj? smile S tymi lankami čo posielam v odkaze v pohode urobíš 0,8mm dieru v prekovenej doske. Práve tie lacné vôbec nesajú, sú hrubé... To ide použiť tak na dieru po snap-in 35mm kondenzátore...

Re: pájecí - odpájecí stanice

donedávna měli v EZK odsávací lanka Swisstone za cca 2€ a odsávaly dobře, ale bohužel už je neprodávají a náhrady Felder odsávají blbě  sad
prej je na ně nějaký embargo či co, na net jsem po Swisstone nekoukal

Re: pájecí - odpájecí stanice

Já mám lanka neznačkový, ty nejobyčejnější, a když je používám, vždycky ho potřu nějakým tím tavidlem. Což v mým případě je kalafuna, rozpuštěná v lihu. Nikdy jsem neměl problém. Dírky odsají taky. Nikdy jsem neřešil jejich značku, mám jich asi pět, objednaných u číňana. Když jsem neměl, i licna byla dobrá.

Re: pájecí - odpájecí stanice

kačer je ta odpájecí stanice, to je jenom místní sleng? Zvuk po spuštění odsávání u některejch modelů je takový jakýsi "kááč" tak kačer...

Re: pájecí - odpájecí stanice

kaed, dík. Takže tie v odkaze mi schvaluješ? Inak to vysátie cínu bez súčiastky, ako inak...? Tebe to odsaje aj so súčiastkou? Teda... Ale to je asi jednostranka nie?

(upravil kaed 18. 6. 2020 1:58)

Re: pájecí - odpájecí stanice

"kačer" samozřejmě odsávání se součástkou, s prokovana, k tomu je to určený. S licnou bych to ani nezkoušel. Samozřejmě že malinko cínu tam zůstane, ale na to obvykle stačí s vývodem trochu "zakvedlat" a on se obvykle pustí prokovu. Pokud ne, tak zkusit znovu odsát... Je potřeba mít správnou trysku, vývod součástky se musí vejít do otvory v hrotu, pak je to odsávání nejúčinnější, když přední hrana hrotu dosedne celou plochou na desku. Samozřejmě kolem vývodu musí zůstat nějaká mezera a naopak díra nesmí být větší než pájecí ploška, ale to je snad jasný... Kdy to nejde, tak v případě, že je vývod poměrně těsně v prokovu, ale to u běžnejch desek obvykle není problém. Já osobně tohle nevlastním, ale mám možnost to použít kdy potřebuju u známýho.
Samozřejmě je potřeba pistoli čistit a udržovat, oproti licně, která se po použití hodí do koše je to pracný...

Re: pájecí - odpájecí stanice

kaed, ďakujem za informácie. Asi som si to mal kúpiť už dávno... Že to odsaje aj prekovenú dosku keď je dnu súčiastka je paráda.

Re: pájecí - odpájecí stanice

Tak mi došla asi pred včerom SP-1010DR   

https://www.tme.eu/sk/details/sp-1010dr … lder-peak/

Vec je to fakt šikovná... No tušil som že za tú cenu nejde ktovie čo očakávať. Ergonomia alebo skôr návrh katastrofa. To "pero" nejde normálne dať do stojanu pretože zavadzajú káble zdola a je celé uchytené príliš nízko... Len čo som to testoval tam začala hnusne smrdieť nejaka umelá hmota ako keď sa niečo páli... Keď som ju skúšal včera tak som mal pri °C "error wating". Tak som to dnes nechal 10 minút a išiel preč. Keď som sa vrátil celé to bolo rozpálené a ten kov už mal také tie dúhové farby od vysokej teploty. Vrátim ten šunt do TME, je v záruke. Najhoršie je že budem musieť behať na poštu a riešiť reklamáciu a podobné kraviny. Každopadne je to sračka ako všetky tieto lacné stroje z číny. Doporučujem kupovať značkové drahšie veci.

Re: pájecí - odpájecí stanice

Zajimave..ma ji kolega a je spokojeny..

