Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada ARV 3604

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Náhrada ARV 3604

Kolega má na chatě bedny ARS1034 a rád by je trochu potunil, je nějaká rozumná náhrada ARV3604? Udajně nějaký Dayton..Nehledá žádný High-End.. diky

Web

Re: Náhrada ARV 3604

Bude potrebovať redukciu. ARV mali veľký priemer obruby, tuším 120mm s hrúbkou až tuším 9mm, ktorá bola aj zapustená.

Re: Náhrada ARV 3604

použil jsem Monacor DTM-104-8 - byl tak nějak po ruce, jenomže ! to je 8Ω,
mírná úprava otvoru ozvučnice, redukce z překližky tl.10mm, černý mat
no, náhrad je spousta, na akademickou latinu kašlu, měřím uchometricky,
pokus-omyl...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil danhard 7. 4. 2020 16:50)

Re: Náhrada ARV 3604

Mám tu Tesla 4R, průměr plastu 104mm.
Něco jako ta DTM104, ale 4R a Tesla Valmez.
Jinak http://www.repromania.net/tesla/tesla-v … v-3604.php

Re: Náhrada ARV 3604

Já bych ARS 1034 provozované na chatě netunil. Já mám na své chatě ARS 1058 a kolem desáté večer už snad není ani nic lepšího.

Re: Náhrada ARV 3604

Má je ve 4ks, zabudované do zdi, takže výměna za jiné, je ehm, problematická big_smile

Web

Re: Náhrada ARV 3604

maxell: Měřím uchometricky, no to mi povídej. Já dělám to samý, i když tady mám nějakej mikrofon, s usb, tak by to asi i nějak šlo. Dělal jsem to tak, že jsem měl bassreflexem vytažené kabely, na tom byla výhybka, a ladil to za pomocí plné krabice kondenzátorů a odporů, měl jsem taky docela dost cédéček, a strávil na tom asi týden. On je problém, že ta charakteristika ti řekne kde to bude hrát, ale už ne jak. Asi to mám všechno blbě, ale já jsem fakt spokojenej. Jinak ARV3604 jsem tunil, objednal jsem to, no, nevzpomenu, jo, vrchlíky z i-repro.cz, a vyměnil je, a ARS9207 to docela pomohlo, ty vrchlíky v nich byly k ničemu, vlivem UV záření ztvrdlé.

Re: Náhrada ARV 3604

proto již z principu odmítám radit na fórech a asistovat při výběru, nákupu beden, co se mně líbí to zas nemusí jinému no a zesil (značka, model) též hraje významnou roli v sestavě že jo
když má repro bedna korekční točítka výšky-středy (Yamaha, Technics, Pioneer...) hodí se, 
bassreflex se dá ucpat spešl špunty z molitanu
https://www.hifimarket.cz/PROSON-ucpavk … u-d802.htm
ale, stačí i tenisák míček

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil check 8. 4. 2020 9:40)

Re: Náhrada ARV 3604

Teda to je teda high fidelity diskuse tady. Co takhle to zkusit pořádně a použít ověřenou dobře změřenou a vyladěnou konstrukci? Tedy změřenou mikrofonem a technicky správně.

Web

Re: Náhrada ARV 3604

tak nám poraď ať jsme chytřejší
jo a přečti si úvodní příspěvek

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Náhrada ARV 3604

Slyšel jsem pár dobře vyladěných a změřených konstrukcí, a bylo to na hovno. Dokonce jsem si chtěl postavit nejmenovaný projekt z jistého webu, tuzemského, a když jsem se hotovil k nákupu komponent, jistý člověk, a odborník, žádný šmoula, z tamního fóra mi napsal sz, že je stavěl jeho kamarád, snažil se je pak prodat, že už z podstaty věci to prostě nejde, abych si to pořádně rozmyslel. Oni pak úplně museli překopat výhybku, aby to alespoň trochu nějak hrálo. Byla to zpráva tak na A4... Ono už to nějaký ten rok je. Pak za nějaký čas jsem se jel podívat na AudioVideo Show do Vinohrad, do Don Giovanni, a to co jsem tam slyšel, na mě působilo dost rozporuplně. Nejdýl jsem se zdržel v expozici Fischer&Fischer, to jsou ty břidlicové kabinety, to bylo skvostné, jo, a pochopitelně Sonus Faber. V porovnání s tím, co bylo k slyšení v Praze, to nemám tak zlý. Fakt. To je dobrá výstava, byl jsem tam hodně hodin, pokecal s panem Krautem, i když o kabelech si myslím svý, ale bylo to fajn.

