Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » oprava izostatu v AZS215

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

Re: oprava izostatu v AZS215

Plně souhlasím s předchozím - tyto zesy nevyžadují velkých investic, aby pokořily i novější výrobky. Psal už tu koneckonců o tom někde i Sinclair. Pokud nejde o nějakou kompletní generálku (při které by se mohly provést i nějaké další úpravy), tak se někdy po proměření elytů se zjistí, že jich není na výměnu moc. Liší se to ale dosti, jelikož třeba v posledním modelu třeba řady-AZS218 jsem měnil "zeleninu" téměř komplet a ve starším předchůdci AZS 215 jen pár kousků. Obdobně v AZS 220-jeden kus měl téměř všechny malé hodnoty špatné, druhý stejný téměř nic.

Re: oprava izostatu v AZS215

To jsem nečekal, že 40 let starý kvazik s vyschlýma elytama, popraskanýma hovňákama, chrastícíma potenciometrama, přepínačema chvilku před rozpadnutím atd. atd. bude po výměně dvou zelenin a prostříknutím isostatů zase jako nový. Oba dva nevíte o čem píšete. Na rozdíl od vás jsem si nechal jednu AZS 215  uzdravit u Sinclaira. Vy tu vůbec nepíšete tak o 60% věcí, které je třeba udělat, aby tento zesilovač hrál jak má nebo ještě trochu lépe.

Re: oprava izostatu v AZS215

george-těchto zesilovačů jsem měl v rukou dost, takže vím o čem mluvím-koneckonců pohledej si i Sinclairův příspěvek o jejich kvalitě. Mám ve svém vlastnictví několik modelů této řady a jasně přehrají i srovnatelné přístroje známých výrobců za daleko větší peníze.

(upravil Otas 3. 1. 2014 20:52)

Re: oprava izostatu v AZS215

AZS 217 po generálce (jen tak z radosti, vlastními silami, jako vyzkoušení nového osciloskopu) na mne ještě kouká přichystaná pro kamaráda. Troufám si říci, že vím o čem hovořím, pardon, píšu...
Edit: Víte jak je krásné hrabat se ve věcech z doby, kdy byl svět elektroniky ještě normální (žádné SMD, digitály), všechny použité polovodiče máte v šuplíkách a můžete si vybrat i s lepšími parametry, než byly použité kusy smile.

Re: oprava izostatu v AZS215

jojo vím.
Já s mejma 8 diopriema SMD nesnáším. S brejlema je na blízko nevidím a bez brejlí zas netrefím pájkou do stojánku. Zlatý kalsický nožičky!!!

Re: oprava izostatu v AZS215

Já si nemusím nic hledat ani číst na rozdíl od vás. Protože u Sinclaira mám v dílně ohřátou židli vím téměř přesně co obnáší tato repase. A je prostě spousta věcí o kterých tu nepíšete i přesto, že vám těch zesilovačů prošlo rukama několik. Zákonitě se domnívám, že o nich nemáte ani tušení.

(upravil Otas 3. 1. 2014 22:34)

Re: oprava izostatu v AZS215

Tady je někdy docela švanda.
Domníváš se, že musíme ZÁKONITĚ vše vysypat, abys to zkontroloval? Ono servisáci doopravdy nemají rádi, když se tyhle věci, na kterých servisy vydělávají, dávají do placu.
Know how, kak my govorime smile.
Někdy je potřeba věci říci polopatě...

Re: oprava izostatu v AZS215

Tak to se omlouvám, pakliže repase série AZS je tvoje živobytí. No to jistě není potřeba ventilovat mezi samobastlící lid. S tím souhlasím. Nyní by následovalo asi tak 28 smajlíků, ale vzbudil bych rodinu.

