Téma: CNC

Nedaří se mi, ani tady, vyhledat někoho kdo by vyřezal na CNC komplet bednu včetně repro s drážkama na příčky.  Dobře je to vidět na fotkách v odkaze. MDF nebo překližka Multiplex bříza Nevíte o někom, ideálně střední čechy?
http://www.troelsgravesen.dk/3WC_Denis.htm

Re: CNC

Čela na moje podobná 3p dělal reta, zkus.

(upravil mechanik 7. 5. 2020 17:45)

Re: CNC

Otvory v priečkach sa nikomu na CNC robiť nechce. Drážky do 12 stien už vôbec. Je tam vela uchytávania materialu a sú to drobné práce. Už som takto niekoho kontaktoval... Zaujímavá zakázka je predná stena na CNC s velkými rádiusmi po stranách. Teda dve steny. Kde si za to môže vypýtať väčšiu sumu.

No a tiež priečky nie je vidieť. Kludne to môžeš urobiť priamočarkou. Alebo frézou to máš tiež skoro hotové. Plášť na 45° je lepšie si dať narezať od dodavatela MDF. Také tie velké formátovacie pily majú špičkovú presnosť. Všetok material je dobré si dať narezať. Ten rez takmer nič nestojí.

Riešil som to isté. Nakoniec som si to urobil sám:

https://i.postimg.cc/Hx9HN8rw/20200313-235129.jpg

Na tejto fotke to ešte nie je hotové a možno to nevyzerá ale je tam toho dosť. Na zadnej stene je zapustený celý panel a ešte sú tam 3 štvorcaté otvory...

Re: CNC

No to je v riti, dneska nechce nikdo makat

(upravil mechanik 7. 5. 2020 21:38)

Re: CNC

Preto som si kúpil hornú frézku makitu. Asi 6 drážkovacích fréz a jeden sakra drahý rádius na BR big_smile Vlastne ešte lištu, svorky a tak... Kúpiť nejaku lacnejšiu bosch ta bude stáť menej než by stála tá práca na CNC. Ktorú vlastne ani nikto nebude ochotný urobiť sad Mne sa tie náklady pri dalších alebo ešte dalších bedniach tiež vrátia...

Taký sústrhu uvažujem že si za 400-600e radšej kúpim a napríklad gombíky a nožičky na komponenty si urobím sám. Na prvé gombíky od člena fora som čakal tušim takmer 2 roky. Boli fakt super. Potom som si inde dával robiť nožičky a pár gombíkov a bol to velký prúser asi za 60e. Dodnes ležia v krabici v ktorej prišli... Skutočne ten sústruh kúpiť sa mi oplatí viac big_smile Potom dám na forum ponuku a môžem aj ostatným vyrobiť gombíky a nožičky.

https://i.postimg.cc/6Qdh4nbx/20200218-231642-comp.jpg

https://i.postimg.cc/MKCR0XQ6/20200313-222009-comp.jpg

Re: CNC

Že by 18sound na stredoch?

Re: CNC

Možné to je big_smile

Re: CNC

2 mechanik
Pri tak hrubej prednej stene by som "zrazil" otvor pre stred (rozšíril) zvnútra pod uhlom 45stupňov.. Na charakteristike to bude poznať.

Re: CNC

Tak to ste asi jediný čo to má zmerané. Každopadne pri PA sú často reproduktory s magnetom len o málo menším než otvor v reprobedni. Tiež si hovorím či to nevadí. Ja tu mám tiež basáky s velkým magnetom. O tom stredáku to platí tiež no...

Re: CNC

Co tu? https://www.ozvucnice.cz neznám a nemám zkušenost, není to reklama smile

(upravil reeb 8. 5. 2020 13:26)

Re: CNC

Máš to Mechaniku betelné a pěkné.. Kolik ta bedna váží?

