Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Gramofon za "atraktivní" cenu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: Gramofon za "atraktivní" cenu

https://avmania.zive.cz/pro-ject-t1-skv … mofon-test

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

v novotě šrákofon pod 10t možná, ale secondhand ne ebay nabízí za stejné peníze mnohem víc ve všech směrech,
pokud tedy není upřednostňovaný "design"...

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

Dětský gramofon.

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

Na konci desky se nezastaví otáčení desky a nezvedne se přenoska sad To raději ebay.

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

ebay proto, protože v ČR jsou staré gramce min. o 1/3 dražší, ale dá se najít...třeba tohle :https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/gramofony/sony/sony-psx-50/
je taky do 10t a vším nesrovnatelně jinde

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

zajímavá "inovace" pakliže zvážím že sklo má hustotu přibližně jak hliník a kotouč se vyrobí
vodním paprskem, vyvažování nebude nejspíš nutné

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

Hippo007 napsal:

Na konci desky se nezastaví otáčení desky a nezvedne se přenoska sad...

Dneska jsem četl článek o hipsterech - sice si kupují Apply, ale místo CD jedou paradoxně na vinylech a třeba tahle nedokonalost je pro ně plus. smile

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

Novinář pan Nývlt se nad ním rozplývá. wink
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto … -video_nyv
A vám se to, vy šetřílci nelíbí. smile

Web

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

nechci to T1 z Litovle nijak znevažovat, neslyšel jsem to a proto nemůžu soudit, třeba to hraje skvěle,
ale měl jsem doma prapůvodní a taky vychvalovaný ProJect1 (Tesla NZC500?) se Sumiko Oyster a zase taková sláva to nebyla...
muzeální, ale skvělý vintage idler DUAL 1219 se ShureV15_IV tuto kombinaci hravě přehrál...

a novináři? můj soused (technický)novinář tomuhle dnešnímu řemeslu říká "písmenková prostituce" smile
celkem výstižné, ne? smile smile

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

Daleko dospělejší gramo za lidovku.
https://www.youtube.com/playlist?list=P … vXjfukcfS1

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

Seznam videí neexistuje.

Web

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

kal napsal:

nechci to T1 z Litovle nijak znevažovat, neslyšel jsem to a proto nemůžu soudit, třeba to hraje skvěle,
ale měl jsem doma prapůvodní a taky vychvalovaný ProJect1 (Tesla NZC500?) se Sumiko Oyster a zase taková sláva to nebyla...
muzeální, ale skvělý vintage idler DUAL 1219 se ShureV15_IV tuto kombinaci hravě přehrál...

a novináři? můj soused (technický)novinář tomuhle dnešnímu řemeslu říká "písmenková prostituce" smile
celkem výstižné, ne? smile smile

Jo, NC500 jsem měl taky...měl nový ložisko (z Projectu), nový motor se závěsem, novou kabeláž vyvedenou na Cinche. Do doby, než jsem měl možnost mít doma jiný gramofony (často i japonský plasťáky) jsem si chrochtal blahem. No pak přišlo vystřízlivění. Dneska vlastním obyčejný Dual 604 za který jsem dal směšných 85€ a je to zvukově někde úplně jinde. Především mezi skladbama slyším v reproduktorech jen šum prázdné drážky (a šum zesilovačů), ne hluk ložiska. Měl jsem v rukou už i Project RPM1, který už je naštěstí tichý (a doufám, že i zde diskutovaná T1-ka je tichá), ale zase i bazarový Dual 704 (už má i VTS) udělá zvukově stejnou parádu, je komfortnější a pořídím ho za třetinu až čtvrtinu ceny. Ono pak už ten samotný charakter zvuku je stejně daný přenoskou. Úplně jinak bude hrát základní MM ortofon OM5 a úplně jinak nějaký Benz MC se shibatou.

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

vídíš, stejná zkušenost smile ...Dual dělal výborné gramofony a v rajchu je jich v sekáči plno...
ZVUK z gramofonu je alchymie, jasně, základ dělá přenoska, ale nezanedbatelně se na něm podílí rameno, pohon i šasi...a pak máme ještě korekčák, že?  smile
já bych jako entry level doporučoval kvalitní šasi z ebay za 150€ + MM za 5000,-CZK + reebovo AcD MkIII

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

Ahoj všem, sleduju to tu - ale: hodně bývá diskutován rozdíl mezi DD a BD. Když to vezmu logicky, nebo podle mne, aspoň, měl by BD být lepší. I na velmi drahých strojích je řemínek. Ale kdo měl přímý náhon, chválí ho. Jak je to možné? Protože přímý náhon je přeci jen přímý, to znamená, že se toho hodně musí přenášet na talíř. Nebo ne?

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

a co teprve gramofony s obehovym kolem...Lenco L70,L75...Garrard 301,401 nebo Thorens TD124...

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

stiglitz: víc záleží na tom, jak je to vypiplaný a dotažený technicky (návrh, tolerance, přesnosti), než na koncepci samotné,
koncepce sama není samospasitelná a nemůžeš říct, že je lepší než předchozí (to je jen marketing...)
jak píše kudlibabka: jsou stroje s mezikolem, výborně hodnocené osvědčené a příslušně drahé (Garrard 401 onehdy v tuzemském bazaru za 50t)

dobré je se orientovat na top-stroje z konce-konstr.vrcholu té které koncepce (než se vývojáři vrhli jinam a už to žilo jen z podstaty)

DD má obrovskou praktickou výhodu v tom, že nemusíš po letech řešit gumičky, neboť kvalita spare parts je buď příšerná, nebo příšerně drahá...mnoho šrákofonů odpočívá po půdách a sklepech bez gumičky sad

dnes pro běžného uživatele doporučuji plastový DD Technics v automatu ( cca 3000,-)

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

Mám BD Pioneer a choval se slušně, 25 let. Málo hraný (cca 4-6h/měs) ale napnutá pryž stárne stejně (doporučuji v nečinnosti sundat z kladky). Dnes bych si připlatil na direct, za tu námahu shánět náhradní řemen to stoji.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

Ja si domu privezl zrepasovanou MC 600Q a vedle ni sedi SM 260ka. Planuju si z toho vytvorit nostalgicky koutek az dostavim novy ramusbedny, ale zaroven me potesilo, ze to i pekne hraje.

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

IvaW napsal:

Novinář pan Nývlt se nad ním rozplývá. wink
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto … -video_nyv
A vám se to, vy šetřílci nelíbí. smile

Co znamená to Premium ?
To jako, že nejdřív za tu reklamu zaplatí výrobce a potom ten, kdo si jí chce přečíst ?
To snad nemůžou myslet vážně. smile

Re: Gramofon za "atraktivní" cenu

Elox napsal:

Co znamená to Premium ?
To jako, že nejdřív za tu reklamu zaplatí výrobce a potom ten, kdo si jí chce přečíst ?
To snad nemůžou myslet vážně. smile

Tak co cekas od Babisova deniku. smile Ja posledni dobou ctu radsi novinky.cz.

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Gramofon za "atraktivní" cenu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£