Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Náhrada Denon PMA 980R

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Náhrada Denon PMA 980R

Zdravím Vás, pomaličky prichádza čas kedy zvažujem vymeniť môj zosilňovač Denon PMA 980R za niečo novšie, no neviem nájsť vhodného adepta. Zrejme pôjde skôr o receiver na koľko by som bol rád keby mi pribudlo pár možností ako FM rádio, USB vstup, Bluetooth. Nepotrebujem 15 kanálovú podporu, stačí mi stereo pretože mám zatiaľ doma iba bedničky ( na fóre sa dajú nájsť ako "projekt TVM" a treba rovno prejsť na koniec, tam je finálna podoba a nič z TVM...). Výkon by mal byť ako pri tomto Denone 980R alebo väčší. Zosilňovač mám pripojený k TV, očakávam pekný zvuk pri filmoch, super pri prehrávaní z CD prehrávača a USB. Zvažujem aj niečo ako Denon Avr-X 3600H / Avr-X 4400H ale vôbec neviem ako sú na tom zvukovo pokiaľ by som používal (zatiaľ) iba stereo. Poraďte prosím vhodnú alternatívu, môže byť aj staršia, normálna cenovka a spomínané nové funkcie. Ďakujem

Re: Náhrada Denon PMA 980R

980 je ještě poměrně slušnej zesilovač, obávám se, že pokud ho budeš nahrazovat některým z těch dvou modelů nebo jiným předigitalizovaným moderním receiverem, budeš spíš zklamán výsledkem. Pokud se chceš pohybovat v kategorii cen těch AVR (25k+) spíš bych koukal po nějakém streameru, co zapojíš do toho 980. FM rádio co nevidět definitivně umře a už teď se nedá poslouchat, respektive co se dá poslouchat, je už stejně dávno na internetu.

Re: Náhrada Denon PMA 980R

Súhlasím s Rixom. Na svoju dobu určite lepšia spotreba. Bohužiaľ dnes sa niečo podobne kvalitné ťažko zháňa v rozumnej cene. Buď DIY alebo niečo o dosť drahšie. Dobré preampy aj koncaky bývajú často v ponuke na fórach. Stačí trpezlivosť.

Známy predal po revolúcii kvalitné audio JVC (zosik, predzosik), SONY ( kotucak), Technics (gramec plus bedne) .. a kúpil minivezu na Mariahilfestrasse.. bolo to moderné a samozrejme totálny odpad. Najhorší audio obchod aký som kedy videl.

Je mi jasné, že vieš ze máš dobrý receiver, tak najprv porovnávaj s ním a az po nákupe nového to predaj. Skús zapožičanie komponentov.

Re: Náhrada Denon PMA 980R

Takže pripojiť naň nejaké zariadenie ktoré mi tie chýbajúce funkcie doplní? Mám CD prehrávač Yamaha, ten zvuk z neho je úplne inde, bol by som rád keby mi ho vie takto to zariadenie podať aj keď by som prehrával z USB, Bluetooth... Neviem na čo konkrétne myslíš. Neviem sa z toho vymotať. Keby to ešte vedelo prehrávať filmy, DVD, Blu-Ray... Čo mám pre pána kúpiť?

Re: Náhrada Denon PMA 980R

nejlíp PC a a DAC (externí zvukovku) a máš vyřešeno. Na zesilovač není potřeba šahat.

Re: Náhrada Denon PMA 980R

Začínam sa obzerať po nejakom prehrávači ako napríklad Yamaha bd-s681 alebo a1060... Čo vy na to?

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Náhrada Denon PMA 980R

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£