Web

Re: CNC

Machanik: nie jediny a ide o stredak http://www.troelsgravesen.dk/chamfer.htm

(upravil mechanik 8. 5. 2020 16:58)

Re: CNC

marcin, dík, to si musím poriadne prečíať.

reeb, dík. Ja som to nevážil. Keď som sa nudil robil som nejake výpočty. 14kg reproduktory v každej reprobedni. Ten samotný plášť bez otvorov asi 50kg. S MDF som sa stretol s dvoma rôznymi hustotami a neviem ktorú mám. Výchádzal mi celkom nadbytok objemu. Výšku ani hlbku by som nemenil a šírka je bohužial daná basákmi.

Mne záleží aby HiFi aj vyzeralo. Plánujem ako podstavce ocelové nožičky frézované na CNC 3D. Iba tie by mali mať 5kg. Budú mať vymenitelné konce. Hroty, skosené hroty, pogumované konce. Súčasná reprobedna má 57kg a keď basák pumpuje tak nie je príliš stabilná.

O tej vysokej citlivosti stredovýšok, taker 100db a možnosť použiť Ačko som už písal. Aj o 800W na basy. Nakoniec v AB. Teraz som vážil dva 800W toroidy a je to 11,5kg. S dalšou elektronikou počítam tak ešte +6kg. Mám rád keď HiFi ani pri velmi hlasom počúvaní takmer nedostanete do limitácie konca.

Opakujem sa ale s kamarátom sme BWčka 802D2 - kus asi 102kg, stahoval. Vrátane 800D2 - kus asi 120kg. Keby boli hranaté ako toto tak by sa stahovali dobre. Ono keď už človek do HiFi investuje tisíce eur tak má HiFi svoje čestné miesto a nestahuje sa sem a tam.

Nebyť toho debilného koronavírusu už mohol byť 800W koncák vo výrobe a už doma mohol byť kompresor aj nová pištol a mohol som bedne striekať. No nevadí, aspoň mám čas na to debilné C++ pre prevodník s predzosilňovačom.

Inak, asi sme tu OT.

Re: CNC

Ty 800W toroidy mas z Vinuty Rajec?

Web

(upravil mechanik 8. 5. 2020 21:08)

Re: CNC

Zatial som bol vždy verný JK eltra. Sú dobrí, len toroidy 400W a vyššie môžu vrčať. Podobne ako tronic... Takže som sa dostal k dosť speciálnym požidavkám. Ako sme tu riešili s BV v nejakej téme. Jadro je na vyšší výkon. Ale ono by im kludne stačilo zadať napríklad toroid na 250V a prepočítať si výstup... 4x 800W mám doma volné a dali by sa použiť. Ale uvažujem nad jadným 1200W na jadre 1600W na kanal. Myslím že pre 800W zosilňovač to bude stačiť.

Teší ma že vás to tak zaujíma. Možno to sem po dokončení časom dám... Aj keď som nechcel...

EDIT: tie dva 800W toroidy je vlastne vidieť na prvej fotke v regáli za bednou

Re: CNC

mechanik

Ale ono by im kludne stačilo zadať napríklad toroid na 250V a prepočítať si výstup...

Je to aj o kvalite (materiál) plechov jadra, nielen o predimenzovaní.

Re: CNC

mechanik: tak na to se moc těším!

Web

Re: CNC

Kritik, dík

BV, s JK sme skúšali hádam všetko. Lakovanie jadra, drahšie jadrá. Výsledky neboli uplne jednoznačné...

Re: CNC

Ahojte, trochu ozivim vlakno. Nenajde sa tu niekto, pripadne neviete o niekom, kto by vyrobil zvukovody lepenim z MDF idealne 40mm a nasledne opracoval na CNC?

Re: CNC

@bastl
treba najst frezara co ma cnc s podtlakovou vyvevou, vtedy sa da robit aj vela veci naraz a bez znovu-upinania.
frezovat MDF je brnkacka v porovnani s plexi alebo hlinikom.
ja takou disponujem v praci ale ledva si najdem cas spravit nieco pre seba.
kazdopadne si myslim ze v CR bude viac moznosti ako na SR.