Téma: Nichicon FG

Vřele zdravím fórum a jsem zde s mým prvním dotazem.

Sháním kvalitní kondenzátory do signálové cesty. Opravuju pro kamaráda zesilovač NAD a nechci dělat kompromisy, takže jsem se rozhodl všechny oddělovací kondenzátory dát Nichicon FineGold. Mám s nimi dobré zkušenosti. Bohužel, TME je nemá a asi ani mít nebude, alespoň ne brzy. Chtěl jsem se zeptat, kde bych je mohl sehnat?

Za odpovědi mnohokrát díky a zvuku zdar!

(upravil reeb 18. 3. 2020 16:09)

Re: Nichicon FG

https://cz.mouser.com/Search/Refine?Keyword=Nichicon+FG

https://www.hificollective.co.uk/catalo … 2_365.html

Web

Re: Nichicon FG

Na Mouseru už jsem měl skoro objednáno, ale nechce se mi platit 500,- dopravné za 200,- nákupu. Spíš bych upřednostnil nějaký tuzemský zdroj, případně, jestli někdo nemá dobré zkušenosti s nějakou dostupnou alternativou.

Re: Nichicon FG

Mosera prodává v Česku http://www.mausel.eu/, poštovné je Kč 120 (myslím, že + DPH).

Re: Nichicon FG

Nevím sice o který NAD jde ale nečekal bych že zrovna Nichicon FG to zachrání a bude to hrát o 300% líp smile

Web

Re: Nichicon FG

Taky budu řešit.Zdá se,že některé NP kondenzátory po sedm a třiceti létech přestávají kondenzátorovat.Ale to i klasické elektrolyty.Mám to do předzesilovače,říkám mu rychlík,200V/uS.

Re: Nichicon FG

Hippo007
Něco takového jsem právě hledal, jestli fungují, je to pecka, díky!

horemic
To zní zajímavě. smile

Re: Nichicon FG

Ak tam chceš niečo kvalitnejšie tak nahrad elektrolyt nejakym foliovým kondenzátorom. Či je tam nejaky "gold audio" elektrolyt alebo obyčajný bude asi jedno. Ono to vyzerá skôr ako zámienka pre vyššiu cenu.

""Fine Gold" MUSE acoustic series suited for high grade audio equipment, using state of the art etching techniques. Rich sound in the bass register and clearer high end, most suited for AV equipment."

Veď to sú len keci. Klasický a ešte podpriemerný kondenzátor na 85°C so životnostou len 1000 hodín.

Re: Nichicon FG

Ale ma zlatou buzirku wink

Web

Re: Nichicon FG

Dal bych taky fólii,ale v komerčním výrobku není místo.
jirig:řekl bych,že to zní neutrálně:-)

Re: Nichicon FG

Kde to jde dát svitek, obvykle vazební, dělaji se i 10u Wima malé, a místo elytů kvalitní japonské -Nippon, Nichicon..a nic neřešit

Web

Re: Nichicon FG

Cena za Wimy je úlet.Dožiju s bipolárama.

(upravil jirig 19. 3. 2020 17:58)

Re: Nichicon FG

Debata o kondenzátorech nikdy nekončí dobře. big_smile Ony zas tak drahé nejsou. Ale jestli bude problém je splašit, dám tam samozřejmě dostupné Nichicony. 10uF svitky, které by se daly dát namísto elytu, na oddělení v signálové cestě, to nevim. Každopádně díky za rady. wink

Re: Nichicon FG

jirig napsal:

. 10uF svitky, které by se daly dát namísto elytu, na oddělení v signálové cestě, to nevim.

Co nevis,  jakoze to nebude hrat? big_smile

Web

(upravil mechanik 19. 3. 2020 23:26)

Re: Nichicon FG

horemic, tak hlavne že máš 200V/uS smile Mne teda drahé nepripadajú... Inak LM6171 má 3,6kW/uS smile

Re: Nichicon FG

mechanik,mám no.A taky 110dB odstup signál/šum,a taky zkreslení 0,0015% 20Hz-20kHz:-)
A je to bez OZ.Myslím si,že dobrý předzes.
Wima 10uF nejsou drahé,ale předražené.

(upravil reeb 20. 3. 2020 10:30)

Re: Nichicon FG

Dělá to i Kemet a další firmy.. Hlavně že ty Nichicon FG jsou levné smile

Web

Re: Nichicon FG

Na ty FG jsem nekoukal,spíš běžné NP stojí/stály málo.Jinak je samozřejmě dobře,že se vyrábějí "miniaturizované" svitky.S TC205 to bylo s místem horší.Jestli jsou i ty FG nějak "osolené",tak to už je taky čistě kšeft.Vždyť už to dneska nikdo krom pár bláznů jako my nekupuje.

(upravil mechanik 20. 3. 2020 17:26)

Re: Nichicon FG

Na preamp je to THD dosť vysoké ale neviem aký je zisk. Operák má bežne THD o nulu nižšie. Lepšie konštrukcie majú noise floor tak 140db pod signálom aj bez priemerizovania.

Re: Nichicon FG

Máš pravdu,THD je dost vysoké,ba přímo brutální a ještě je ten preamp šerednej.Ale myslím si že na 37 let starou komerční srágoru to jde.A ještě jsem ho pořídil za devět stovek(kč) i s poštou.Asi jsem to přeplatil.