Web

Re: pájecí - odpájecí stanice

Já teď pořídil tohle a závěr je, že jsem to měl mít už dávno ! Když vytahujete ze zesáku přepínač vstupů, co má 24 noh, je to za chvilku hotový, narozdíl od crcání se s ruční odsávačkou a páječkou.
Jediný co je potřeba, často (třeba každý 5-6 odsátí) protáhnout ten hrot těma přiloženejma drátkama. Na ušetřeným čase proti ruční odsávačce se to zaplatí raz-dva i kdyby to za rok mělo zdechnout.
https://www.tipa.eu/cz/odpajeci-stanice … /d-165084/

Re: pájecí - odpájecí stanice

Je to dobrá vec rozhodne. Ešte je otázka čo si kúpim, funkčné... Aspoň že TME riešia reklamácia velmi dobre. V pondelok príde UPS kurier a vezme si to.

Mne sa z drahších páči HAKKO 472d-01. Tak niekedy neskôr... Keď som doteraz mohol fungovať bez odsávačky tak to ešte nejaky čas vydržím. Druhý kus toho krámu fakt nechcem... Inak už v ruke je to poznať. Tá lacná matná škaredá umelá hmota ako na koncevke na predlžovák za 2e... Ešte pri ohrievaní smrdí ako keď sa niečo páli. Asi nevhodný typ plastu pre vysoké teploty. Ako tie lacné hrnce s umelohmotnými ušami... Časom by to tiež tým teplom možno skrehlo a rozpadlo sa...

Napríklad spájkovačku budem tento rok kupovať JBC TOOLS CD-2BQE. Hádam to bude dobrá náhrada za weller WSD50. Tá čína s napájaním cez USB vyzerala dosť dobre ale ja už čínu riskovať nebudem. Táto odsávačka mi stačila... Reklamácia v číne to budú tahačky na pol roka a komunikácia v angličtine... Ďakujem, už som to zažil...

Re: pájecí - odpájecí stanice

Pokud odpajeci stanici pouzivate denne, neni problem, koupit si jenom tu pistoli, ktera nema zakladnovou stanici, ale ma v sobe pumpu a teleso vyhrivaci, je na 230V, regulace je pouze potenciometrem.
Takto koncipovana pistole, vydrzi take roky, /od 2006/ spalili se akorat nejake hroty, tusim kolem 15ks.
Dulezite je, ji pravidelne po delsi, ale i kratsi praci vzdy vycistit, vybrat pagac cinu, menit filcove kolecka, pripadne doplnit /vyrobit si / kolacek z nerezove cupaniny, lepe se na tom zachytava pajka a neucpava se to tak rychle, jako ten filc.
Pruzinku na ktere se ty odstriknute kapky pajky maji chladit, je nutno opatrne cistit, aby se nenatahla ta pruzina.
Je dobre mit ve forote sklenene trubky, muze se stat, ze ta trubka praskne, nebo ta odpajeci stanice padne nekomu na zem.
Dnes to lze velmi levne poridit u Cinanu, neni hanba pro domaci zvykani, mit tu cinskou srandu.
Teliska, nebo hroty a jine nahradni dily, se daji levne nakouoit i tam, ale je nutno hledat.

Jako druhou velmi levnou pomucku, doporucuji pajeci pistoli z pridavanim cinu, ale tuto je lepsi si predelat, na nizkonapetove telisko a pripojit si to ku pajeci stanici z regulaci teploty.
Ta pistolova mikropajka, se lepe drzi i kdyz se nepouziva pridavani pajky, prace je rychla a neboli ruce z drzeni tuzky, jako tuzky.

Telisko i hroty, pro "jako" hakko 900M, vse lze najit u cinanu..
https://www.aliexpress.com/item/3290655 … fromDetail

https://www.aliexpress.com/item/3290161 … 5392%23818

(upravil mechanik 7. 8. 2020 15:05)

Re: pájecí - odpájecí stanice

DJ_Rix, tu je tá tvoja lacnejšia   https://eleshop.eu/zd-8915-desoldering-station.html

Ja som našiel ešte toto Quick 201B ESD   https://eleshop.eu/quick-201b-esd-desoldeerstation.html   vyzerá to celkom robustne a má to 4kg.

Je to problém chýba nejaka stredná trieda. Jedno sú lacné čínske hračky bez mena a potom sú už len profi stroje od 800e vyššie.

Příspěvky [41 až 54 z 54]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Dílna » pájecí - odpájecí stanice

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£