Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Driver pre analogový VU meter

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 98]

(upravil marcin 14. 4. 2020 9:17)

Re: Driver pre analogový VU meter

Dik za rozmery. Kúpil som to v tomto prevedení a popravde sa mi premiestnenie toroidov už moc riešiť nechce.

Z merákov plánujem dať dole prednú krytku, ak nie je prilepená. Preto by som potreboval samotné rozmery iba čierneho plastu s jeho hrúbkou (odhadujem tak 2mm). Predpokladám, že motor s ručičkou netrčí viac ako 5mm. Ak by si mohol ešte toto zmerať. Dik wink

Re: Driver pre analogový VU meter

Taky v tomto miste jsou ty trafa z pohledu ruseni na nejlepsim miste.
Spis bych zvazil, jestli je nepodlozit vcetne tech plechu pres ne abys je dostal kousek od panelu a tim se za ne vlezly meraky,stacil by kus plechu s dirama v miste der pro ty plechy pres trafa a distance a je to, ke kondikum zda se misto tak centimetr mas.

Re: Driver pre analogový VU meter

u mna krytka prilepena nie je, na jednej strane je prilepena dlhym kusom priesvitnej pasky a na opacnej strane je zacvaknuta cez dva napruzene piny. Ci budu tvoje rovnako rozoberatelne alebo zatavene neviem, ale malo by to byt to iste podla mna. Nechcem uz tie svoje znova rozoberat lebo ked tam spadne prachove smietko tak to je nestastie ho otial dostat big_smile ale ta mechanika pohladom vyzera byt nad povrchom max 3-4mm , takze do 5mm by si sa mal vojst.

Re: Driver pre analogový VU meter

DJ_Rix: dik, trafa s plechmi budú podložené práve tým posledným panelom 6mm. Teraz je to od plechov po kondenzátory 8mm. No neviem, či ich nebudem musieť dať až na doraz, čiže posledný panel 8mm. Potrebujem každý mm, keď aj po ohnutí vývodov meráku budú trčať 5mm. Pár mm sa dá dohnať v zapustení merákov, to ale nebude viac ako 3. Čiže dostať sa viem na hĺbku max 21mm. Neznášam keď veci vychádzajú takto tesne.

Wili: viem si predstaviť, aj tak dik.

Re: Driver pre analogový VU meter

Možná půjde ten zadek těch měřáků kus uříznout, ty motory jsou pokud si dobře pamatuju chycený vepředu u stupnice, no zas si tím uděláš díru pro potenciální bordel. Budeš to tam mít pěkně namačkané smile

Re: Driver pre analogový VU meter

Dá sa driver nastaviť aj na ukazovanie peakov (PPM)?

Re: Driver pre analogový VU meter

marcin co myslis tym ukazovanie peakov? nie je to ta funkcia hold? ona ukaze peak hodnotu a drzi danu hodnotu kym nepride vyssia. Alebo mas na mysli nejaku LED co by svietila pri dosiahnuti istej urovne?

Re: Driver pre analogový VU meter

Pri klasickom zobrazení ukazuje akoby priemerný výkon. Hold drží peak hodnotu nejaký čas, kým nepríde vyššia.
Páčilo by sa mi, keby v klasickom zobrazení bola ručička rýchlejšia, ukazovala peaky, ale bez toho podržania, ktorý je pri HOLD.

(upravil Wili 4. 5. 2020 14:17)

Re: Driver pre analogový VU meter

Tak tym si niesom isty, ako si prisiel na to priemerovanie? podla mna to je ukazovatel peakov, teda aspon podla simulacie, staci ze pride jediny impulz na vstup a na zaklade neho to potom drzi vystupnu uroven po urcenu dobu, tuto dobu resp. rychlost dobehu si mozes samozrejme zmenit hodnotou kondenzatora na vystupe OZ. Skor ide o to ako rychly a kvalitny rucickovy merak na to zavesis. Ak je to velky budik tak samozrejme ze mu trva par ms kym pohne 10cm rucicku na danu hodnotu a ma to potom lag. Dole je simulacia. Zelena je prud budikom, modra vstupny signal 40Vp 5 impulzov 1000Hz signalom, cervena 10Vp 5 impulzov o 800ms neskor. Dobehovy kondenzator v simulacii znizeny 10x na hodnotu 100nF pre lepsiu ilustraciu. S 1u je ten dobeh pomalsi, teda doba podrzania je rovnaka = 300ms ale ta doba kym zijde na nulu trva dlho mozno aj sekundu alebo viac...

https://i.postimg.cc/HjZYW5NM/dobeh.jpg

to iste ale signaly prekryte cez dobehovu dobu a 1uF kond pre dobeh... takze ovela dlhsi cas:

https://i.postimg.cc/xkTpdkhk/dobeh-2.jpg

prave ako na to pozeram je to sakra dobre vymyslene, ze to pri prvom impulze spravi ten kratkodoby peak, pre lepsie nastartovanie pohybu rucicky yikes

Re: Driver pre analogový VU meter

Ty tam máš teraz dobehový kondenzátor 1u? V simulácii to vyzerá OK, otázka je, ako ten dobeh predĺži aj samotný merák.
Dá sa doba podržania tiež upraviť, znížiť?

