Téma: Krimpovací kleště

Pánové,opět řeším problém.Vymyslel jsem si jednotku na motorku propojenou Mini-fit konektory,a tak nějak jsem nedořešil jak ty piny nakrimpuju.Mám sice krimpovací kleště,ale jsou to nějaké univerzály a zrovna tenhle typ konektoru jim nejde.Má někdo nějaký  nápad jak z to vyřešit?Krimpovací kleště stojí mailant,nedali by se někde půjčit?

Re: Krimpovací kleště

jestli se dobře dívám, tak je to něco jako napájecí konektor na PC mainboard, to by snad neměl být problém nalisovat kleštěma na fastony nebo tak něco.

Re: Krimpovací kleště

To jsem si taky myslel.Možná jiné provedení kleští by to zvládlo korektně,ale ty co mám doma to sice zkrimpují,ale nedokonale.Pocitově a na potahání to drží,ale jakmile začnu s konektory manipulovat,začnou se některé vodiče vytahovat.Vzhledem k tomu,že pine je bez extraktoru velmi špatně vyjmutelný,nezbývá mi nic jiného než pájení.Jenže u tohoto způsobu se bojím lámání kvůli vibracím.
Zkoušel jsem na Ebay najít nějakou levnou alternativu,ale cena kleští se pohybuje kolem 3-12 tisíc a extraktor asi tisícovku...

Re: Krimpovací kleště

u některejch konektorů používám starou autoelektrikářskou fintu - odizoluju delší konec drátu a přehnu ho do krimpované oblasti zpátky, čímž je tam dvojitě (musí to samozřejmě ten faston pobrat) a tím se podstatně víc brání vytažení. Zapájet to můžeš jenom "trochu" na přední hraně, proti vylomení je ti krimpování přes izolaci, tam už by cín být neměl.

Re: Krimpovací kleště

jj, dělám to jako kaed a též se mi to osvědčilo

Re: Krimpovací kleště

Díky za rady. Objednám nové piny na co největší vodič a budu experimentovat... Rozhodně se pro příště vyhnul konektorům které jsem také použil- Mikro-fit smile

Re: Krimpovací kleště

Tak nakonec jsem si vystačil s klasickými krimpovacími kleštěmi.Jen je potřeba dodržovat určitá pravidla.A to správnou délku odizolovaného konce kabelu,pro malé kabely zastřihávat "zadní křidélka" konektorů,silnější kabely "předkrimpovat" ve větší velikosti a poté domáčknout ve správné.
K dokonalosti ještě dost chybí,ale spoje jsou pevné,kabely drží.Ještě si pohrávám s myšlenkou to líznout na konci pájkou,uvidíme..