Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » Mono jablko s tectonic TEBM65C20F-4

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [6]

1

Téma: Mono jablko s tectonic TEBM65C20F-4

Úvod

Úkol zněl jasně, postavit relativně levný a relativně slušně hrající repro ve tvaru nakousnutého jablka pro takové to kancelářské přehrávání.

Reproduktor

TEBM65C20F-4 od Tectonicu je BMR širokopásmový měnič za pětikilo. Tomu odpovídá plastový koš a hrozivě vypadající frekvenčka s viditelným průserem kolem 1700 Hz (pro nenáročnej poslech překvapivě tak moc nevadí, ale HIFI to není). S rezonanční frekvenci kolem 100 Hz taky nelze očekávat nálož basů. Díky směrovkám ale tenhle mrňous nabízí celkem zajímavý živý zvuk.

Ozvučnice

Je to další z mých 3D tištěných ozvučnic. Tištěno jako jeden kus (vyjma lístku) 33 hodin a 800g plastu (PLA), tmel, a bílej lesk ve spreji. Objem zhruba uzavřených 3,5 litru. Vychtávečkou je lísteček nasazený nahoře na potenciometr (Dčkového zesilovače s TPA3116D2 schovaného vevnitř) jehož otáčením se řeší zapínání (respektive STAND-BY funkci) a kontrola hlasitosti. Na zadní straně jablka je pouze vstup pro napájení z adaptéru a 3,5 Jack s pasivním sčítáním vstupního stereo signálu na mono.

https://i.postimg.cc/ygL72f1s/20200408-103027.jpg https://i.postimg.cc/xJspf6Pg/DSCN8653.jpg https://i.postimg.cc/gXCpccsg/DSCN8646.jpg

Výhybka

Jednoduchá bafflestep kompenzace cívkou 0,6mH/6 ohm odporem a RLC pro zkrocení pásma nad 10kHz. Měřených je 0; 30 a 60 stupňů.
https://i.postimg.cc/dDWQpCz9/V-st-i-ekxx.jpg

Zvuk

Co vám budu vyprávět. Čínský Dčko a ne zcela košer reprák -hifi to není, ale účel plní bez problémů smile pokud by někdo měl zájem, tak klidně poskytnu schéma i data pro tisk, ale chce to tiskový prostor aspoň 225x225x210 mm.

2

Re: Mono jablko s tectonic TEBM65C20F-4

Pěkné, nekonvenční, inovativní, na kolik by vyšla ta ozvučnice, když by to měl někdo dělat jako zakázku? To by stálo ranec ne?
Hele ale proč jsi tam dal tak sračkoidní reprák? Ta ozvučnice by si zasloužila něco daleko lepšího a že je z čeho vybírat.

Web

3

Re: Mono jablko s tectonic TEBM65C20F-4

Zakázkově si netroufám říct, záleželo by to i na počtu - takhle v kusovce je to hlavně o času stráveným na přípravě dat/modelu a konečné povrchovce. Čistě materiálově je to plast za 3 stovky a 2kW elektřiny na jeden kousek.
Repro jsem tu měl po ruce v zásobě, a moc použitelných širokopásem za takových pár šušňů nemám otestovaných. Napadá mě tak nějaký tangband, ale to je zas o něco dražší. Každopádně jak jsem psal, nezní to špatně - na to jak hrozivě to měří smile

4

Re: Mono jablko s tectonic TEBM65C20F-4

a to je dobré
můžeš se inspirovat sem, prodávaly se u nás před lety...
ARS 575
http://www.repromania.net/tesla/tesla-r … rs-575.php

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

5

Re: Mono jablko s tectonic TEBM65C20F-4

Zadání bylo jablko wink ale nad koulí jsem taky uvažoval pro svůj mnší projektík....
Ono těch nápadů, co by člověk vytisknul za vtipný ozvučnice, je mrtě, ale co pak s tím big_smile to bych měl repráky všude po bytě, zas takovej odybt nemám

6

Re: Mono jablko s tectonic TEBM65C20F-4

Pěkné to máš.

Web

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » Mono jablko s tectonic TEBM65C20F-4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£