Re: Driver pre analogový VU meter

Mne by sa asi páčilo kebyže je to trochu rýchlejšie než vo videu. Ale možno je to len nahrávka s nič extra dynamikou, neviem.

Re: Driver pre analogový VU meter

jj je to take pomale aj v reale, tie meraky su inak dost velke ono sa to nezda. Ja som to dal tak pomaly, lebo podobne pomaly som to videl na niektorych ich modeloch a ma to istu noblesu, ale musim sa priznat tiez som zvazoval nad zrychlenim...

Tu je schema:

https://i.postimg.cc/Bjs38GRK/dobeh02.jpg

ten v modrom kruzku urcuje cas podrzania peak hodnoty, ten v ciernom kruzku urcuje cas ako pomaly sa rucicka vracia spat. Ak chces rychlu reakciu a zaroven dostatocne dlhe ukazovanie peakov aby to rucicka aj stihla ukazat tak daj len ten v ciernom kruzku uplne prec.

(upravil mechanik 5. 5. 2020 11:43)

Re: Driver pre analogový VU meter

Tiež si hovorím akou rýchlostou to išlo v realite... Buď to bolo trochu rýchlejšie alebo sme s kamarátom počúvali nahrávku s väčšími špičkami. Každopadne ma to bavilo akosi viac smile

Okrem toho že ten Mcintosh hral ako z prdele big_smile Pritom viem že tie BW 800D2 na takom audionete hrali celkom slušne... Prepač big_smile

(upravil marcin 5. 5. 2020 12:04)

Re: Driver pre analogový VU meter

Dik smile Mne sa zdá to podržanie 300ms veľa. Chápem, že je to tak nastavené kvôli odčítaniu hodnoty, ale na "efekt" sa mi viac páči, keď to drží krátko a pomaly dobieha. Pohrám sa s tým a uvidím.

Re: Driver pre analogový VU meter

Vždy sa dá niekde "strčiť" nenápadný prepínač s tromi polohami - rýchlosťami...alebo rovno malý poťák smile
Ešte aj s malým plieškom s vygravírovaným potiskom lol

Re: Driver pre analogový VU meter

sakra a mam noveho chrobaka v hlave big_smile teraz prerobim tu DPSku a dorobim tam dip switch na prepinanie rychlosti rofl

Re: Driver pre analogový VU meter

Dnes som sa chvilu hral s nastavenim VU metrov. Fungovalo to dost inak ako som cakal, a nakoniec som skoncil len s minimalnymi upravami a je to vymyslene velmi dobre tak ako to je smile

Ak som odpojil C3 uplne, prestalo to fungovat, resp. spicky su tak rychle ze nestihnu dodat dost energie rucicke aby ukazala spravnu hodnotu, takze vo vysledku je to cele akoby s 10x nizsou citlivostou, funguje to ale zle. Ak som dal C3 nizsiu hodnotu napr. 100n alebo 220n, tak zase nefungovala funkcia hold ako by mala, resp. bola uz dost "rychla", asi 10x rychlejsia takze to nefungovalo ako hold ale ako spomalenie rucicky.

Ak som znizil C4, kt. urcuje casovu konstantu podrzania hodnoty, asi to trochu zrychlilo reakciu rucicek ale len trochu, skor tak pre dobry pocit, ale nebol to vyrazne viditelny rozdiel. Nakoniec som ho len znizil na 100nF.

Potom som zapojil vedla seba meraky jeden s C3 1uF a druhy 220nF a na moje prekvapenie nebol v nich az taky velky rozdiel, rucicka padala dost podobne rychlo na obidvoch, skor len na meraku s 220nF nefungovala funkcia hold. Takze som nakoniec skoncil s C3=1u a C4=100n. Je to asi trosicku agilnejsie ale mam pocit, ze to vsetko zavisi na kvalite merakov, tieto su cinske shity s ebayu z velmi dlhou rucickou a malickym motorom, preto ma aj slabu pruzinku, to je jeho slabina a tu vidiet ze su to lacne meraky. Co som videl na fotkach vnutier mekov tak ich meraky maju asi dvojnasobny motor. Ak je silnejsi motor, mozu si dovolit dat silnejsiu pruzinku na vratenie vychodzej polohy a preto je cely prejav ich merakov asi rychlejsi. Takze zalezi tu hlavne na kvalite merakov, nie na elektronike.

Re: Driver pre analogový VU meter

Tak to je škoda. Do toho panelu asi lepšie meráky pasovať nebudú sad No vždy tam môžeš dať LEDky. Tie budú rýchle... big_smile

Re: Driver pre analogový VU meter

Prečo si neskúsil zmeniť hodnoty vybíjacích odporov 2M7?

Re: Driver pre analogový VU meter

Žiaľ u mňa driver funguje úplne na hovno. Je to pomalé, nedá sa vybudiť naplno, má prekmity a prechodové javy pri zapnutí a vypnutí. Stierače nie sú problém, lebo s čínskym drviverom to funguje oveľa lepšie. Tiež je to ale nedostatočne tlmené. No nič, idem vyskúšať niečo iné.

Příspěvky [61 až 80 z 98]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Driver pre analogový VU meter

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£