Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tesla SM260

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 58]

(upravil right13 6. 8. 2007 17:56)

Re: Tesla SM260

mozem,ale najskor na druhy tyzden v utorok,lebo odchadzam do chorvatska.prikladam ti aspon schemy ovladania,zisti si ktore to je  http://s80.photobucket.com/albums/j177/ … 0_2472.jpg
mas tam jedno ovladanie mechaniky,to je pichnute v zdrojovej casti,priamo do dosky,a potom je k predzosilovacej casti,(tej velkej dosky) pichnuta taka malicka,a su k tomu este pripojene indikatory ,tlacidla su pripojene viaczilovym roznofarebnym kablikom s takym plastovym konektorom ze? ta doska ti chyba?

Web

(upravil Josifek 6. 8. 2007 18:53)

Re: Tesla SM260

Zly obrazok... ale neva... Chyba mi ta doska(nikdy som ju nevidel) ale co od tlacidiel ide taky viaczilovy farebny kabel Su tam take dva plastove drziaky,v nich by mala ta doska byt, ale nie je. Potom ta doska by sa mala napajat do hlavnej, lebo su tam konektory, ale tiez od tlacidiel nedosiahnu.


EDIT - myslim ze opisujes tiez tu dosku.

Re: Tesla SM260

Este sa vas chcem spytat ci niekto nemate manual. Neviem o tom vlastne nic, a rad by som sa dozvedel co tato vecicka dokaze, ako sa obsluhuje(funkcie o ktorych nemam ani tusenia) atd....

Re: Tesla SM260

Nj diki moc, este pockam kym sa vrati right a dohodneme sa ci ma tie chybajuce moduly alebo nie. A hodil by sa aj ten manual. Zaujima ma, ci sa da pouzivat ako predzosilovac bez toho, aby som nieco nahraval, alebo prehraval, lebo ja doma ani velmi pasky nemam, a ak hej, tak su nahrate v biednej kvalite.

Re: Tesla SM260

Kdyby right nenašel co potřebuješ já mám doma 261-ku funkční. Dodání do Košic zdarma, kazeťák zdarma, uvolní se mě na stole sektor B2 a konečně po letech uvidím desku stolu.

Re: Tesla SM260

George to je super, napisal som ti mail.

(upravil Hop377 13. 8. 2007 10:39)

Re: Tesla SM260

Tu niekto ponuka ovladacie moduly http://www.elektroworld.info/modules.ph … mp;t=14838

Re: Tesla SM260

Wow, dik big_smile

Re: Tesla SM260

http://s80.photobucket.com/albums/j177/ … =SM260.jpg   tu je ten obrazok, mam aj manual.este stale to chces alebo uz mas od georga?

Web

Re: Tesla SM260

Ode mne Josifek nemá zatím nic, v klidu se domlouvejte.

(upravil Josifek 13. 8. 2007 17:13)

Re: Tesla SM260

right: no asi je to ono, bol by som ti vdacny, aj za ten manual... smile

EDIT: Napis mi prosimta na ICQ ak mozes 260 084 000 alebo na mail

(upravil 12marian81 5. 3. 2013 0:28)

Re: Tesla SM260

ondra Ch napsal:

Tak to máš problém...chybí ti tam deska ovládací logiky,která ja zasunutá do desky ,T2 na které jsou volné ty konektory...

Dobrý den všem.Mám problém s SM260,ovladani funguje bez problemů,až do doby než mechaniku spojím s šasi přístroje.Relátko ihned odepne a pak už nedrží v žádné poloze.Problém je v tom,že mezi mechanikou a kostrou šasi je napětí cca 1,6 volt.Vidím,že tu rozebírate funkce desek samotných,tak by mě zajímalo kde bych měl svůj problém začít řešit.Zda v napájecí časti,nebo ovládací/tam kde je ten naprogramovaný IO/nebo dokonce v te male deštičce ktera se do ní zasouvá.Když na sekundu vytáhnu desku ovládaní,napětí na kostrě zmizne.Předpokladám,že vzhledem k funkčnosti ovládaní je obvod MH74188 v pořádku.
Děkuji za každou pomoc

(upravil stan 11. 7. 2020 22:59)

