Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

  Stránky: 1 2 3 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 168]

Téma: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Po nekolikaletem preslapovani na miste jsem o vikendu podratoval novy sluchatkac,viz titulek.Vedly mne k tomu hlavne dva duvody...jednak jsem svuj OTL WCF pujcil asi pred pulrokem kamaradovi a druhdak se nam behem par dni narodi miminko,takze se mi behem volnych chvilek bude tichy poslech hodit.
Vysutpaky mi pred cca dvema roky navinul pzwak,jsou na C jadrech,primar pro 2500 ohmu,sekudary pro 32 az 600 ohmu.Jako koncovou lampu jsem vybral EC8010,velmi kvalitni dlouhozivotnostni lampu,mam jich dostatecnou zasobu.Zapojeno mam jako spud,tedy bez budice.Z dacu mi leze dostatecne silny signal,ale da se to krmit i mobilem.
Pracovni bod lamp je 25mA pri cca 140V.Zdroj pro anody mam celolampovy stabilizovany a zhaveni DC...modul zdroje mi navrhl a vyrobil opet pzwak.Katodovy odpory 47R Kiwame,kondy Black Gate 470uF/50V,potak Alps.
Vestaveno provizorne do krabice od CD Sony 950.
Zvuk mi sedi velmi,mam troje AKG,K501,K601 a K701.Tyhle sluchatka je problem donutit k hutnejm basum s OTL...s vystupaky neni problem.
Jako dac k tomu pouzivam bastl s PCM56K  v NOS rezimu,lampovymi hodinami,shunt regulatory ve zdroji,I/V konverze germaniovymi tranzistory,vystupni cast s lampou EL862,naladovano anodovou civkou.Vazebni kondenzatory MIFLEX s hlinikovou folii v papirovy trubce...pokracovani zitra,jdu uspavat...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

konverze germaniovymi tranzistory - co šum?

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Se šumem není problém

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Každá liška chválí svůj ocas, takže raději nebudu komentovat konkrétní trafa a zdroj smile Obecně mám ale potvrzenou zkušenost s VT ve sluchátkáčích, že pro některé typy sluchátek jsou jsou na basech lepší než OTL - dělal jsem více variant a potvrdili to majitelé, své pocity nepočítám smile
Tak ať ti to Mirku hraje ke spokojenosti.

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

..lampovymi hodinami..

K čemu to?

Web

(upravil kudlibabka 25. 3. 2020 12:23)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

To nevim...nejakej napad?

par obrazku tady:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Album/6097151

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

kudlibabka, odkial mas take malicke C jadra?

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

od Petra...ale mozna bych mel moznost sehnat odjinud...kdyztak mailni co presne potrebujes...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

ta C jádra jsou z plechu 0.15mm... typ C12003 Byla vinuta na objednávku a párována (bral jsem tehdy dva páry)

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

objednaval si z technotronu?

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Ta C jadra co muzu sehnat jsou z meterialu metglass od Hitachi...

(upravil Wili 25. 3. 2020 15:41)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

a jake maju sytenie? 1,5T?

a tie jadra su na miru jake si len vymyslim? Chcel som nieco lepsie ako klasicke 0,35mm orientovane plechy kt. by vosli do klasickej EI kostricky EI96/45,7mm (jadro 32x45,7mm) tj. dva okruhy ako EI = 4x C 16x45,7mm dlzka kostricky je 47mm

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Metglass je nanokrystalovy velmi kvalitni material...kostricky jsou problem,vetsinou se musi vyrobit...i u tech vystupaku od Petra je kostricka delana...mam jedny vystupaky s temi metglass jadry,jsou tam ctyri pary tech cecek,pokud clovek nepotrebuje velky vykon da se udelat jedno trafo s parem cecek,coz je polovicni cena...taky mam jedny tovarni vystupaky,tam je na kazdym trafu 8 cecek...
Existuje program pro navrh civek,staci zadat rozmery jadra a vyjet na plotru a pod.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

z Therma FM, ale nejsou levné... Ano, mají 1.5 až 1.8T koukni tady
Metglass od Hitachi může být lepší, nemám zkušenosti.

Web

(upravil kudlibabka 25. 3. 2020 19:12)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

jen doplnim ze metglas se pise s jednim s ne jak jsem psal v minulych postech...vice napovi Mr.Google

odpoledne jsem zapojil 600R vystup z traf na vystupni cinche a narychlo vyzkousel v dilne jako predzesilovac resp. vystupni lampovou cast DACu.Hra to velice dobre,ale bude to chtit vyzkouset v poslechovce misto predzesilovace a vystupni cast DACu ponechat tak jak je.Predzesilovac mam s 4P1L v triode s vystupnimi trafy s 600R sekundarem.

(upravil hranatybraska 26. 3. 2020 7:36)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

No o těchhle materiálech jsme si mohli před časem jen nechat zdát.
Resp. byly tak drahé, že si raději člověk koupil hudební nástroj střední velikosti a naučil se na něj hrát.

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

2hranatybraska:to se mi nikdy nepovedlo...
o hodinach s lampou:
Compared with the widespread solid state clocks sound of tube clock  demonstrated soft and natural tone.Digital roughness and importunity of overtones are disappears.No longer emphasize on the hissing consonants.

The violins acquire a natural melodiousness,it getting rid of the roughness that is characteristic for even very expensive digital sound channels.

Vacuum clock has a soft,smooth,sculpturesque,musical sound, without the slightest signs of sharpness and graininess which is typical to silicon.Instruments can be more clearly defined.Tube clock increases transparency and clarity of digital sound.

The ability of the device to reproduce of fine shades and singularities of playing manner of musician also improves.
Try and you'll be shocked at the result!

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Důležité je, že to přináší radost majitelům.

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Kudlibabka: a jaký je tvůj osobní dojem z těch hodin?

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Tie lampove hodiny mi nedaju spat. Mirku mas k tomu nejaky odkaz na vecerne studium? Dik

Příspěvky [1 až 20 z 168]

  Stránky: 1 2 3 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£