Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Výber multiprehrávača

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: Výber multiprehrávača

Dobrý deň, k môjmu zosilňovaču Denon PMA 980R potrebujem prehrávač ktorý prehrá všetko a samozrejme kvalitne. Moje požiadavky sú ideálne všetky najnovšie štandardy ako Blu Ray ultra HD 4K až po staručké avi video formáty, počúvanie hudby vysokej kvality, upscaller na 4k, USB v predu aj vzadu pre minimálne 3TB externý disk, WiFi direct, Miracast, super vec by bola aj podpora FM rádia. YAMAHA BD-A1060 prípadne BD s681 sa mi celkom páči aj keď nemá podporu všetkého ako UHD 4K, HDR10+ atď...
Poraďte mi prosím fakt kvalitný prehrávač ktorý nič nezaskočí, vie podať perfektný zvuk aj obraz pre 4K obrazovku.
Pre mňa to je Španielska dedina, ďakujem.
Skúsenosti s tou Yamahou?

Re: Výber multiprehrávača

Nemáš lepší multimediální přehrávač?
Já mám Dune hd, jsem spokojen, výbava super, 3 vstupy USB, 4k samozřejmě také.

(upravil Wandrak 2. 4. 2020 18:18)

Re: Výber multiprehrávača

Čo to som si o tom naštudoval a vyzerá to celkom zaujímavo a aj cenovka je fajn. Ako si spokojný so zvukom a obrazom hlavne pri slabších kvalitách, dokáže to ako tak príjemne prevzorkovať na lepšiu kvalitu? Zrejme dokážem prijať aj absenciu mechaniky (tá sa dá dokúpiť externá a na CD mám ešte prehrávač Yamaha). Čo ma ale mrzí sú RCA výstupy, nechcem aby mi TV zasahoval do kvality prehrávania zvuku a môj Denon PMA 980R nemá ani HDMI ani možnosť pripojiť cez optický kábel... Ako to vyriešiť?

(upravil Benazi 2. 4. 2020 18:36)

Re: Výber multiprehrávača

Tak to je problém, já to ženu optikou do dacu, s dacu s volume do konce DPA 223. Dac má 2 výstupy. Druhou variantu mám multak do dacu a z dacu do predzesak a do druhého konce Dpa 22......pak jsem prehodim kable do beden.
Filmy stáhnu 30 giga obraz jak lusk.
RCA jako poslední možnost, některé mají výstup jen optiku jiné rca, můj má optiku.

Re: Výber multiprehrávača

Pozerám sa na ten Dune HD PRO 4K a má aspoň Jack, ten jediný viem zrejme použiť, priplácať si za verziu Max asi 600€ určite nemám v pláne kvôli iným výstupom... Dúfam že nebudem ľutovať, pôvodne som mal úplne iné plány

Re: Výber multiprehrávača

https://i.postimg.cc/F7d6Y92s/IMG-20200402-095218.jpg

Promysli si to.

Re: Výber multiprehrávača

https://www.panasonic.com/de/consumer/h … ubs90.html

Re: Výber multiprehrávača

cena hraje roli.

Re: Výber multiprehrávača

Cenový strop do 500€. Ten Dune HD 4k PRO sa mi celkom pozdáva... Ale absencia BD mechaniky ma hnevá... Bol by som radšej keby sa našlo aj niečo iné čo prehrá kvalitne všetko, od starých avi až po najnovšie formáty, dobrý upscaling videa, slušné podanie zvuku či z HDD alebo z CD... V predu aspoň USB port, vzadu tiež pre min. 3TB disk (aj keď plánujem kúpiť ďalší a väčší). Sem tam využitie na prehranie aj z mobilu, Bluetooth alebo iné cez čo jednoducho pôjde hudba, prípadne natočené videá, fotky... RCA stereo výstup pre zosilňovač (žiaľ nemá ani HDMI ani optiku)... Vôbec sa neviem rozhodnúť, snažil som sa nájsť buď to Denon alebo Yamahu ale tie značky sú zrejme veľmi ďaleko za konkurenciou ako Panasonic, Sony... Som bezradný, POMOOOC

Re: Výber multiprehrávača

Jmenuje se to HTPC. Přehraje to všechny formáty, i ty, co zatím nikdo nevymyslel a mechaniku si namontuješ jakou je ti libo, klidně i disketovou smile 500E je zbytečně moc, pěknej malej PC něco jako dell optiplex je za nějakejch 200E, k tomu velkej disk a BD, a máš to celý za 400E. A pak si ještě můžeš vyhrát s tím, kterej OS příp mediální SW se ti líbí nejvíc.

