Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Hluk v bytě, zdroj?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Hluk v bytě, zdroj?

Ahojte. Panelákový byt, dva pokoje se společnou stěnou, obě okna do ulice, teplovodní stoupačky v jenom pokoji. V tom jednom pokoji mám podružné audio, ale klídek. Ovšem, děje se mi tam nízkofrekvenční hluk, připomíná to ždímání cizí pračky nebo občasné zařazení hlučného chodu, co já vím.Nejvíc je to slyšet v rozích obou pokoju u společné zdi u oken. Bývaly dny, kdy to šlo celé odpoledne až do 23:00. Když odejdu z pokoje, neslyším to. Neumím si představit, že by měl někdo pračku, myčku, já nevím co u okna nad námi v pokoji. Nebo ve vedlejším vchodě. Ledaže by totálně překopali byt. Pomoc, nebo mi hrábne. Bohužel tam mám nic moc bedny, takže hlasitý poslech by mi nepomohl.

Re: Hluk v bytě, zdroj?

Možná je to blbost,ale řešil jsem to samé a dělal to špatně dovřený ventil u radiátoru.
Nevím ale přesně jaký má ten tvůj hluk charakter.

Re: Hluk v bytě, zdroj?

Pokud to nebude ten ventil topení v pokoji, pak mám alternativu:
Co takhle cirkulační čerpadlo topného systému a jeho regulace?
Než jsem se vyléčil z nespavosti, mohl jsem se z toho hluku zbláznit - tvým pocitům se nedivím. Nejhorší to bylo, když bylo venku teplo a všichni přiškrtili topení.
To by ale mělo být slyšet i ve sklepě poblíž hlavních potrubních systémů.
Jinak se dříve dávaly do paneláků ventilátory MEZ na odsávání, což je zdroj hluku rovněž. Obvykle naštěstí po pár letech šly do hajzlu. V současnosti tam bývají (alespoň u nás) hlavice poháněné větrem (správný název neznám). Ty bývají tiché.

Re: Hluk v bytě, zdroj?

v bytě se zabydlel poltergeist. farář a vykropit svěcenou vodou - na čas pomáhá

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Hluk v bytě, zdroj?

To nemusí byť pračka nad Vami. Po stenách aj potrubí sa dokáže šíriť hluk hodne ďaleko.
U nás sa vo vedľajšom vchode ľudia sťažovali na hluk z výmenníkovej stanice.
Príslušní šéfovia toho dali vymeniť nejaké komponenty, čerpadlo - hluk podstatne nižší, až potom som si uvedomil, že prv som to počul aj v našej spálni pri zaspávaní. Akurát to nebol zvuk v oblasti najnižších tónov, ale ten sa šíri ešte lepšie...

Re: Hluk v bytě, zdroj?

Neznám další podrobnosti, ale když jsem měl na starosti panelák, nabízeli nám tepelné čerpadlo. Mělo to být na nějakých silentblocích, ale sám ten technik říkal, že i guma se při určitých frekvencích chová jako kámen.

Re: Hluk v bytě, zdroj?

To mohu potvrdit.Mám takhle zavěšenou klimatizaci z druhé strany zdi v obýváku a já prostě v noci tu nízkou frekvenci slyším, když dám ucho na zeď, nese se to zdí po celém bytě. Manželka na mě kouká jak na blázna že nic neslyší, ale já jsem na tyhle zvuky asi extrémně citlivý.

Re: Hluk v bytě, zdroj?

DJ_Rix napsal:

To mohu potvrdit.Mám takhle zavěšenou klimatizaci z druhé strany zdi v obýváku a já prostě v noci tu nízkou frekvenci slyším, když dám ucho na zeď, nese se to zdí po celém bytě. Manželka na mě kouká jak na blázna že nic neslyší, ale já jsem na tyhle zvuky asi extrémně citlivý.

Přesně tak. Manželka to taky nevnímala, než jsem si prosadil svou, že to hučí. Ale už chápe. Bylo 8:55, když se to ozvalo dnes poprvé. Už jsem se těšil a ono do 16:15 nic. Sázel jsem na společné odsávání, ale že by si po tu dobu nikdo nezmačkl spínač větráku? Uvidíme večer.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Hluk v bytě, zdroj?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£