Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

Zdravím všechny..
Prosím o radu
Výše zmíněný zesilovač, se začal z ničeho nic vypínat, a poté zapínat samovolně.. I když ho dám do sítě po týdnu, a zapnu, někdy vydrží pár minut, někdy se restartuje neustále do kola po pár vteřinách..

Reproduktory zapojené nejsou..

Posledně jsem opravil Yamahu RX-v757 tím, že se vyměnili kondenzátory na desce střídavého napětí, hned za přívodem elektriky, ale ten se nezapl vůbec..

Myslíte si, že by mohl být zde stejný problém? Zesik je velmi dobrý, a je mi ho líto vyhodit

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

není to tím že tam nemáš zapojená repra ? pincek běžně má spínací ochranná relé co sepnou repráky s prodlevou 3-4s (než se naládujou elyty) oba jevy mohou souviset

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

Dělá to samé u když je mám zapojené..

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

vyměň zdrojové (filtrační) elyty za stejné hodnoty (nebo mírně vyšší) a pak se uvidí

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

Dej to někomu opravit.

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

To by ale mohlo stát peníze big_smile

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

sinclair to pozrie

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

ať to vloži na Bastlírnu

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

Tak. big_smile

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

Elyty jsem měnil.. I tak to nic nedělá.. Někdy se zapne, někdy ne..
Je tam relé, které se někdy sepne a někdy ne.. Je ovládané 12v, a spíná 230v do hlavní cívky zesilovače..
Kdyz je déle odpojen, třeba den, tak se zapne.. Po chvíli se vypne, a už nic pak..
Mám podezření na něco na desce MainAmp, která ovládá zapínání zesilovače.. Na desce se střídavým napětím je vše v pořádku

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

DJ_Rix napsal:

To by ale mohlo stát peníze big_smile

Ano. To by mohlo stát peníze samozřejmě.. Jde mi o to, že se tím chci třeba začít zabývat, naučit se to atd.. Do servisu umí dát každý cokoliv..

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

Jestli nemáš servisní manuál a mohl by ti pomoct, tak je ke stažení zde: https://uloz.to/file/LNSWvXjVBO62/pione … manual-pdf

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

orhore napsal:

Jestli nemáš servisní manuál a mohl by ti pomoct, tak je ke stažení zde: https://uloz.to/file/LNSWvXjVBO62/pione … manual-pdf

Díky moc

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

Zdravím. Opět toto téma oživím..
Manuál zde mi moc nepomohl. Není tam konkrétní problém, který řeším..

Pokud zesik odpojím třeba na půl dne od elektriky, tak naskočí..
Čím déle je odpojen, tím déle dokáže být zapnutý. Neměl někdo stejný problém? A našel řešení?

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

Jo, to nebude tak snadné, najít v servisním manuálu návod na každou chybu smile.
Jinak lze vyslovit hypotézu, že po sepnutí dostane hlášku o závadě, která to zase vypne.

Nevím, jaké jsou tvé znalosti o elektronice, na tom se nic jako začátečník nenaučíš a můžeš to zničit - rada dát to do servisu je velmi rozumná a vyjde levněji.
O něco se pokoušej jen, pokud jsou alespoň na úrovni mezi začínajícím a pokročilým. Už jsi něco se zvukem postavil a úspěšně uvedl do chodu.
Pak to lze vzít třebas od začátku - prověř alespoň desku trvale funkčního  napájecího bloku. Napětí na trvale funkčním trafu T2001 a napětí po usměrnění a stabilizaci (5,5 V).  Potom budeš sledovat práci Q2001 - trandu, co ovládá relátko.
Tak bych tedy začal já. Podotýkám, jako vždy v podobných případech, že nejsem žádný servisák.

(upravil maxell 30. 5. 2020 13:14)

Re: Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

někdy se mašina delší odstávkou regeneruje sama...to sice odporuje zákonům fyziky ale mně se jednou povedlo (Pioneer A656 MK II)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pioneer vsx-ax3 samovolné vypínání

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£