Re: Náhrada ARV 3604

pro tazatele:
taky mrkni na web dexon.cz velký výběr repráků, příslušenství a návodů, no my máme
pobočky v Karviné i Ostravě díkybohu za to

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Náhrada ARV 3604

Redukce na menší z většího nebude v dnešní době problém, pár kliknutí v cadu a tisk za pár šestáků na 3D a usadíš tam cokoliv co je menší.

Re: Náhrada ARV 3604

stiglitz napsal:

Slyšel jsem pár dobře vyladěných a změřených konstrukcí, a bylo to na hovno.

Záleží, či tú "dobre odladenú" konštrukciu robil niekto, kto vie, čo robí, alebo niekto, kto si len myslí, že vie, čo robí.

Posledných pár rokov som poriadal niekoľko posluchových akcií, že sa jasne ukázalo, že značná časť kupovaných reprosústav sa prednesom ani zďaleka nechytala na "naše" DIY bedničky. A boli to desiatky párov robených kde naproti tomu napr. BW CM8 boli značný prepadák. Prehrali ich aj obyčajné menšie stĺpové trojpásma s 6,5" za zlomok ceny BWčiek. Jedny z mála hotových bední, ktoré stáli zato, boli od f. ATC.

Nehádžte všetky DIY odladené bedne do jedného vrece. Keď to niekto vie, tak to aj za niečo stojí.

(upravil check 9. 4. 2020 13:19)

Re: Náhrada ARV 3604

maxell: Bohužel Dexon nemá správně odladěné výhybky k reprosoustavám. Měníče nejsou špatné, za ty peníze, ale ty výhybky dobré nejsou a to je kámen úrazu, pak to prostě nehraje dobře a měniče můžete mít sebelepší.

Web

Re: Náhrada ARV 3604

stiglitz: Já jsem žádnou A4 zprávu o změnách výhybky nepsal, tudíš já to nebyl smile. Takže tímpádem asi vím, o koho a co jde a souhlasím.

Až to půjde, tak se u mě jentak stavte na poslech, řeknete mi jestli se vám to u mě líbí nebo nelíbí a budete mít jasno. Spousta lidí ani netuší, jak to správně má hrát nebo jaké jsou možnosti ve zvuku a vůbec neví o co přichází, když doma hraje na nějaký šunt.

Web

(upravil stiglitz 9. 4. 2020 18:09)

Re: Náhrada ARV 3604

check: já fakt nebudu už nic naznačovat, jasně, to nebyla zpráva od Vás, ale byla. Možná z Čech, možná ze Slovenska, byla. Jo, zastavil bych se, až budeme zase žít normálně. Já do HiFi zase tolik nedělám, mám jinou úchylku. Dávám dohromady magnetofony osmdesátých let, připomínájí mi mládí, kdy jsem na ty magneťáky koukal do výkladů Tuzexu. Připomínají mi mládí, staré poctivé časy, které bych chtěl vrátit, a ono to nejde. No, mám jich tu přes šedesát určitě.

Re: Náhrada ARV 3604

mimo soutěž dotaz jeden: měls někdy v ruce Xindak R2R ? zlí jazykové furt říkaj že je to kopie Teac X3 co myslíš ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Náhrada ARV 3604

Bohužel. Ještě jedno upřesnění mimo mísu - sbírám kazeťáky. Ale za některý stroje se mi sedmičku vypláznout nechce.

Re: Náhrada ARV 3604

stiglitz: To není nic proti ničemu. Každého baví něco jiného, proto jsem i psal o tom, že si řeknete líbí nebo nelíbí. Nepsal jsem hraje dobře nebo nehraje dobře, to je na úplně jinou složitější diskusi. Hlavně, aby to člověka bavilo.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada ARV 3604

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£