Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tesla SM260

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 58 z 58]

Re: Tesla SM260

...a mohli bychom pokračovat, exemplární případ byl gramec NC450 ale, nutno podotknout, šlo o doprodej skladových ležáků - krátce před "revolucí "1989" to již všichni šilhali po CD, že jo

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil zuki 14. 7. 2020 22:43)

Re: Tesla SM260

V 83r. jsem si koupil JVC kazeťák. Typ už z hlavy nevím, ale parametrama jednoznačně na tu dobu top, zejména odstup šumu byl velmi dobrý. Měl Dolby, nějaké super odolné hlavy atd...  Stál mě 5100Kč (pamatuji si to přesně, neboť to bylo několik měsíčních platů, cena byla dost dána kurzem jak se sehnaly "BONY" ). Deset let hrál skoro každý den (skoro celý den). Kupodivu ho nejvíc využíval můj otec smile  Je asi stále funkční (ale je už pěkně dlouho uložen ve skříni) a nikdy na něm nebyla žádná závada...

Ale jak je uvedeno výše, pak se rychle přešlo na CD. Ty první nahrávky (byl jsem, na mám dojem, na první předváděčce CD v Praze) byly pro mě trochu zklamáním. Koukal jsem na ně, zda to myslí vážně...  Ale mobilita CD atd. rychle zvítězila...

--------

EDIT viz níže - je to s ledkama, ale KD V11 (Vyráběn byl prý v letech 82-85r.). Odstup jsem našel teď v nějakém popisu na internetu 58dB, ale mám dojem, že to je odstup bez Dolby nebo nějaký minimální.  U těch KD D2 se udává 63dB , ale je otázkou zda ty údaje jsou uvedeny s Dolby nebo bez.  Honil jsem ho přes svůj zesík 2x 80W (s odstupem větším než 110dB) a moc to nejspíš nešumělo. Protože dnes něco pod 70dB beru jako "katastrofu" ...

(upravil maxell 14. 7. 2020 16:53)

Re: Tesla SM260

rafičkové VU měřáky nebo ledky ? v tý době frčel JVC KD-D2 rovněž dobrý stroj cena přibližně pasuje

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla SM260

JVC KD-V11 všechno jasné - znám, koukni do Amatérského rádia 1/1990 str 28 
jak nastavit bias fine, vyplatí se

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla SM260

Souhlas se zukim, taky jsem ho poridil v roce 1983 a dodnes hraje. Na to, jak jednoducha konstrukce to je, je ta kd-v11 celkem slusne hrajici strojek. Ovsem uz taky lezi ve skrini smile

Web

Re: Tesla SM260

problém u kazeťáků je odstup a Dolby sad 
zvuk z mgf. je sám o sobě svým způsobem "lepší" než z CD  smile
B i C jsou nepoužitelné, S-ko už ano, prasí zvuk nejméně rušivě;
takže musíš mít stroj se špičkovým odstupem bez Dolby (třeba Akai 75/95) a hrát bez, nebo když ti vadí i ten malý šum, který je tam z principu vždy, tak použít Dolby S, to ovšem mají až stroje z 90-let z poslední vývojové etapy a to už se všichni kazet zbavovali,
doporučuji si poslechnout zvuk z dobré kazety s S-kem...dá se to velmi dobře poslouchat  smile smile

Re: Tesla SM260

a kompatibilnost dolby B/C různých odlišných strojů byla často svízelná, jmenované JVC měly
systém redukce šumu ANRS přibližně kopie dolby NR (B)
dolby S - na sklonku epochy audio kazet - jsem něměl ani neslyšel, mohlo být dobré

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla SM260

a což teprve když měl kazeťák "dbx", jako jeden Technics, co jsem měl, to byla panečku kompatibilita   sad

Re: Tesla SM260

dbx měly i jiné decky jako Yamaha, Marantz nebo Teac. Nebyl jsem a stále nejsem příznivcem prohazování kazet mezi decky různých výrobců. I když existovaly normy, tak si to výrobci z určitých důvodů nastavovali podle sebe. A nešlo jen o dolby obvody, ale i o hlavy, které měly různorodé vlastnosti. Pak kombinací záznamového - snímacího zesilovače a dolby obvodů vznikal vždy určitý typický zvuk dané značky smile

Re: Tesla SM260

ani grundig systémem HIGH-COM správně nepřečetl nahrávku ošetřenou dbx, odlišnost tónových korekcí byla různá - oboustranně neslučitelná

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil kal 16. 7. 2020 11:57)

