Téma: Analýza problému s PC

Přátelé, dokážete se někdo vyznat v *.dmp souborech Windows 10 ?
Čas od času mi moje PC provede restart přes modrou obrazovku, a já nevím čím to je.
Prý my se to mělo dát vyčíst z dmp souborů (složka Windows\minidump), zkoušel jsem se na to dívat v WinDbg preview, ale moudrej z toho nejsem ...
Takže bych to moc rád zkonzultoval s někým, kdo se v tom vyzná. Předem díky

Re: Analýza problému s PC

Mohu doporučit BlueScreenView - https://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

Web

Re: Analýza problému s PC

díky, mrknu na to

Re: Analýza problému s PC

Našlo to tohle:

ntoskrnl.exe    ntoskrnl.exe+123726    fffff800`2be00000    fffff800`2c8b7000    0x00ab7000    0x5629d63a    23.10.2015 8:39:54    Microsoft® Windows® Operating System    NT Kernel & System    10.0.18362.778 (WinBuild.160101.0800)    Microsoft Corporation    C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe   

ale že bych z toho byl chytrej ... víš co to znamená?

Re: Analýza problému s PC

Udělej test paměti. V desítkách je to paráda, dej jen do lupy Diagnostika paměti Windows a počkej na restart, test a výsledek.

Re: Analýza problému s PC

Môže to poukazovať aj na problém s napájaním - zdrojom.

Re: Analýza problému s PC

DJ_Rix: paměťi jsou fungl nové a zlobilo to už i před jejich výměnou.

tatko Tom: taky si to už začínám myslet. Zdroj bude potřeba vyměnit

díky všem za rady

Re: Analýza problému s PC

Pred tým skús (opatrne) vytiahnuť a zapojiť nazad konektory na matičnej doske od zdroja. Mohol by to robiť aj zlý kontakt.

Re: Analýza problému s PC

tatko: to byla jedna z prvních věcí, kterou jsem zkoušel. Nicméně po poslední aktualizaci win10 mi to zatím ještě nespadlo, tak chvíli počkám a uvidíme - třeba to bylo windowsama

Re: Analýza problému s PC

https://www.google.com/search?safe=stri … amp;uact=5

Re: Analýza problému s PC

rvx73 napsal:

DJ_Rix: paměťi jsou fungl nové a zlobilo to už i před jejich výměnou.

Aha. Informace o funglnovosti pamětí v prvním postu chybí.
Chtěl jsi poradit, dostaneš radu a hned jsi hotov, že tím to nebude. Diagnostika PC se skládá krom analýzy dump souborů také z testů jednotlivých komponent, paměť se u ostatních systémů testuje nejsnáze memestem, u W10 je na to vestavěná utilitka. Ten test zabere do půl hodiny (záleží kolik máš paměti) a je dobré ho 2x zopakovat.
Že jsou paměti nové je irelevantní, může to nakonec být řadič v CPU, špatný kontakt ve slotu atd.
Zdroje většinou způsobují problémy v zátěži, opět se dá otestovat (Prime95,Furmark atd) , nějaký špatný kontakt na EPS nebo ATX konektoru....no co na to říct smile

Nicméně, dělej jak myslíš,zdá se, že poradit nakonec nepotřebuješ.

(upravil rvx73 2. 5. 2020 8:05)

Re: Analýza problému s PC

DJ_Rix: když jsem tam ty paměti namontoval, tak jsem tu jejich diagnostiku samozřejmě udělal a chybu to nenašlo.
jenom jsem si neuložil výsledek analýzy, abych to sem postnul.
Dobře, ještě to zopakuju.

Zbylé testy co jsem dělal, včetně zátěžového, jsem postnul sem:
https://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php? … p;t=214772

edit: opakovaný test paměti proběhl takto:
The Windows Memory Diagnostic tested the computer's memory and detected no errors

Re: Analýza problému s PC

pro sichr jsem ještě 4 hodiny trápil paměti programem Memtest86, 0 chyb.

Re: Analýza problému s PC

- jinak myslím že toto vlákno je možno uzavřít, protože už se celkem orientuju co by za tím asi mohlo být (podezření padlo na napájecí zdroj)
Nicméně po poslední záplatě Windows 10 to drží (ťuk ťuk) a pokud by to náhodou opět zlobilo, tak vyměním ten zdroj a uvidíme.

Každopádně díky vám všem, kteří jste byli ochotní poradit.

Re: Analýza problému s PC

Modra obrazovka vetsinou indikuje problem v systemu nebo vade hardwaru. Pokud je spatny zdroj, tak to spadne hned. Doporucuju se podivat do "prohlizece udalosti" tam byva vetsinou jasna odpoved na problem.

Re: Analýza problému s PC

problém bude pravděpodobně WIN10, když je po aktualizaci klid.

Re: Analýza problému s PC

mno, buď to dělaly ty Widle, nebo USB sluchátkáč FiiO - protože mi to padalo většinou když jsem ho měl puštěnej. Teď ho nepoužívám a mám klid smile

Re: Analýza problému s PC

Marí sa mi, že som "laboroval" s drivermi pre FiiO-E07K v prvej verzii Win10 tiež skrz pády OS no odvtedy funguje bez problémov.