Téma: LM 3886 fake, origo

Ahoj. Nejsem machr přes zesilovače a nejsem recenzent audio.
Mám v provozu čtyři čínské stavebnice  s LM 1875. Tady originálnost neřeším, za ty prachy to hraje, s některými bednami překvapivě. Nedostatek basu přisuzuji slabému zdroji, nevhodným korekcím a řekl bych i slabou výkonovou rezervou samotného LM.
====
Ovšem rád bych pokecal o LM 3886. Tady mne čínský modul zvukově zklamal. Rozhodně je z něho cítit vyšší výkonová rezerva, ale chybí mi tam ta čistota zvuku. Vzhledem k tomu, že vnímání zvuku je tak subjektivní, je klidně možné, že kecám nesmysly.
====
Takže takhle: Mám malé bedýnky a k nim ten LM 3886. A korekce. To je konstanta. Proměnná je ta, jestli vyměnit všechny aktivní součásti /china fake/ za originály a NAKONEC ZJISTIT, ŽE SE NIC NEZMĚNILO, protože charakter zvuku z 95% určují repra.
Pomozte mi vyhnat brouka z hlavy.

Pozn: Co je to vlastně fake v technickém smyslu slova? Špatný materiál, velký rozptyl parametru, nebo jen levná práce...?

(upravil reeb 9. 6. 2020 10:15)

Re: LM 3886 fake, origo

Proč zakládáš nové vlákno? https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23491

Dost napovi foto tech polovodicu a mech.provedeni, otrepy, tloustka nozicek ap. Google napovi.

Neco rekne i zakl.mereni, sinus, obdelnik a zkresleni.

Web

Re: LM 3886 fake, origo

měl jsem od člena Xhibit poweramp s 3886 a nehrálo to špatně,
měl to ovšem velice solidně udělaný s masivním toroidem, zdrojem etc...
dal mi k tomu i dokumentaci s nějakou fičůrou v zapojení,
pošli mi mail a jestli chceš ti to přepošlu...
myslím, že ti tady někdo doporučoval vzít 3886 z nějakého důvěryhodného zdroje (EZK?) aby to bylo LM...

Re: LM 3886 fake, origo

Ještě, když budete od té ochoty...
Potřebuju tam snížit zesílení, myslím aktivně, hraju hodně potichu. Od korekcí nemám schema: https://www.puhy.cz/korekcni-predzesilo … 3.html,,no a LM 3886 podle datasheetu.
Když mám na zdroji signálu hlasitost na 1/2, v zesilovači pak potenciometr na cca 1/5 rozsahu. Děkuji.

Re: LM 3886 fake, origo

Ako písal reeb, začni tým, že sem dáš detailné foto wink
Mohol si pokračovať v prvej téme na nesmrtelné LMko smile
Faky nedosahujú požadované parametre a niekedy rýchlo zomierajú...kremíka je tam možno polovica.
Stále nerozumiem snahe kupovať LMká z chiny...originál stojí pár eur a človek má istotu. Aj tie kondíky nebudú žiadna sláva.

(upravil reeb 9. 6. 2020 11:11)

Re: LM 3886 fake, origo

Taky to nechapu, modul z ezk stoji tusim 380 , DPS je rozumne navrzena a clovek ma jistotu puvodu soucastek..nebo Lamu .čínan je casto osazeny šrotem- uhlikove odpory, noname C a pochybne polovodice..

Web

Re: LM 3886 fake, origo

reeb: zrovna jsi mi to "vytáhnul z huby". Koukal jsem, že Krčmář má i s můstkem a filtr. kondenzátory za 500,- Já postavil čtyři opampovi Lamy a všechny chodily na první dobrou a hraje to podle mě opravdu slušně. Vůbec nechápu, proč bych to měl kupovat v Číně.

(upravil reeb 9. 6. 2020 10:13)

Re: LM 3886 fake, origo

Stejne pokud sem neda odkaz nebo foto toho modulu, foto jak to ma prodratovane, info o bednach a zdroji signálu, tak neni co radit smile

Web

Re: LM 3886 fake, origo

reeb napsal:

Proč zakládáš nové vlákno? https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23491

Dost napovi foto tech polovodicu a mech.provedeni, otrepy, tloustka nozicek ap. Google napovi.

Neco rekne i zakl.mereni, sinus, obdelnik a zkresleni.

Omlouvám se. Už si nepamatuju, co jsem kde řešil. A nevyřešil. Dám si příště pozor.

Re: LM 3886 fake, origo

šaryk napsal:

...protože charakter zvuku z 95% určují repra.

S tým by som nesúhlasil. Jasné že keď človek porovnáva veci na jedno "kopyto" tak tam rozdiely niesu. Elektronika robí hrozne vela... Havne sú to dve dosť rozdielne veci. Ale o tom debata nie je. Tak pardon.