281 ...editoval Wili (2. 5. 2020 22:25)

Re: Mcintosh tranzistorak

dokonca som objavil v zasobach sacok 5W 10R metaloxidov pre zobel/boucheroty wink tak som paralelne vyrobil 7,62R bezindukcnu zataz, vystup 2,82VRMS zhruba 1W, spektrum dole, lepsie uz s mojou zvukovkou asi nepomeram smile tiez nemal som regulator vstupneho signalu, len digitalne cez volume mobilu, takze je to take vseliake, ale mera aj tak dobre rofl

https://i.postimg.cc/Bt35cqnX/THD1W8R.jpg

282

Daj za ten telefon nejaky potenciometer na nízkej impedancií alebo odporový delič. Dostaneš z toho iste viac... Toto ti tušim ukazuje horšie výsledky než pri 25W.

283

Je to poslechová hladina normálních lidí smile

284

Chcem sa opytat, pri stavani tohto zosilnovaca som si nebol isty jednym zapojenim a uz pred par rokmi som sa to pytal a nikto nevedel. Aky je rozdiel v zapojeni spätnej vazby:

https://i.postimg.cc/QMg7zScz/diff-nfb.jpg

ja som to urobil podla varianty 1 lebo tu poznam a viem ze funguje bezproblemov a je jednoduchsia z hladiska ze netreba dva konce prepajat medzi sebou, ale v originale mcintoshi maju zapojene spätne vazby podla varianty 2, aky je v tom rozdiel? ja som to skusal simulovat ale rozdiel som nepostrehol. Ma to nejaku vyhodu, alebo naco je to dobre?

285

rozdíl nastane tehdy, pokud bude vstupní signál ne ppřesně symetrický a stejně tak pokud nemají oba zesilovače stejný open loop  gain, tak druhá varianta by to mela "spravit". Spíš mi přijdou zvláštní ty hodnoty odporů oproti kondenzátorům...

286

kaed dakujem za vysvetlenie, tie hodnoty odporov su len ilustracne neviem z hlavy presne hodnoty

287

laco, robil si nejake vlastné merania k UHS3? Skúšal som hladať ale nenašiel som. zaujímalo by ma ako to sedí oproti simulácií na diyaudio. Prípadne skúšal si aj BJT na výstupe? smile dík

288

nie, nerobil, iba simulacia, urobim dosku ked dokoncim lexan

289 ...editoval mechanik (30. 5. 2020 21:40)

To je škoda. Keď nad tým tak uvažujem celkom by ma to VFA zaujímalo. Správa sa to inak. Mám tušenie že by to mohlo byť dobré zvukovo. Asi to nabudúce nakreslím. Klasické nesymetrické topologie budem mať teraz viac menej skúsené. Vratane Hawksfordovej kaskady a tak... Symetrika ma nezaujíma. nevidím dôvod plytvať súčiastkami.

EDIT: sakra! Ja že píšem do témy "Accuphase DIY z Aliexpresu". Tam sa riešila UHS3. Namiesto toho Wilimu kazím dalšiu tému sad