Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 8)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Kazeťák, seštelování, kalibrace

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [141 až 153 z 153]

141 ...editoval stiglitz (11. 7. 2020 22:37)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Nemám ji vyrobenou, samolepící folie už mě taky napadla, ale teď dávám dohromady gramofon, no, gramofon, je to hifi za pár kaček, takže nemám čas. Ujíždím zase pro změnu na vinylech, já to tak mám, na střídačku. I když ono to souvisí. Kámoš má hromadu desek, tak budu nahrávat. Jo, a řemínky, řemínky... Ježíšku, a co řešíš, prosím Tě?!?
https://www.aliexpress.com/item/3304380 … web201603_
Já je používám, jsem spokojenej, a jestli mi někdo napíše, že jsou to sračky, tak to mi nevadí, mám je v některých magnetofonech pět let, a dobrý, takže není o čem debatovat.
Kladky: https://www.aliexpress.com/item/4000275 … web201603_
Ale kladky nekupoval jsem, tak nevím.
Je tam toho dost, stačí si vybrat.

142

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

ale  no tak .   remene dostať kúpiť .  u sony dvojdecku  výmena remeňov trvá približne 12 minút  .   u akai asi 4 hodiny  . tam treba kadečo demontovať . remene dostať kúpiť na sos.sk  alebo https://www.avelmak.sk/index.php?lm=251 , https://www.ame.cz/Elektronika/Dily-pro … 10699.aspx .  dostať kúpiť  gumičky , remene , kladky  aj hlavy a kadečo iné . internetových obchodov je viac  .
https://i.postimg.cc/RhCMDFWh/sony-mechanika.jpg

143

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Ano, pánové, také mám objednáno, sice ne u Aliexpresu, ale u Banggoodu, taky sadu. A také jsem to stejné slyšel o těch "sračkách", tak uvidíme. U nás jsem je kdysi úplně normálně kupoval, ten a menší průměr a už se jelo... I o našich e-shopech vím... S tím momentálním nadchnutím se to máme asi všichni stejné, vím, že dokud mě to drží, musím jednat rychle, to člověk udělá užitečné věci, které ho baví a pokud to propásnu, musím čekat na další cyklus. Anebo to v době opadnutí udělat také, ale spíš už jenom z donucení.
Jo jo, Sony, také jsem kdysi nějaký deck kdysi měl a také tam byl řemen plochý...

144

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Tak pánové, ještě jednou. Po letech provozu jsou až na jednotlivou značku - JVC - a jednotlivé některé modely - Sharp - všechny řemínky v hajzlu. Rozteklé na sračku. Je tu ale jedna vyjímka. Audio z Vietnamských tržnic. Tam, když řemínek omyjete vodou s mýdlem, je pořád jako nový, a je to třicet let starý... V souvislosti s tímto tématem chci zmínit ještě další věc. Dostal jsem od kamaráda dvě tašky audiokazet, pozůstalost, jsou to skoro všechno kazety z vydavatelství, folk, country, ale co je katastrofa, jsou kazety vydané před rokem 1990, to, co používal Panton, Opus, Supraphon, určitě je pamatujete, takové to šedé pouzdro. Tak. A co teď. pásky samotné jsou v pořádku, sice než začaly Emgeton LH to špiní, jako prase, ale s tím se nedá nic dělat. Leda sehnat titul na CD, nebo LP, a nahrát na jiný pásek, jinou kazetu znovu, ale to už nebude ono, jsou totiž v dobrém stavu, nemělo to v držení žádné hovado. A jde i o otřesné mechanické vlastnosti těch samotných kazet. Někdo tu kdysi zmínil cívečky, to můžu potvrdit, protože když jsem si přehrával Wabiho Daňka, Rosu na kolejích (Supraphon, P 1984) a díval se na okénko, bylo vidět že jedna z cívek není kruh, ale spíš vačka. Mám podsvícené okénko, u Onkya, možná na decku, kde to není bych to nezaznamenal. To je jedna věc. Dál, příšerné kluzné folie. Ten pásek, to prostě ten deck nemůže utáhnout, a taky ne, ve druhé třetině třeba vypne. S tím souvisí ještě to, že zvuk je jakoby roztřepený, ten posuv pásku není konstantní. A dost možná za to může i vlastní pouzro kazety, je pravda, že jsou o několik tříd lepší gehäuse. No, a co s tím. Na jednu stranu je škoda origo kazetu takhle kuchat, a přehazovat pásek jinam, protože to předpokládá, když už, tak i výměnu cíveček, to se nedá nic dělat, ale já chci poslouchat.

