(upravil lubofule 11. 3. 2020 23:47)

Téma: Tweeter k SPH-176

Zdravim, po dlhsej dobe sa chystam prestavit staro/nove 2p reprosustavy. Stredobas mam jasny... SPH-176, ten je "dany" rozhodujem sa aky dat vyskac.
Zatial mam "v merku" DT-254 a teraz som objavil znacku Sica, konkretne Sica LP 110.28/380 TW. Vzhladom na stavajucu bednu je minimalny vonkajsi rozmer 100mm (vacsi samozrejme moze byt, s frezkou sa kamaratim... wink). Mam teda dilemu, ktory pouzit, parametrovo vyzeraju podobne, akurat 25 vs 28, ale obidva sa zrejme daju (aspon podla odporucani vyrobcu) delit dostatocne nizko. Sica ma akysi naznak WG, co by mohla byt vyhoda. DT-254 ma "mrezu" co je zase prakticka vyhoda vzhladom na mojich maloletych synov, ktori radi do vsetkeho pichaju prsty (prachovky na stavajucich SPH-ckach su uz davno znicene - tie pojdu nove), ale zase chlapci rastu a uz su aj trochu rozumnejsi, takze toto by uz nemusel byt az taky problem. K SPH-176 by tak pocitovo asi lepsie sadol 28mm vyskac, ale zda sa, ze DT ma trochu rovnejsiu charku (viem, ze tie charky, co k tomu dava monacor su poriadne roztiahnute aby vsetko vyzeralo rovno, ale aj tak sa mi zda DT rovnejsi). Sica aj Monacor maju u nas bezproblemovu dostupnost, cena je na cent rovnaka. Tak prosim poradte... wink
Tiez zavazi to, u ktoreho sa da prepokladat jednoduchsia vyhybka, ale neviem, ci sa vobec da nieco predpokladat bez merania... Merat samozrejme budem, ale najprv musim vybrat menic... wink
Dakujem.

Re: Tweeter k SPH-176

DT-254 trochu viac smeruje, tiež nie je úplne hladký (ale dá sa ukočírovať), skôr by som volil tú Sicu, alebo niečo od SB Acoustics, Dayton Audio. SPH-176 je myslím OK, každopádne zmerať, odladiť a bude to dobrá bedňa.

Re: Tweeter k SPH-176

Zdá se, že by DT-352NF nemusel být špatný (je podobný starému DT-25TI), chybu neuděláš ani s výškou od SEASu a ještě něco ušetříš, vlastně těch možností je spousta, spíš jde o dostupnost a sympatie. Pokud si chceš hrát, tak přizpůsobit třeba DX25 na WG-300, ani DT-254 by nemusel být špatný: http://www.donhighend.de/?page_id=2660

(upravil lubofule 17. 3. 2020 14:56)

Re: Tweeter k SPH-176

Dakujem za odporucania. Volim Sica - vzhladom na cenu a dostupnost. Monacor ma rovnako dobru dostupnost, ale ta Sica sa mi tak nejak viac paci (pocitovo) a podla toho, co pise vyrobca, mohla by sa dat v pohode delit uz od 1500Hz, co je parada... Uvidime, co z toho bude... Este zvazujem vymenit aj stredobas. SPH-176 sice mam, ale aj tak pojde novy, lebo deti tomu dali "po boku" - potrhana prachovka a cely je poniceny, sice stale hra, ale sem-tam rezonuje a tak... Takze dalsia dilema SPH-176 vs Sica 6,5 H 1,5 CP. Ide o to, co aj pri vyskaci, teda rozmer treba min 175mm. Sica a Monacor maju rovnake rozmery, takze bez nutnosti prefrezovania... Kombinacia Sica-Sica ma pre mna tiez vyhodu, ze uz existuje odladena vyhybka, takze by som nemusel az tak laborovat, predsa len moje moznosti merania su obmedzene "checkofonom" a obyvackou s kopou nabytku... Cele to pojde do bedne s cistym objemom cca 18l a BR naladenym na cca 45Hz. V podstate som rozhodnuty pre Sica-Sica, ale este to mozem zmenit, ak by ma niekto presvedcil o vyrazne vyssich kvalitach SPH-176... wink
Zalozim novu temu, lebo toto uz vlastne z tweetrom nesuvisi...

lubofule napsal:

Ktory z uvedenych menicov by bol vhodnejsi do 2p regalovky? Bednu mam (18l, BR 45 Hz), len menim osadenie a samozrejme vyhybku, lebo stare (povodne SPH-176) su znicene, tweeter bude Sica LP 110.28/380 TW (pred tym DT-107 - ten nie je prilis vhodny k 6,5" stredobasu).

(upravil Benazi 17. 3. 2020 16:06)

Re: Tweeter k SPH-176

http://www.lautsprecher-berlin-shop.de/ … ocale=de_D
Hledej, najdeš projekt i dokumentaci včetně měření a výhybky.

Re: Tweeter k SPH-176

Ano, presne to som mal na mysli, ked som pisal, ze existuje odladena vyhybka... wink

Re: Tweeter k SPH-176

Není třeba to prat do nového vlákna, stačí přejmenovat, vždyť je to k tomu.

Sicu jsem neměl v ruce, ale na to, jak jsou stavěné, se zdají být k ceně bezkonkurenční, jak středobasy, tak výšky, a dělají to v Itálii. Co se týče spodku, dostaneš +/- to samé, ale co do zkreslení bude mít Sica asi velkou převahu. SPH-176 je standardní repro, nijak vyloženě nevyniká. Sica má AL koš na 8 šroubů (některé plechové koše umí zlobit), a jiné prvky, co jsou jasné plus.

https://i.postimg.cc/grqTR06L/priklad-sph176.png https://i.postimg.cc/zbYxHmzk/sph176-dt107.png


Až spadne € tak spolu s LP110 by se tahle kombinace dala koupit za 3,7k včetně dopravy, když si vezmeš, že lepší středobas stojí polovinu, je to skvělá cena.

(upravil lubofule 17. 3. 2020 22:53)

Re: Tweeter k SPH-176

Vdaka za rady. Takze mam to jasne ... Sica/Sica a vyhybka z projektu Sica Balance II + odmeranie a pripadne doladenie. Kurz eura voci CZK je pre mna irelevantny, kedze som zo Slovenska a platim eurami... wink Tiez som mal pocit, ze Ta Sica je predsa len trochu lepsia kupa ako monacor. Cenovo je to takmer totozne. Vyskace su uplne rovnake (35 €) a stredobasy skoro tiez. Monacor je o 2 € lacnejsi (47 vs 49), co je uplne zanedbatelne... Takze tymto koncim tuto temu a ked bude hotovo a budem mat cas, tak zverejnim, co som zbastlil...