Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Nahrada stredobasu v Mission 733

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

(upravil mirol 28. 4. 2020 20:52)

Téma: Nahrada stredobasu v Mission 733

Zdravim vas tu na fore.
   Zaregistroval som sa tu s umyslom najst pomoc pri nahrade poskodeneho stredobasoveho reproduktoru v Mission 733. Cosi som o tom uz precital, a zistil som, ze povodne menice 73-LF58W maju konstrukcnu vadu a dochadza tam k poskodeniu membrany, takze kupovat niekde taky isty nema  zmysel. Nasiel som aj prispevok, kde bola nahrada Dexon IRB 16/60/01/8, ale autor tam nedal parametre upravenej vyhybky, takze pre mna, ako laika v tejto oblasti je problem to vyrobit. Takze sa tu obraciam na vas, ak ma niekto s tym skusenosti, pripadne nejake simulacne programy, mohli by ste mi s tym pomoct.
  Podla toho ,co som cital, su vhodne nahrady ten Dexon, alebo aj Monacor SPM-165/8. Vyskovy menic by som chcel zachovat povodny, 73-HF25.   Dakujem za ochotu

Re: Nahrada stredobasu v Mission 733

ahoj, zkus oslovit autora úpravy s Dexonem, jinak bych se zkusil zorientovat zde
http://www.loudspeakerdatabase.com/sear … ize_in_7.0
myslím, že by jsi našel vhodnějšího kandidáta na výměnu.
Pokud seriozní smysluplný projekt , tak změřit, osimulovat, překopat vyhybku. Koukal jsem na originál a to je opravdu vyhybka na neúrovni.
Nějakej nástřel se dá udělat od oka, ale výsledek můžer být a na hodně procent bude  neuspokojivý

Re: Nahrada stredobasu v Mission 733

Ahoj.
Dik za odpoved.
  Problem je, ze autor tej zmeny ma sice peknu stranku, ale ziaden kontakt na seba. Podarilo sa mi ho identifikovat podla nejakych inzeratov, ktore podaval, ale nereaguje.
    Ja sice som elektrotechnik, ale je mi jasne, ze navrhnut vyhybku bez skusenosti je velky problem, preto to chcem riesit tu. Sice som pred 18 rokmi vyrabal jedny boxy, ale bolo to za pomoci clenov uz asi zaniknuteho fora na Dexone. Navrhli mi vyhybku, vyrobil som ju, dlho pocuval, a tusim jedina zmena ktoru som tam musel urobit, bolo zatlmenie vyskoveho reproduktoru. Dodnes tie boxy pocuvam a som spokojny.
    Co sa tej original Mission vyhybky tyka, tiez sa mi to nepaci. Prilis jednoducha a to umiestnenie v miskach zababrane nejakym tmelom...
   Ved ak Ta to  nebude nejako obtazovat, skus spravit nejaky navrh, napr. s tym Dexonom, alebo mozes aj niecim co uznas za vhodne / za primeranu cenu, lebo ono to ani nie je pre mna/, a mozno sa tu rozvinie  diskusia, niekto k tomu nieco prida a bude to stat za pokus.
Dakujem.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Nahrada stredobasu v Mission 733

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£