Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tesla NZC 160

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 32 z 32]

Re: Tesla NZC 160

nemám ale zeptám se tak: jakej typ přenosky ?
mám na stole dobový prospekt z Litovle a tam stoji psáno jako vůl: NZC 160, krystalová (keramická) přenoska s možností vestavět magnetodynamickou...no možná později vkládali tu magnetodynamiku už ve fabrice, přít se nebudu, dějepis je to
závěrem: magnetodynamická (kvalitnější, k deskám šetrnější) je dnes paradoxně levnější než krystalová
a výběr pestrý: AT91, Ortofon OM B5, Sony VL48 G, Sanyo MG09 apod.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla NZC 160

gramofon jsem našla u rodičů ale bohužel už bez přenosky,tak ani pořádně nevim,jaká tam má být

Re: Tesla NZC 160

i see to je svízelné
koukni:
http://www.hifiland.net/katalog/foto/ve … %20160.jpg
na klávesách vpravo dole by mělo jít přepnout typ přenosky na magneto-dynamickou
no a pak je snadná volba jak jsem již psal dříve
nejlíp poradí pan Zatloukal z Litovle, najdeš na webu:
http://www.gramofony.wz.cz/kontakt.html

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil riki610 25. 3. 2020 7:59)

Re: Tesla NZC 160

Ahoj , viete mi poradit ohladne tesla NZC430, bruni 50hz, v predzosilovaci to nie je, ten bol testovany s inym gramofonom. Rozobral som NZC430,  kablik na uzemnenie je pripevneny z oboch stran. Popripade aky tuning na tento gramec je odporucany.

Re: Tesla NZC 160

NZC430? Není to NC430?

Hučí to na obou kanálech?

Re: Tesla NZC 160

pokud je to doopravdy NZC430 zkus připojit tuner nebo kazet deck - reprodukce brumí nebo nebrumí - to budeš vědět či je zdroj, filtrační elyt...ok

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil riki610 25. 3. 2020 15:10)

Re: Tesla NZC 160

sorry je to NC 420, ano  brunia oba kanaly, prerobil som ho din na cinch , brum je mensi stale tam je, so zvukom tiez nie som spokojny je skresleny, predzosilovac je klon EAR 834, v to to nebude bol skusany v inom retazci a je uplne tichy hraje fantasticky.

Re: Tesla NZC 160

brum se objevil zničehonic - po přestavbě na cinch ? lépes mohl ponechat DIN zásuvku a použít kabelovou redukčku na 2x cinch, přípoj gramec zkusmo na zesil (recívr) co má vlastní předzes PHONO a lokalizuj možnou závadu, podle mě někde chyba v zapojení země

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla NZC 160

NC420 po zakupeni hned brunel uz aj s DIN konektorom , po prerabke je brunenie mensie stale tam ale je, zem som pravdaze prepojil na zem RIAA, nepomohlo.

Re: Tesla NZC 160

Máš tu přenosku v hlavičce headshellu správně zapojenou ? přehozené kanály L-R až tolik nevadí ale zem ano !
Živé vývody kanálů jsou označeny písmeny L - levý kanál / bílá barva, R - pravý kanál / červená barva. Nulové vývody jsou označeny písmeny LG - nulový vodič levého kanálu / modrá barva, RG - nulový vodič pravého kanálu / zelená barva.
Gramec je starý a kablíky křehké.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil kynolog07 25. 3. 2020 17:20)

Re: Tesla NZC 160

A jsou ty cinche odizolované od šasi?

Re: Tesla NZC 160

Podarilo sa odstranit brum, v NC420 kable z ramienka modra zelana zemnenie ramienka boli spajokvane do jedneho bodu, po ich rozdeleni a prispajkonani prislusnych k minusovym polov na cinch a zeme sa problem vyriesil.

Příspěvky [21 až 32 z 32]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tesla NZC 160

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£