Téma: Pedalboard

Zdravím,

Řeším takovou prkotinu. Stavím si svůj první pedalboard a mám otázku jak upevnit efekty (krabičky).

Pedalboard mám vyhlédnutý tento - https://kytary.cz/rockboard-quad-4-3-wi … /HN210546/ . Je dodávám s páskou se suchým zipem. Což je ten nejednodušší a nejrychlejší způsob uchycení.
A teď problém, jelikož většina efektů bude značky Boss, tak nastavá menší problém s uchycením. Tyto krabičky jsou ze zpodu pogumené a není to hladký povrch. Mám obavy, že ta páska nebude na krabičce dobře držet.
Pedalboard sice umožňuje upevnění speciálních držáků na efekty ale jsou to další peníze. Už se mi nechce moc utrácet. Je v tom i tak dost peněz. sad

Jak jste toto řešily, poku teda? Nebo to není až tak kritické?

Re: Pedalboard

Pedalboard teda nikdy, ale podobný výrobky z plechu v černým komaxitu jo, a když bych oželel tu brašnu, tak ti to běžná "plechařská" firma zmákne do 2kKč oficiálně, stačí si to načmárat v autocadu a poslat jim .dxf rozvinutej tvar a sestavu... Další řešení je koupit kus perforovanýho plechu a ohnout to někde na ohýbačce, to už je řešení v ceně okolo sto korun...

Re: Pedalboard

kaed: Díky za odpověď. Ale odpovídáš mi na něco na co jsem se neptal.

Primárně řeším upevnění efektů. Ne pedalboard samotný.

Ledaže bych v tvé odpovědi, mezi řádky vyčetl, že výrobou pedalboardu "na míru", bych současně vyřešil i samotné upevnění efektů. Pak ano.

Nicméně půjdu cestou hotového výrobku.

Re: Pedalboard

Napíšu to odděleně.

Jako vyrobit si pedalboard na míru mě taky napadlo. Ovšem zajistit jeho tuhost není jednoduché. Některé efekty mají vcelku tuhý chod foot-switche a musí se na ně docela "šlápnout".
Aby to ten tvůj ohýbaný, perforovaný plech v komaxitu vydržel. Musíš mu zajisti nějakou tuhost, což není jen o "poohýbaní". Navíc musí být odolný i z hlediska transportu. Z tohoto důvodu musíš řešit i přepravní obal. Dále vymyslet upevnění těch krabiček, nějaká perforace, zaručit aby efekt nevypadl při transportu ze své pozice... No pochybuju, že bych se vlezl to tvých 2kkč, pochybuju.

Re: Pedalboard

asi by stačilo udělat kopii toho originálu, mají tam dvě výztuhy. Když by se to usochalo z 1.5mm železa nebo 3mm duralu, tak to stření váha neprošlápne, protože mezi výztuhama není víc než 20cm. Měl bych ještě řešení na prase: https://www.eshop-rosty.cz/schodistove- … jv50jrk2a3  - seřízneš jenom bok pod úhlem, nosnost přes 100kg, a prodávají se k tomu origo všelijakáý úchytky... Akorát to váží nějaký kilo navíc a  bude to fakt nezničitelný...

Re: Pedalboard

Kup si od 3M průmyslový suchý zip, věř, že když to budeš chtít ukopnout, tak si přivodíš frakturu prstů na noze.....

Web

Re: Pedalboard

Děkuji za odpovědi. Nějak to pořeším.

Tazi, ty ještě žiješ? Dlouho jsem tě tu neviděl.