Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Nejpoužívanější větší kondenzátory

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Co tak z lidí co aktivně opravujete nebo stavíte používáte za větší flašky nejvíc? Řekněme tak od 470 uF/200 V, nebo menší napětí, ale větší kapacity (10+ mF apod.). Já tydlety nepoužívám skoro vůbec, tak nemám moc představu co má trochu šanci jít na odbyt.

Vybírám co dát do výroby, snažil jsem se psát si zhruba co by tak lidi co poptávali na trzích a burzách asi chtěli, ale většinou chce každej něco úplně jinýho a vždycky pár kusů. Jelikož už ai ty 470/200 v krabici vychází přes 10k, tak bych docela nerad zase dal tolik peňazí do něčeho, čeho prodám 20 ks ročně a leželo v tom tolik příštích deset let, že.

Pokuste se o civilizovanou diskusi a ne zas tradiční flame a další BS jako obvykle, díky.

Web

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Podle mne se nejčastěji používají tak 4,7 mF a 10mF na 100V. Zajímavé by bylo (a schází to podle mne v sortimentu) nějaké větší kondy na 120V za slušnou cenu. Výkonové trandy končí někde na 230V - 250V, tak aby to symetricky vydržely i kondy.
Pro hlušší hifisty by se asi šiknulo tak něco na 70V (5mF?), to dá opět šanci stavět výkonově menší věci.
Všeobecným problémem je, že se dneska amatérsky staví jen jednoduché a nepříliš výkonné zesilovače (s LM3886, nebo různé Transiwatty, teď nuance Danwatt). A stavící amatéři vymírají, vzhledem k jejich (našemu) věku do našich řad určitě ještě tvrdě zasáhne koroňák sad. Mladých v oboru bohužel moc není, takže mnoho desítek kusů poptávky zřejmě nebude.

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Tak 10-15mF/ 100V bych tak 4ks bral smile

Web

(upravil Behemot 10. 4. 2020 21:21)

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Zatim mám v nabídce Nichicony GU 5600/50, bral sem to z DK tak cena není tak příznivá (i dyž do těch průmyslovejch zdrojů to zákazník vzal bez keců, esli dát litr za opravu, nebo milion za novou mašinu, ehm big_smile).

Mezi 100 a 160 V je běžně v těch řadách dost hluchý místo, no, kdo chce víc, tak 160 V a to už je jak kamenem dohodit na 200 V, když se třeba něco dává do série nebo dělí trafem napůl, takže proto sem uvažoval do začátku o těch 470/200. Ve velikosti 18×40 mi to přijde celkem OK, to se vejde leckam i kdyby tam stačilo jen lehce nad 100 V (a 470/100 mám taky, i když zase, cena není tak supr, 470/63 co sem bral na kartonu už hned stojí lehce přes čtvrtinu, a to jsou akorát o 15 mm nižší).

ADD// velký flašky jako 10-15 mF/100 (63,5-76,2×100 mm), případně ovály (35×64×95 mm) můžu poptat, to by mohlo mít inteligentnější odběr, ale cenově nevim, i dyž obecně cokoli co beru přímo po kartonech tak je tak kolem poloviny ceny farnelů a podobnejch, takže za sebe bych řekl ceny OK, ale spousta radši půl roku vymetá burzy aby koupili kdoví co v jakým stavu, než dát pětikilo-litr za novej, že

Web

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Tak jsem zjistil ceny na Chemi-Cony LXA 10 mF/100 V, 63,5×100 mm, 6,4 A, 5000 hodin při 105 °C. Kusovka by byla cca 800 bez daně, množstevní slevy od tří kusů (něco přes 700 kus). Esli to je pro někoho zajímavý, dám do výroby a někdy začátkem příštího roku tady budou big_smile

Web

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

behemot pozeral si na sroubove kemet z tme.eu? cena nizsia ako to co pises, maju aj vacsie kapacity, zivotnost trojnasobna, sroubove vyvody a obrovsky prud, su skladom nemusis rok cakat... napr.:

https://www.tme.eu/cz/details/als70a133 … ost/kemet/

https://www.tme.eu/cz/details/als40a103 … ost/kemet/

(upravil Behemot 3. 8. 2020 5:55)

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Kemet je podřadnej výrobce, beru to jenom když jinak fakt opravdu není zbytí a to jen kusově. Není to sice vyloženě čajna a jiná koreja, ale… Jako esli na tom trváš, tak ti to klidně nechám vyrobit, ale fakt v těch pár korunách nevidím smysl.

Ten první na 85 °C se stejně nedá srovnávat.

No zadal sem to do výroby, uvidíme big_smile

Web

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

https://i.postimg.cc/t4FGr5GX/IMG-20200803-124714.jpg
Malé prcky v dílně.

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Tak tohle když je nabitý, tak z toho jde strach, přirovnal bych to k ručnímu granátu. Nedávno jsem šroubovákem "z blbosti" (aby mě to nekoplo) odpráskl 1.5G nabitý na 350V a šroubovák už není šroubovák, moje oční rohovka absorbovala něco kovových mikročástic a na desce chybí kousek mědi...

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Dyž si ceš hrát s granátama tak tady mám komutační bipoláry 225 uF/1 kV z tyristorovejch tramvají, 6 ks. Buď tak, nebo si můžeš postavit třeba střídač na vytápění paneláku z trakce rofl

Web

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Pokud se chcete trumfovat monstrozními kondíky, stavte se v Holicích za tím prodejcem, co prodává rozebrané lasery. Takových 16000uF na 550V je kýbl o průměru asi 190mm a i vyřazené kusy mívají kapacitu v toleranci.

Web

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Holi-čem?

Web

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Jednou možná zase budou smile

Web

Re: Nejpoužívanější větší kondenzátory

Dorazily mi konečně ty velký flašky (D63,5×100) LXA 10000 uF/100 V, kus nakonec od ~940 bez burešovnýho.

Poněkud vylezl kurz ojra (hrozný překvápko dyž máme inflaci jako kráva s ohledem na ty rozházený stamiliardy) a navíc to poslali na dvakrát, pže přetím dorazily asi měsíc zpátky KMG 22/63 (hlavně sem se ptal esli nebudou ty LXA taky dřív, prej néé nic se neví, a za pár tejdnů píšou), takže dvě dopravy mad

Web

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Nejpoužívanější větší kondenzátory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£