(upravil mechanik 8. 4. 2020 23:15)

Re: Výber multiprehrávača

kaed, neviem či mu bude stačiť PC za 200e na utiahnutie 4K videa. Záleží aký kodek a prehrávač. VLC nedá ani môj i7-4790K. Ani po pretaktovaní. Dosť som sa s tým musel pohrať... Možno je problém v mojej starej pasivne chladenej GTX750Ti. Ale výpočet som skúšal cez GK aj cez CPU... Naštastie už je na trhu nový pasiv Palit GeForce GTX 1650 KalmX. Ale stojí 150e. Tiež neviem ako rýchlo sa mu bude PC za 200e spúštať, SSD tam asi bude. Ani nejake super tiché chladenie. Tiež neviem či nejaka integrovaná GK bude 4K podporovať a mať potrebné porty. Ale je fakt že s podporou formátov to mať problém nikdy nebude.

Re: Výber multiprehrávača

Ako sa vám pozdáva PANASONIC DP-UB820EGK? Chcem jednoduché zariadenie, žiadny PC a ďalšie zariadenia... Tých už mám okolo TV dosť.

Re: Výber multiprehrávača

to Mechanik: 4k video normálně zvládá Intel® Iris® Plus Graphics 655, tj grafika integrovaná v procesorech sedmičkové generace. I v těch repasech za 200E jsou I5 šestkové řady. Kdysi jsem testoval na I3 6100U 2x fullhd video na dva monitory z nějakejch streamovacích služeb, a jelo to bez zaváhání. Sice je to jenom polovina pixelů oproti 4k, ale už je to 5 let a celá krabička měla do 15W příkonu. Možná je to o tom, jakej používáš operační systém, a příp kolik máš RAM. Dneska doporučuju externí grafiku jenom notorickejm gamblerům, jinak není důvod utrácet prachy za něco, co jenom žere elektriku a nikdo to nevyužije (minery jedou na hradlovejch polích, na na grafikách).
Podle specifikací intelu by mělo 4k uhrát všechno od dvojkové řady I3, a to už se rozdává prakticky zadarmo.

Re: Výber multiprehrávača

Wandrak napsal:

Ako sa vám pozdáva PANASONIC DP-UB820EGK? Chcem jednoduché zariadenie, žiadny PC a ďalšie zariadenia... Tých už mám okolo TV dosť.

Za podobný peníze můžeš mít rekordér s HDD, sat. tunerama atd.
Mám s nimi dlouholeté zkušenosti a naprosto bez problémů - doporučuji.
Nekupujte u nás předražené přehrávače.
viz. https://www.ottoversand.at/p/panasonic- … p;els=true

Re: Výber multiprehrávača

Nemá audio výstup aký je u mňa potrebný

Re: Výber multiprehrávača

Co potřebuješ za audiovýstup?

(upravil mechanik 9. 4. 2020 12:34)

Re: Výber multiprehrávača

kaed, RAM má 16GB, v tom to nie je. Chce to asi väčšiu skúsenosť že niečo som skúšal a ono to náhodou išlo. Mám veci čo išli v pohode na i5-2400. Ako píšem záleží od kodeku a playeru a operačný systém mám windows ako väčšina. Neviem aký vplyv má operačný systém s tým nemám skúsenosť. 4K filmov mám 11 a majú 403GB na disku. Niektorý dávajú zabrať niektoré nie. Najväčší má 66GB big_smile Zabrať dávajú nové kodeky pri ktorých sú filmy malé. Z hlavy už neviem presne názov.

Ten intel nie je zázrak ani oproti starej GTX750Ti   https://askgeek.io/en/gpus/vs/Intel_Iri … GTX-750-Ti   .V programoch sa dá nastaviť či to má robiť CPU alebo GK... S tou GTX750Ti to bola tiež bieda...

Re: Výber multiprehrávača

Mechanik - môj i5-3570 4K video VLC - procák na 30-4%
Grafika 10-ročná NVIDIA QUADRO 2000

Re: Výber multiprehrávača

Chlapi, čo ten prehrávač na ktorý sa pýtam?

Re: Výber multiprehrávača

tatko Tom, to bude tým kodekom jedine...

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Výber multiprehrávača

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£