Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla HC43

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 84]

Re: Tesla HC43

Ano psal, ale nemá rovný držák té přenosky.

(upravil stiglitz 6. 1. 2016 15:18)

Re: Tesla HC43

Já jsem vycházel z téhle fotky
http://aukro.cz/kovovy-headshell-stribr … 60075.html
Je rovný, ne?
A co tohle. http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=5890 … ommend-box

Re: Tesla HC43

stiglitz, to je hezký, že víš přesně jak se to jmenuje, ale asi si hloupej na to, aby jsi věděl, že je tam jinej konektor.

Re: Tesla HC43

No jo, ona tesla musí mít vždycky něco extra (teda nejen ona, mám tu Lenco co má taky úplně jinou velikost konektoru)...
Sendy nabídl že změří tu trubku, wimshurst ty jsi to mohl udělat taky a už jsme mohli vědět jestli to tam půjde narvat... nevím jen jak to mají s těmi piny, evidentně Tesla podle fotky od Václava má mnohem delší vývody na headshellu... ale pokud vyjde i hloubka asi by to mohlo fungovat...

Re: Tesla HC43

Danhard: jsem asi hloupej, ne však natolik, abych si nedokázal překabelovat rameno, což v případě, že to s HC43 myslím vážně udělám. V případě, že nemám nasráno v rukou, potáhnu kabely z PŘENOSKY RAMENEM do šasi, a následně vyvedu na cinche, to už je asi pokročilá technologie. Konektoru netřeba. Zrušil jsem jej na HC43, i na HC58. Je totiž zbytečný. Jakož i zkratovací kleště, kupříkladu. Ony ty původní kabílky stály za .....

(upravil Sendy 6. 1. 2016 21:42)

Re: Tesla HC43

Dal jsem si tu práci a změřil trubky u ramínek, takže :

Tesly mají vnější průměr 7.8mm a vnitřní 6.8mm, tedy konektor držáku má o nějaký ten chlup míň, než 6.8mm

Moderní gramce, konkrétně třeba Technics SL1200, mají trubku vnější průměr 9.4mm a vnitřní 7.85mm. Vnitřní průměr hlavičky na headshell je cca 7.9mm.


Je tedy celkem jasné, že standartní moderní headshell nepůjde jen tak do Teslácké trubky narvat, možnost by byla trubku o něco zkrátit, nasadit na ni kousek trubky ramínka z něčeho moderního i s hlavičkou pro headshell. A nebo sehnat orig. Teslácký díl.

Web

(upravil stiglitz 6. 1. 2016 21:44)

Re: Tesla HC43

Nevím, kolik to je konkrétně u tohoto - v odkazu - modelu. Netvrdil jsem, a netvrdím že automaticky pasuje. Taky nikde není psáno, že nepůjde použít. Já jsem jenom původní konektor odvrtal, a natáhnul kabely přes vrtaný otvor ramenem vlastně až na cinche. A to jde.

Re: Tesla HC43

elektroservis.zatloukal@seznam.cz tento pán to nemá ? Ak sem už niekto kontakt na neho dával tak sa ospravedlňujem.

(upravil stiglitz 3. 6. 2020 22:45)

Re: Tesla HC43

Tak mám dvě šasi: HC43, a HC58, nevím, jedno půjde do světa. Údajně má HC43 ne zrovna ideální geometrii ramene, je to tak? U 58 už je to lepši? Musím ty šáska vydolovat, a porovnat. Nahromadil jsem hodně různých krámů. Rozhodovací paralýza. Jo, a mám karbonový trubky, nahradil bych u 58 tu rouru tímhle, karbonovou, smysl to nemá, jenom ten vzhled, ovšem budu muset vrtat. Jak se vlastně vrtá karbon? Jde to vůbec? A třepí se to, třeba?

Re: Tesla HC43

No...nevím...pro mně je to krám jeden jak druhý. Imho je použitelný teslácký gramo NC450, NC452, NC500 a MC600Q (pokud to zrovna funguje). Ale doma bych už z toho po zkušenostech s jinou produkcí nechtěl ani jedno.

Re: Tesla HC43

doopravdy těžké dilema...nechal bych si HC43, ma trochu víc "civilizovaný" vzhled
a "S" ramínka sa mi páčí viac jo jinak oba stroje jsou přibližně stejné třídy zvuk
určuje přenoska

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla HC43

Taky mám doma uschovanou jednu MC43. Jednou ji dám třeba dokupy..

Web

Re: Tesla HC43

Jo, to "s" ramínko je elegantní, ale někdo už někdy někde psal o tý geometrii. Musím vytáhnout obě na světlo boží, a šablony. Pak uvidím.

Re: Tesla HC43

Tak ta geometrie ramene - to je problém u obou, zkusil jsem efektivní délku ramene podle Rowingovy šablony, jsou ty šáska na houby obě, HC58 o chlup hůř.

(upravil danhard 26. 9. 2020 20:02)

Re: Tesla HC43

Kolik je montážní vzdálenost u těch šásek ?

Jestli je to 200mm, tak potřebuješ přesah asi 19mm.

Re: Tesla HC43

Jo, je to 200mm.

(upravil rf 1. 7. 2021 12:25)

Re: Tesla HC43

Zdravím, pánové velká prosba, vyndal jsem gramec a ejhle, zatoulalo se asi kdysi někam "závaží" na konci raménka TESLA HC43_8AV 830 003.01.  Čirou náhodou někdo nemá - na preodej, na víc jako ND, rozbitý gramec ....  Díky za případnou reakci.
Tady jsem to projel, i AUKRO - https://www.phono.cz/nahradni-dily-ke-g … &fb=89

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Tesla HC43

Spadla mi brada nad těmi cenami. Nejsem žádný "kolenovrt", ale běžný potenciometr prakticky všude k dostání za pár šupů je zde nabízen za 680 kaček! A o dalších "perlách" raději ani nemluvě. Jo, kšeft je prostě kšeft.

(upravil maxell 1. 7. 2021 12:47)

Re: Tesla HC43

vyrobit z nerezu na míru podle vzorku nebo
tel: 585 342 256
mobilní tel: 604 925 625
e-mail: elektroservis.zatloukal@seznam.cz
adresa: Litovel, Palackého 856  (Zatloukal, prodej a servis, ND gramo Tesla)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil rf 5. 7. 2021 8:48)

Re: Tesla HC43

Zdravím ve spolek,
děkuji za nabídky do e-mailu či zpráv, závažíčko jsem již sehnal, "jde mi poštou".
Komplet přenosku s jehlou mám ještě těch x desítek let schovanou za 210,- Kč původních.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Příspěvky [41 až 60 z 84]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla HC43

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£