Re: Tesla SM260

Tesla sm 261 jsem si kdysi koupil za cca 5500 Kčs, rád jsem se jí zbavil v rámci záruky, po letech jsem koupil ojetou vadnou za 800 a mohl jsem začít bádat. Nestačil jsem se divit, jaké bolševické kádry Tesla zaměstnávala, dalo mi hodně práce, abych stroj upravil do spolehlivého stavu, probl. č.1 byl 74188, který byl živený diskrétně řešeným stabilizátorem, nastavovaným trimrem, který při mžikovém odskočení jezdce pustil 12V do ttl obvodů.Těžká obžaloba bolševických tvůrců  spočívá v tom, že toto napětí je programovací, tedy v důsledku došlo k nežádoucímu nevratnému přeprogramování paměti. Tímto nutno začít, mezi jezdec trimru a koncem nutno doletovat odpor, který tomuto zamezí, a dostavit napětí na 5V. Nebo trimr vyndat, změřit dělič  a nahradit pevnými odpory. Případně zakoupit slušnou zenerku 5V6 až 6V2 nebo transil a bloknout 5V napájení.Až pak výměna paměti. Mám dojem, že hadex.cz ji má za 50 CZK v konfiguraci pro SM... Č.2 : hvizdy při přechodu z pauzy do záznamu, objasnění tohoto jevu bylo jednoduché, hlava během tohoto pochodu "zajela" do kazety a předmagnetizace cca 70 kHz se při běžné rychlosti stala slyšitelnou. Řešení je upravit mechaniku a oželet cueing.

Re: Tesla SM260

a jak to víte že uvedené nedostaky zpackaly "bolševické kádry" ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil TheLastUnicorn 13. 7. 2020 8:29)

Re: Tesla SM260

Měl jsem doma i SM261 z posledních sérií a byl v ní z továrny instalován pro 5V už stabilizátor MA7805. Jinak souhlasím, že SM260/261 byly takové ty "dodo" stroje pri bastlíře.

Re: Tesla SM260

Je zbytečné házet nedostatky jen na ty jediné špatné "bolševiky". Mám doma hodně japonských i jiných decků a v každém bylo třeba něco "dodo". Dělali to jak na běžícím pásu a zřejmě pořádně netestovali. Ale design ten byl vždy TOP... to se musí nechat.
Na to jaká byla za "bolševika" součástková základna, tak se decky SM260 a 261 myslím povedly. Že si to teď někdo upraví je fajn. Máte aspoň co dělat smile

Re: Tesla SM260

když jsem se v roce 1987 rozhodoval mezi SM261 a JVC KD-X1 tuzex (přibližně stejná cena, JVC byl jednomotorák) ten TOP design japana to byl argument...dvakrát se měnil - v záruce - pro zbabranou mechaniku rychloposuvu music scan, pěkná vizitka jakosti světové značky

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla SM260

Tam bylo potřeba zainvestovat, co je levné není dobré platí i tady.

Re: Tesla SM260

My měli B73 v záruční opravě 3x (kabeláž, brzdy, el. nastavení) a to tehdy nebyla záruka 2 roky. Po záruce byla v servisu ještě 2x (kondenzátor, spojka, brzdy)  a pak už se na to táta vykašlal. SM260 se taky stihla v záruční době vysypat (myslím, že odešel ten analogový přepínač 4066).
Nejsem si celkem jistej, co vlastně bylo na SM260/261 povedené krom ucházejících zvukových kvalit. Možná to nezničitelný chassis. Jinak je to celkem peklo.

Re: Tesla SM260

Veď toto, búdka bola vo vyhotovení "prežiť jadrový výbuch", vo vnútri 5x viac súčiastiek, nakoľko museli "lepiť" len z toho, čo bolo na sklade, resp. Tesla dodala, či vyrobila, prvý krát sa to pokazilo ešte v záruke (robil som v Eltos-e) a prehrala to akákoľvek nižšia stredná trieda od konkurencie. Ako bonus bol dr*nutý rozmer skrine, takže sa to nedalo implementovať do nejakej serióznej zostavy. Na poličku, ako dôkaz dobovej techniky ČSSR dobré, ale inak udržiavať to v chode je peklo....

Příspěvky [21 až 40 z 58]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tesla SM260

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£