Téma: SigmaStudio & DSP

Vyvíjal tu niekto už nejake DSP? Má niekto skúsenosti so SigmaStudio?

Re: SigmaStudio & DSP

Jo já něco málo dělal s Adau1701 - biamp dvoupásma s Dčkama od číňana... SigmaStudio je celkem OK ale ne moc user friendly pro nějakoho jiného než vývojáře...

(upravil mechanik 5. 4. 2020 18:48)

Re: SigmaStudio & DSP

Tak ďakujem. To je dobrá správa. Mne sa páči napríklad ADAU1450/ADAU1451/ADAU1452. 32bit, 192kHz. Má I2S vstupy aj výstupy. Myslím že všetko 3x. Čo je tak akurát... Zatial som len prebehol datasheet. Vyzerá to že má len I2C a SPI vstupy pre ovládanie. Zdá sa že to potrebuje ešte nejaky USB To SPI/I2C... Zaujímalo by ma či aj to ide postaviť bez nutnosti niečo programovať.

Re: SigmaStudio & DSP

Jo ty mám ještě někde schované v šuplíku na "budoucí" projekty big_smile
Co vím z hlavy tak většina těch DSPček od Analogu chtěla mít EEPROMku na I2C z které bootovala. Pokud ses připojil přes USBi interface (v podstatě USB->I2C převodník s nějakým protokolem okolo) během bootování tak to zamrzlo takže jsi to musel připojovat opožděně atd...
Já osobně bral hodně z FreeDSP.cc kde je hodně schémat a i DPS takže je se čím inspirovat.
Za mě to má celkem nevýhodu, že to po USB neumí posílat i zvuk ale to hoši z odkazu výše už obešli dalším převodníkem
Každopádně tady už celkem hraje roli (pro mě) cena vývoje.

(upravil mechanik 5. 4. 2020 23:36)

Re: SigmaStudio & DSP

Tak to naserie. Analog Devices chcú za svoju dostičku USB To SPI/I2C 86e big_smile Nemyslím ani tak cenu ako princíp...   

https://sk.farnell.com/analog-devices/e … 0ADUSB2EBZ

To keď si robia vlastné čipy nevedia dať ten USB interface a EPROM do vnútra čipu? big_smile Alebo to z nejakeho dôvodu nejde? Či to len chcú znechutiť človeku čo si EPROM naprogramovať nevie ako ja? big_smile Hlavne že DSP s hromadou A/D a D/A prevodníkov majú. Čo práve nepotrebujem.

Možno by išlo použiť toto za 20e   https://www.audiophonics.fr/en/dsp-modu … 12245.html   

Ideálne by bolo keby som si to celé mohol urobiť sám. Ale v najhoršom prípade ten interface kúpim. No digitál už si musím urobiť sám big_smile Aby som to časom mohol integrovať do môjho prevodníku s dalšími vecami...

Re: SigmaStudio & DSP

No vzhledem k tomu, že ten převodník je jen datasheetové zapojení nějakého procesoru od Cirrusu se speciálním ovladačem je to fakt hodně big_smile
Já osobně jsem našel jak to obejít přímo s modulem toho procesoru z ebaye a v SigmaStudio se to hlásí přímo jako USBi. Všechno to je popsané na odkazu co jsem zmiňoval výše. Pokud potřebuješ jenom jednorázově vygenerovat konfigurák pro DSP tak to ani taková nutnost není ale...

Já dělal implementaci toho programátoru a Adau1701 - něco jako vývoják pro testování takže pokud by byl zájem tak to snad někde vyhrabu - Měl jsem tam ošetřené připojování toho programátoru za chodu aby to nezamrzalo (i když né zrovna učesaně smile )

Integrace s vícekanálovým USB/I2S byl můj cíl ale nějak z toho sešlo, protože jsem si sám neměl jak obkecat k čemu by mi to vlastně bylo big_smile
Každopádně jsem zvědav na tvůj progres a držím palce!

Re: SigmaStudio & DSP

Tak som prešiel tú stránku. Našiel som toto   https://docs.google.com/document/d/13BD … nYBss/edit   Ďakujem za nesmerovanie. Každopadne ten postup ma desí už pri pohlade na návod big_smile Možno by som ako prvé urobil dosku čisto na ten DSP čip. Sice možno komplet ale, vyviesť tam aspoň konektor a skúsiť to najskôr externe cez ten USB To SPI/I2C hore z môjho odkazu za 20e. Ak to pobeží cez ten, môžem to potom rozchodiť sám. Vyviesť na zadný panel komponentu USB konektor by bol proste tažký luxus smile

Niekedy pozriem čo všetko ten DSP čip okolo seba potrebuje a začal by som kresliť dosku. Dík za pomoc smile