145

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

tak  treba skúsiť     originálnu proti oderovú fóliu , vybrať z kazety  a tak prehrávať .
páska má mať  šírku 3,81 mm . z číny a vietnamu , kde sa vyrábali mali šírku 4 mm .  dá sa to zistiť aj volným okom . páska  je na okrajoch jemne zvlnená . ďaľšia  možnosť je  ,  čiastočne povoliť skrutky na kazete .

146

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Ne, toto jsou staré, šedé kazety, které jsou jenom na čepech. Já už to nějak vyřeším. Jinak, to zvlnění na pásce, okraje, to dělalo co? To mám na několika kazetách, na zvuk, to zdá se , nemá vliv.

147

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Tak každý kdo má zkušenosti s Emgeton a další českou produkcí z minulé éry velmi dobře ví že si ji musí před použitím náležitě upravit smile Rozebrat,zkontrolovat otřepy na kladkách a těle kazety a naohýbat pořádně folii aby to správně ukládalo pásek,jinak je to schopné i vypínat autostop...špiní to,víc to obrušuje hlavy a zanáší známým způsobem...mě by bylo líto takhle ubližovat nějakému slušnějšímu decku.

148

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

zvlnenie pásky  ,  je    od gumovej kladky   na cievku . to znamená príliš veľký ťah  . zodratý filc  , alebo nastavený silný prítlak .
a ten druhý príklad  je páska  širšia ako má byť  ako som písal .
sú to chromky  a normalky  , čo prešli po  licenčnú výrobu   vietnam  , china  a podobne .
tam bol raj fake pások.

149

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Já už taky ubližovat decku nebudu. Mám tu hromadu kazet které byly používány vydavatelstvími. No, když už to byl dnes W. Daněk, začal jsem s ním. V těch kazetách je slušný pásek. Rosa na kolejích, mám CD i LP. Takže nahrávám z obou zdrojů, teď a dám obě tyto kazety do veliké krabičky 2MC, a vytáhnu si, na kterou budu mít náladu. Deck Yamaha K700.

150

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

v tý době jakost Emgeton koupil leda kůň převalského, na burzách bylo hafo značek

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

151 ...editoval stiglitz (12. 7. 2020 19:11)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Tak už mám nahráno, s výsledkem o poznání lepším, než z originál kazety, no a kazeta ze Supraphonu zůstane jako sběratelská věc. Leč pro solidní poslech nepoužitelná. Musím za kámošem pro ty desky, jo!

152

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Jen tak na okraj,
dnes si známý ke mně přišel a odnesl po drobné opravě přepínače tape-radio off/radio on radiokazeťák Philips. Podle vzhledu a prachu uvnitř tipuji 90-tá léta. Když jsem ho měl rozdělaný, hádejte jaká mechanika byla uvnitř? No samozřejmě ta, o které tady píšu, akorát v dvojčatové verzi. A řemínky? V naprosto plné kondici. Dříve řemínky jenom zteřely (po určitém zákroku fungovaly dál), ale dnešní bohužel tečou a rozpadají se. Úplně mám hrůzu, až budu muset sundat z nějakého důvodu stereofonní šestihlavé video Panasonic z roku 1996 koupené tehdy jako nové. Pokud to uvnitř bude vypadat jako v nových (přesněji těch novějších) kazeťácích, tak si to asi hodím smile .

153

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

v panasonicu je iba jeden ozubený remeň . nič viac tam nie je .

Příspěvky [141 až 153 z 153]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Kazeťák, seštelování, kalibrace

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£