Re: Tesla SM260

jj, už jen posazení 0db na VU/peak-metru se lišilo (od 190 do tuším 220 nWb, je to poznat podle značky Dolby, pokud je na měřáku)

nějaké prohazování už dnes naprosto nehrozí...kdo má v autě kazeťák?, nebo chodí s kazet.walkmanem? nebo poslouchá kazety z radiomagnetofonu? ...tyhle aplikace jsou mrtvé,
ale špičkový deck jen na doma má stále smysl, zvuk z něho je prostě "jiný", než z CD   smile

...HighCom byl myslím dítětem Telefunkenu

Re: Tesla SM260

ano systém širokopásmový kompandér High-com byl produkt z laboratoří a dílen Telefunken, používal i ten Grundig MCF 600 za hranicemi Německa či Evropy nepříliš znám a málo rozšířen - právě kvůlí oné neslučitelnosti s čimkoliv ve své třídě

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla SM260

ty jo, koukal jsem se na Nakamichi High Com II NR - separátní geret k jakémukoliv mgf. - s kalibrací a měřákama - krásnej stroj!
hodil by se mi k cívkáči, ten taky šumí sad
...ale je to jen dvoukanálový a ke 3-hlaváku bys potřeboval 2 kusy á cca 300,-€  sad
aspoň mám o čem snít...  smile  smile

(upravil TheLastUnicorn 16. 7. 2020 14:55)

Re: Tesla SM260

Já jsem kupř. ten případ, který drží kazeťák doma kvůli tomu, aby si měl na čem nahrát kazety do auta. V autě na běžný ježdění mám samozřejmě moderní audio s navigací, ale v youngtimerovi mám origo rádio Becker Grand Prix 2000, které rozhodně nehodlám měnit. Ke starýmu autu patří dobový rádio s dobovým záznamovým matrošem a ideálně dobovou muzikou. A jaksi mi tam vůbec nepřekáží určitá nekompatibilita Dolby B mého decku Soby TC-K511s s Dolby B toho Beckeru. smile
Doma ale kazety nepoužívám...když už analog, tak frčím na kotoučích. Ty kazetofony sice dosáhly v rámci rychlosti 4,76cm/s v 90-tých letech úžasných parametrů a zvuku, ale kotoučák na 19,05cm/s prostě hraje líp. Širší stopa, vyšší rychlost, ani zdaleka tak brutální korekce...jen tedy ta cena za minutu záznamu, je brutální. smile

kal: Co máš za cívkáč?

Re: Tesla SM260

19 cm/s je zvuková nirvána, ale můj TEAC X-3 bohužel slyšitelně šumí... sad
třeba na zázmam opery je nepoužitelnej sad  sad
zde používám kazeťák s Dolby S  smile

stejně dobře jak pás prý hraje ELCASET, ale tam vychází minuta záznamu ještě dráž,
ale byla by frajeřina mít ho doma  smile

Re: Tesla SM260

on se prznitel dolby NR objevil i v cívkáči Akai GX 600 DB - zcela nepotřebně, pásek Maxell, Agfa...
na rychlosti 19 cm/s dával odstup dostatečný - což obchodní parádička která se používat nemusela

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla SM260

kal napsal:

19 cm/s je zvuková nirvána, ale můj TEAC X-3 bohužel slyšitelně šumí... sad
třeba na zázmam opery je nepoužitelnej sad  sad
zde používám kazeťák s Dolby S  smile

stejně dobře jak pás prý hraje ELCASET, ale tam vychází minuta záznamu ještě dráž,
ale byla by frajeřina mít ho doma  smile

A nemá problém s tranzistory? Měl jsem potíže se šumem u GX620...nejdřív se zvýšený šum objevil ve snímacím zesilovači, pak i ve vstupním. Na vině byly trandy 2SC458, které z nějakých důvodů po letech tratí betu a šumí....podobně jsou na tom další trandy Hitachi. Později jsem tento problém řešil nejen u magnetofonů Akai, ale i jiných japonských hifi přístrojů.
V současnosti na GX620 žádný šum nepozoruji prakticky ani mezi skladbami. Ale je pravda, že moje B73 postavená na OZ Burr Brown šumí ještě míň...u tý není slyšet šum ani při hodně vysoký hlasitosti.

Re: Tesla SM260

TLU: řekl bych, že to může být důvod, minimálně sluchátkový zes. šumí jak Niagara a pásem to nebude...
byl bys ochotný mi pomoct a říct, co mám vyměnit, kde a za co? pokud by to byla jednoduchá výměna trandů, tak to bych zvládnul,
servisku mám z hifiengine,
když tak prosím písni SZ...díky!

Příspěvky [41 až 58 z 58]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tesla SM260

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£