Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásma s STX repro

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

Téma: Třípásma s STX repro

Ahoj. Opět jsem neodolal pokušení a nechal se zlákat. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1416396.html. Akorát jsem omylem koupil menší střeďák. Za tu dobu co to odpočívá jsem se dočetl, že ty středové repra jsou zvukově na h. Bohužel asi souhlas. Ani výška nebudí moc audiofilní duvěru. Neva, ty mám na výměnu jiné. Začíná to mít moc nežádoucích proměnných, ale za pakatel to rozprodávat nebudu. Dokončení s minimem přehmatu vidím takhle: 1ks třípásmové výhybky Dexon 3WP 0,7/4,5–350. Druhou si udělám. /omluva/. Na pozici středu jsem vyčetl použití Tang Band W5-704D 5-1/4". Ty náhodou vlastním. Jejich zvuk má barvu a hloubku. Výšku zatím nechám. Puvodní, ale i jiná třípásma jsou dole dělena na 500 Hz, Dexon výhybka na 700. To snad nebude kritické(?). Díky za vaše připomínky.

(upravil ondra.klofat 24. 3. 2020 19:58)

Re: Třípásma s STX repro

S jiným osazením a s jinou výhybkou jde v podstatě o kompletně nový projekt. S tou univerzální výhybkou to pak prakticky postrádá šanci na úspěch... (nejen) třípásmo už je výrazně komplikovanější oproti dvoupásmu, kde bych v případě absolutní nouze a nízkých nároků na výsledek tu univerzální ještě s přivřenýma očima dokázal pochopit. U třípásma bych už čekal, že to člověk staví s nějakým vyšším očekáváním a v tu chvíli jde mix neověřeného osazení a uni crossoveru úplně proti. Střeďák (nebo i cokoliv jiného) pak může mít charakteristiku jakou chce, ale pokud tomu nebude přizpůsoben zbytek osazení a řešeno to komplexně jako celek, pak to bude vždy jen stavba s mizivou šancí na nějaký úžasný výsledek, který by stál za námahu a vynaložené finance.

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásma s STX repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£