(upravil Otas 4. 1. 2014 14:27)

Re: oprava izostatu v AZS215

Já naštěstí nejsem servisák a řešil jsem jen ten jeden AZS. Zato jsem si s ním s potěšením pohrál a poexperimentoval. Podle měření to i přineslo výsledky.
A byl jsem osloven nezávisle dvěma servisáky, abych držel hubu... Jo, život není peříčko.
Nejhezčí by bylo dát tam DPA 110 (aby pasovaly trandy v TO3 do chladiče) korektor se dvěma slušnými operáky a pro gramo actidamp. A zachovat vnější vizain. Dovedete si představit srovnávací poslechový test s obdobnými dnešními stroji střední třídy smile? Asi by se jejich majitelům vloudil pocit marné investice.

(upravil Pech. 4. 1. 2014 17:33)

Re: oprava izostatu v AZS215

na ten pocit marné investice, kolikrát stačí průměrná AZS v seriovém provedení .-) smile

neříkám, že azs hrají nejlépe, ale zpravidla vůbec ne hůř, než běžná dnešní spotřebka.

Mám tu pár AZS, nejsou to žádné super kusy, ale stroje v průměrném stavu udržené trochou péče při životě, a zvuk je  zpravidla příjemný a ani podle osciloskopu z toho zrovna sračky nelezou.

(upravil sinclair 5. 1. 2014 10:58)

Re: oprava izostatu v AZS215

Nejčastějším problémem u AZS215-217 je nulová přebuditelnost lineárních vstupů, které v neupraveném stavu preampu snesou maximálně 1,5 - 1,8V rms. Uvážíme-li, že CD-R vypálené v CD-R mechanice PC na digitální nulu, následně vloženo do stolního CD přehrávače dává i přes 2V rms, pak mluvím o jedné z věcí, které tu naznačoval george.
Pro ty pomaleji chápající - znamená to, že v tomto momentu je Vám jinak krásný zesilovač celkem na prd, protože bude zkreslovat jak prase. Ano, detailní záležitosti týkající se úprav těchto zesilovačů tvoří možná i víc, než 60% práce, jak naznačoval george. Bez plného přístrojového vybavení pro nf, které má velmi málo lidí, vůbec nemá cenu cokoli zveřejňovat - jednoduše proto, že drtivá většina vlastní průměrný mulťák tak za tisíc korun a to je vše. To je ale bohužel zoufale málo a výsledky jsou pak tristní. Vše potvrdí george, který u několika takových úprav byl a sám si i jednu dělal.
Jestliže u AZS215-220 začnou zlobit Isostaty, znamená to, že zesilovače nebyly skladovány či provozovány v příliš přívětivém prostředí a jediným trvalým řešením je celou tlačítkovou sadu vyměnit, což je s dobrou odsávačkou a trochou trpělivosti otázka asi půl hodiny.
Ale ještě před definitivní výměnou sady je třeba udělat spoustu věcí a dvě úpravy - jednoduše proto, abychom zjistili, zda Isostaty nepráskají třeba právě proto, že přes ně valí z několika míst ss proud...
A kde novou tlačítkovou sadu vzít? No koupit přece, poskládanou na zakázku z originální polské stavebnice, kde je naprosto vše ke složení jakékoli kombinace. Prakticky každý, lehce postarší bastlíř tuto Unitra-Eltra sadu má, běžně a celkem levně se u nás prodávala a občas ji lze zahlédnout i na Aukru.
U dvojčete síť - reproduktory je to jasné, tam se to prakticky vždy vyměnit musí, bývají nejvíc opotřebené.

Web

Re: oprava izostatu v AZS215

Tak tak, mohu potvrdit. Nedavno jsem takto na Aukru koupil cca za 100,- ctyri sady prepinacu do AZS100L (NZC130). Chce to proste sledovat, obcas projizdim Aukro a tech Tesla zalezitosti se tam vyskytuje porad celkem dost. Chce to mit jen stesti.

Re: oprava izostatu v AZS215

Oživím tohle téma. Po čertech se mi nechce vypájet jistý isostat z dps, neboť on malý, respektive hubený. Úplně to vevnitř vidím, to bude na palici. Nikdy jsem to nedělal, a na prosté prostříknutí nebere. Ale uvidím.

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » oprava izostatu v AZS215

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£