Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

big_smile o varení čaju a kávičky, sme žartovali s jedným členom tohoto fóra, ešte keď bol Bad Boy len vo výstavbe smile
Len chýba mi preamp.
Pri skúške som púšťal hudbu z mobilu, s ktorým videá natáčam.
Má vyššiu úroveň na výstupe a špirála bliká podľa basov.
Má to lepší efekt lol
Takže to budem musieť natočiť ešte raz big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Jeste jsi nestavel Leach, je v planu?

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Pred tým by ho mohol nejako potuniť danhard. Spomínalo sa že sú v zapojení nejake nezmysly.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

george tu nabízel vhodná trafa
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23617

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Aj Bad Boy je taký zjednodušený Leach.
Najbližšie chcem konečne UHS BJT.
Čakal som na pozlátené dosky, ale už dosť dlho niesú dostupné.
Tak nakoniec to zrejme bude na obyčajných strieborných.
Bad Boy ešte nieje dokončený, na miesto Ube nasobiča mám zatiaľ len 3x 1N4148. Snimací trand dám zrejme priamo na koncový a pritlačím s tým plieškom čo sa tu riešilo. Taký kde pôjde vyvŕtať 4 dieru.

Toroidy zatiaľ nebudem kupovať. Kým to nejde do krabice, dosť to šetrí financie lol rovnako chladiče, krabica a okolo prkotiny.
Mám tak aj viac času a prostriedkov na to čo má naozaj baví smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

co je to ten UHS BJT? mas schemu?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Máme všetci lol https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=21923&p=63

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Keby som si zospodu nepomýlil 1 a 4 pin, tak testovací preamp ide na prvé zapnutie lol
Ešte dorobiť druhý kanál, indikačné LED, stierače a na krabičku napísať McIntosh High End Preamplifier - Low ESR a Muse acoustic capacitors big_smile
Zisk 3,3. NE5534AP som asi 10 kusov vyhrabal ešte minule v pivnici big_smile

https://i.imgur.com/LMEisfz.jpg

(upravil rvx73 2. 5. 2020 17:57)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ty růžové rezistory hezky nad sebou nemají chybu

po estetické stránce dokonalé smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

PRF - Pink Resistor ...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

á, nové video smile

(upravil František 2. 5. 2020 20:44)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tie 1k8 dolu, sú vybrané z rozobranej TV a tie horné 1k5 sú lacné yageo kúpené v ecome do hniezd.

Generátor v mobile prebudí konce až do hlbokej limitácie aj bez preampu, ale pri hudbe až teraz Bad Boy ukázal, čo je v ňom.
Ani dva kusy SPA-38PA nie sú výzva smile

Skúsil som natočiť hudbu vo vode č. 2. na tretí pokus sa mi to ako tak podarilo. Keď je špirála príliš horúca, síce bliká podľa basov, ale na kamere to nieje dobre vidno...musel som ubrať, ale to zas nemá efekt, ako pri vyššom výkone. JBM už na to big_smile

https://www.youtube.com/watch?v=89PQKOk … e=youtu.be

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Len pre úplnosť, aj foto hotového "dielenského" preampu smile
Ešte ku tomu bude treba doštičku s poťákom a konektormi.
Z tých lacných poťákov dostupných v TME alebo ecome, ktoré používate do low cost aplikácií?
Nech to nechrastí už od začiatku smile
Popravde, by som asi nerozpoznal, či je to NE5534 v ceste signálu.
Možno je to tým stabilizovaným zdrojom lol

https://i.imgur.com/6fMbUJb.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Som ho po troch týždňoch zapol a trochu mu nechtiac podkúril smile

https://i.imgur.com/DvJMdut.jpg

(upravil mechanik 4. 6. 2020 21:16)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Práve na toto som si kúpil FLUKE ale je to na prd. Takto sa merať vôbec nedá... Teda ak nemáš lepšiu "mašina". Ale FLUKE stál takmer 100e.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Lepšia nieje smile je to z alíka, hliník a lesklé kovy neodmeria dobre, ale púzdro v pohode...inak meria celkom fajn, teplota tela, bod varu, klasický teplomer v tieni a na slnku ukazovali rovnako...ani odchylka 5°C by v podstate nebola nejak tragická, pre takéto merania. Akurát sa blbo mieri na malé púzdra, lebo meria asi o 1,5cm pod bodkou.

(upravil mechanik 4. 6. 2020 23:01)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nie je to tak jednoduché. Ten lúč sa rozširuje v závislosti od vzdialenosti. Ja som to chcel len ma meranie teploty na DPS keď používam hot air ale neviem kam s tým mieriť vždy to ukazuje niečo iné. Podla tej bodky sa každopadne riadiť nedá. Na TO-264 mi to tiež nefungovalo dobre.

Inak tá teplota na púzdre je nejaka vysoká... Tranzistory sú na 150°C nie? Keď máš na tom plaste 141°C. Na základni by bolo kolko? Tiež podla datasheetu výkon tranzistoru s teplotou prudko klesá a sanken uvádza pri 150°C jednotky W, takmer nulu... To si mal akože do zátaže?

Ja mám 14kg chladič na kanal na Ačko a snažím sa uchladiť len 2x1A pri 35V. To TO-247 ledva ide uchladiť. Keď mám na chladiči 47°C tranzistor má tak o 10°C viac a cez 70°C by som sa neodvážil ísť. Tranzistor zvládne pri 80°C asi 1/2 výkonu čo pri 25°C.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nieje tam zaťial Ube nasobič, iba tri diódy pre 2EF, ktoré niesú spojené s chladičom...testoval som to do 90°C a bolo to OK..zrejme som to mal zle položené na chladiči, jeden hranol sa trochu prehrial a začal stúpať kliďák až tak že sa to takto rozbehlo...bolo to už pol hodinu zapnuté a teplota sa pohybovala do 70°C...hral som s tým do 1,5R pri +-75V chvíľami až kam pustilo repro.
Vlastne to bolo ešte horúcejšie...takto som to len stihol odfotiť po vypnutí a kým ma napadlo cvaknúť to.

(upravil mechanik 5. 6. 2020 0:15)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Týraš polovodiče big_smile Ale dobre vedieť. Možnom by som tomu Ačku mohol skúsiť pridať... No a aj s tým pyrometrom to ešte skúsim. Či som tak blbý... smile

EDIT: sice ak si mal túto teplotu na celom hranole tak to by už mohlo ísť odmerať. Ale keď som to skúšal čisto z púzdra tranzistoru tak to bolo mizerné...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Konce majú dosť veľké púzdro na to, aby si našiel najteplejšie miesto do pár sekúnd...TO220 a T0126 sa už ťažšie mieri.

"Ja mám 14kg chladič na kanal na Ačko a snažím sa uchladiť len 2x1A pri 35V"
Keď si to orientačne spočítaš, je to 140W na teplo. Pri účinnosti cca 60% asi toľko môže kúriť 300W koncák smile